šneki šneki komentáře u knih

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Čekala jsem přeslazenou romantiku s hodně "vrr" scénami, ale tohle bylo hodně slabé. Syd a Kyler, kteří vůůůbec netuší, že se vlastně oba milují, zatímco Kyler ji pomalu ošahává. Autorka se asi cítila špatně, protože zjistila, že po emocionálni stránce se jí kniha tolik nevyvedla a zdálo se jí nevhodné aby byla jen o tom, jak si to spolu rozdávají, a tak tam hodila detektivní/akční zápletku. Protože jak jinak vytvoříme drama, že? Pokud vám nevadí naprosto klišoidní romance bez špetky jiného příběhu, tak klidně, ale kdo hledá něco o špetičku inteligentnějšího, ten ať radši Jako led ani nebere do ruky.

17.12.2017 1 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Úžasně vymyšlený fantasy svět spojený s dystopií. Moc se mi líbilo zabudování jedné události z našeho světa do příběhu, moje "konspirační" srdíčko zaplesalo. Bohužel mi tam osobně chyběla nějaká romantická linka (ano, ano, chápu, jsem klišé a chci všude romantiku, ale nedávno jsem dočetla Dvůr mlhy a hněvu, tak to pochopte :D) a také trochu epičtější konec. Jednu hvězdičku si proto nechávam jako rezervu pro další díl, který věřím, že bude minimálně stejně tak dobrý.

21.11.2017 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Musím se připojit k názorům ostatních a to ohledně mentální vyspělosti hrdinky. Ano, kniha je pro mladší, ale šestnáctiletá hrdinka, která si nezapamatuje 3 slova? To by snad měla zvládnout i ve čtvrté třídě. Dále láska vycucaná z prstu a celou knížku se toho moc neděje... Ale alespoň to rychle ubíhalo, takže 3,5*

15.05.2017 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Sůl moře pro mě nebyla tak čtivá jako V šedých tónech, ale přesto hodnotím velmi kladně. Nejvíce mě zasáhla část, kdy ženy házely malé děti na palubu lodi... Tam jsem se opravu na chvilku zastavila a přestala číst.

12.04.2017 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Musíme se přidat k dlouhému zástupu lidí, kteří tuhle knihu zbožnují... Od hlavní hrdinky, která je reálná (a menstruující) dívka až po všechno ostatní vlastně :D Rozuzlení jsem možná tušila, ale vůbec mi to nevadilo. Už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další díl.

17.12.2016 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Uff. Tak to byla jízda. Jednou jsme knížku musela odložit a jenom zírat do blba říkat "ne ne ne". Ze začátku jsem měla problém se orientovat ve všech postavách (hlavně v těch od D), ale to netrvalo dlouho. Libí se mi, že hlavní postavy nejsou hned přiblbe zamilované do sebe, ale mají mezi sebou tu přirozenou přitažlivost, kterou ale nemusíte mít jen s jedním člověkem. A pak tu byla velitelka, která snad ví i to, kdy chodíte na záchod. To byl asi nejvíc fantasy prvek z téhle knížky, protože pořád nemůžu uvěřit, že by někdo takový mohl existovat. Šup sem s druhým dílem!

04.09.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Rozhodně je to krásná knížka, na konci mi pár slz ukáplo... Ale zas tak velký fenomén to není.

20.06.2016 4 z 5

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Ačkoli jsem se v jednu chvíli naprosto ztratila v ději, tak knížka se mi líbila, mohlo by to být klidně zakončení série...
SPOILERY!
Ale jelikož série pokračuje, tak si myslím, že to s Patrou mohla dotáhnout trochu dál, přece jen si myslím, že ten konec byl uspěchaný.

28.02.2016 4 z 5

Nejsem přece malá! Nejsem přece malá! Cathy Hopkins

Užasná kniha o pubertě

24.08.2011 2 z 5

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Je to naprosto strhující kniha.

23.08.2011

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Opět skvělé jako první díl, ale už proklínám autorku za ten cliffhanger na konci.

11.02.2023 4 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Moje první Noviková a rozhodně ne poslední. Styl psaní mi sedl, Galadriel jsem v mnoha ohledech chápala a celý magický systém je bezvadně vymyšlen. A samozřejmě obří cliffhanger, který vás donutí číst další díl.

10.09.2022 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Vzhledem k všeobecnému vychvalování jsem čekala něco víc. Ze začátku bylo napětí mezi hlavními postavami skvělé, ale pak se jaksi zastavil děj a všechno se to spustilo až zase ke konci. Bohužel jsem během prostřední části lehce ztratila chuť a už ji nenašla. Další díly si asi i kvůli špatným recenzím nepřečtu, ačkoliv mě mrzí, že musím zanevřít na tuto sérii, neboť ze začátku jsem byla skutečně zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet.

14.01.2022 3 z 5

Anna Kareninová Anna Kareninová Lev Nikolajevič Tolstoj

Chtěla jsem aby se mi líbila, ale bohužel se nestalo. Ačkoli tam bylo několik velmi zajímavých myšlenek a psychologických zápletek, celý příběh ztrácí na atraktivnosti kvůli na můj vkus roztěkanému ději. Jakmile jsem se začetla do jedné linky, skočili jsme jinam, nebo se v půlce kapitoly přenesl pohled na jinou osobu (ve stejné lince alespoň). Proč se celá kniha jmenuje Anna Karenina je mi záhadou, neboť se zdá že Anna tam hraje tak maximálně poloviční roli. Levin je občas sympatický ale většinou jen žene svoje myšlenkové pochody do extrémů a stejně jak Anna se z něj občas stává drama queen.

10.04.2021 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Jako bavilo mě to dost, jen nevím jestli to bylo mnou nebo knížkou, ale často jsem přestala dávat pozor... Jinak by mi nevadilo, kdyby to mělo alespoň 500 stan, aby se ty intriky mohly pořádně rozběhnout, protože jsem si nemohla pomoct a skoro celou dobu jsem měla pocit, že už je za chvíli konec :D

25.08.2020 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Nedočteno a nemyslím, že se k ní vrátím. Začala jsem číst hlavně kvůli kladným ohlasům, ale samotný příběh mě nechytil a v kombinaci s maturitou to zabilo jakoukoli snahu dočíst tuto knihu.

29.06.2020

Každé srdce je bránou Každé srdce je bránou Seanan McGuire

3,5*
Krátká knížečka, která toho v sobě skrývá poměrné dost. Ani ne 200 stránek příběhu by klidně jinde vydalo na 300+, ale autorka jde přímo k věci, o celém univerzu se dozvídáte očima hlavní postavy, která sama není výraznou protagonistkou, takže se výborně seznámíte i s vedlejšíma postavama, z nichž každá je potrhlá a výjimečná jiným způsobem. Přečíst by si měl každý, kdo touží na vlastní kůži zažít nějaké knižní dobrodružství a věří na sílu lidké mysli a představivosti.

10.05.2020 4 z 5

Ranařky Ranařky Jennifer Mathieu

3,5*
Dobře napsaná kniha o tom, jak se nesmíme nachat umlčet a táhnout za jeden provaz. Prostředí na nás trochu moc americké, tudíž se některé scény zdají lehce vyhnané do extrému, ale jinak je to skvělá povzbuzující knížka.

10.05.2020 4 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

I po druhém přečtení hodnotím kladně, sice jsem věděla co se stane, ale i tak to bylo napínavé. Těším se na druhou návštěvu dalších dílů.

31.12.2019 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Skvěle ukryté odkazy na věci, kterým malá Helenka nemůže rozumět, jinak bych si však přála trochu víc děje - kniha je spíš takové okénko do života, než že by vyprávěla nějaký určitý příběh.

29.10.2019 3 z 5