šneki šneki komentáře u knih

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kdyby byla celá knížka tak nabitá akcí jako poslední třetina, tak má jasných 5*... Snad mě více uspokojí druhý díl.

28.10.2017 4 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Po druhém přečtení bohužel musím snížit na 4*, neboť Delirium neobstála jako moje nejoblíbenější knížka. Při prvním čtení jsem si postavy i děj zamilovala, ale vzhledem k tomu, že si své kouzlo neudržela, tak jsem nucena ji sesadit z jejího dosud výsadního místa.

23.10.2017 4 z 5

První První Kiera Cass

Celá serié byla takový lehký nadprůměr. Poslední díl sice nijak nevynikal, ale na konci bylo tolik zvratů, že se mi proti mé vůli zamlžily oči.

06.10.2017 4 z 5

Únos čtvrté princezny Únos čtvrté princezny Julia Golding

Čtivost této knize rozhodně nemohu upřít, proto jsem ji také přečetla velmi rychle. Události probíhají velmi rychle a vše je pěkně nacpáno do jednoho dílu, což by mnoho autorů neudělalo. Bohužel mě místy mátly změny v postavě, která vypráví. Je to zkrátka jednohubka.

14.09.2017 3 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Rozhodně zajímavý pohled na druhou světovou válku, ale jinak si mě nijak nezískala.

01.08.2017 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Hned ze začátka jsem měla pocit, že se kniha podobá Jihu proti Severu. Jenže v té se mi zdála problematika rasismu mnohem zajímavější než zde, neboť jsem přes polovinu knížky čekala na děj slibovaný na zadní straně. Zkrátka jsem si představovala něco jiného, nejspíše vyspělejší úhel pohledu a neuspěchaný závěr.

20.07.2017 3 z 5

Isla a šťastné konce Isla a šťastné konce Stephanie Perkins

3,5* a tu půl hvězdu si zasloužila jen za tu krásně popsanou Barcelonu, kde mi srdce zaplesalo, jinak to bylo stejně průměrné jako Lola.

03.07.2017 4 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Ano, jsem nemilosrdná, ale nemůžu hodnotit jinak. První díl byl dle mého nejlepší, druhý byl taky fajn, ale třetí mě se svými skoro 400 stránkami bohužel nijak neohromil. Skoro nic se nedělo a navíc mezi tím byla pořád vata, takže po přečteni 300 stránek jsem zjistila, že se staly tak 2 důležitější věci. Jediné, co knihu zachraňuje od 2*, je její čtivost, to se musí Gierové nechat.

01.07.2017 3 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Oproti prvnímu dílu mám pocit, že se tam toho tolik nedělo. Ale zase má zajímavější zvraty, takže 4*.

22.06.2017 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Detektivka není žánr, který bych vyhledávala a tudíž nejsem velký odborník. Ale Kulka se mi velmi líbila, od postav až po zápletku a skvělé vyvrcholení. No a samozřejmě francouzština :)

06.04.2017 4 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Pasažérku jsem "četla" opravdu dlouho. A tím "četla" myslím to, že sem jí v jednu chvíli odložila a pustila se do jiné knížky, protože mě nebavila. V podstatě celá první polovina, než začala Etta pořádně cestovat časem, byla pro mě zbytečně protahovaný úvod. Poté se ale děj zrychlil a já jsem se celkem slušně začetla. Pomohla tomu samozřejmě i romance mezi dvěma sympatickými hrdiny ;) Půlku hvězdičky strhávám za nevyjasněné věci ohledně cestování, jako např. jak se domluvili, když každý mluví jinou angličtinou, či dokonce jinou řečí? A pak pro mě už trochu otravná nelogika, kdy člověk něco udělá do budoucnosti, vrátí se do minulosti, kde udělá něco jiného co k tomu vede.... Ale to jsou technické záležitosti, příběh jako taková dostává 4, zatímco kniha 3,5.

27.03.2017 4 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Nejvíce sympatický mi byl Leo, možná Kol, jinak knížka ničím nepřekvapila.

12.02.2017 3 z 5

Nemožná holka @ adorkable Nemožná holka @ adorkable Sarra Manning

I při druhém čtení jsem tuhle knížku hltala. Ne že bych potřebovala vědět co bude dál, ale prostě tohle je ta knížka, u které stránky ubíhají samy.

02.02.2017 4 z 5

Pomoc! Můj společenský život nestojí za nic! Pomoc! Můj společenský život nestojí za nic! Kathryn Lamb

Když jsem to četla jako mladší, tak mi knížka přišla vtipná, ale teď už se mi zdála docela obyčejná a na dnešní generaci ne úplně sedící. Ale splnilo mi to 20. téma čtenářské výzvy a ani to netrvalo dlouho.

16.01.2017 3 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Krásná knížka, ale něco mi tam chybělo. Nejspíše detailnější seznámení postav, když se spolu zamilují.

07.01.2017 3 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Tři hvězdičky to mělo hned za čtivost a tu další protože je to určitě zajímavý konec, jen mi to bohužel bylo vyspoilováno takhle: No končí to stejně jako tahle a tahle knížka, kterou už si četla. Takže tak. Prostě si představte, že to má 5 hvězdiček, jen já je prostě dát nemůžu, protože konec jsem čekala.

14.11.2016 4 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Mám z toho takové rozporuplné pocity... Na jednu stranu mě tl bavilo, ale na druhou stranu jsem zase nemohla pořádně začíst a taky jsem nemohla udržet pozornost. Možná to bylo mnou. Knížku se mi ale celkově líbila, jen to hlavní 'wau' jsem tušila předem, ale to se mi poslední dobou holt stává u všech knížek.

11.11.2016 4 z 5

Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Heather W. Petty

Čtyři hvězdičky jen díky tomu, že mě to bavilo. Jinak příběh fajn, ale čekala jsem trochu míň romantiky...

03.11.2016 4 z 5

Na mou duši Na mou duši Sara Shepard

Ze začátku mě série dost bavila, ale teď už ji hodnotím jako průměrnou. Uvidím, co přinese poslední díl.

12.10.2016 3 z 5

Hra na schovávanou Hra na schovávanou Sara Shepard

Rozhodně zajímavý konec, ale spíš jako z nějaké telenovely.

09.10.2016 3 z 5