šneki šneki komentáře u knih

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Správňácká teenagerská oddechovka. Líbilo se mi, že zde Jenny Han odpustila od svých ťuťu ňuňu postav a dala hlavním 3 hrdinkám koule.

18.01.2019 3 z 5

Město světců a zlodějů Město světců a zlodějů Natalie C. Anderson

Příběh mě pohltil hned ze začátku a postavy byly sympatické, ale pro čtvrtou hvězdičku jsem se rozhodla po přečtení závěru autorky. Skvělá young adult detektivka založená částečně na pravdivých příbězích.

11.12.2018 4 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Bála jsem se, kniha bude spíše pro mladší čtenáře, ale příjemně mne překvapila. Zajímavý příběh a sympatické postavy a kdybych byla tak o 2 roky mladší, tak bych tomu dala i o * více.

18.11.2018 3 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Celá kniha zněla slibně, bohužel výsledek byl opravdu slabý. Postavy nijaké a příběh se sice tvaří zajímavě, ovšem nic mě nenutilo číst dál. Dočteno v podstatě s přemáháním.

13.11.2018 2 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Zápletka vypadala zpočátku zajímavě, bohužel když se neztotožníte s hlavní hrdinkou a radši byste zůstali v tomto dystopickém světě, než abyste rebelovali, tak se asi něco nevyvedlo.

20.10.2018 2 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Možná je dobře, že této sérii už zbývá jen jeden díl, protože déle bych to asi s postavami nevydržela.
Zde jsem se sice nemusela vypořádávat se stále více otravnější Aelin, ale žádná tajemná síla, která mě vždy nutí číst dál se tu taky neobjevila. Ke konci se děj trochu více rozhoupal a zase mě navnadil na další díl.
Kdybych však nevěděla, že tam bude Manon a Dorian, moje poslední oblíbené postavy, tak bych možná tuto sérii ani nedočítala.
Ale zpět k Věži úsvitu. Zde také nebyly špatné postavy, Yrene je vcelku sympatická a Nesryn má taky něco do sebe, bohužel moje okouzlení už nestoupá do takových výšin jako na začátku, takže tady jsou to pouhé 3,5*.

14.10.2018 4 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Warcross je docela podobný Ready player One, až na to, že to nebylo tak úžasné.
Nápad za Neurolinkem se mi velmi líbil a jeho mechanika byla lépe vysvětlená než v RPO, ale zase jsem měl větší problém představit si samotnou hru. Romantická linka v pohodě, nic přelomového.
Odhalení identity Nuly (Zero - čteno v aj, nevím, jak to přeložili) bylo nepřekvapivé, ale to samé se nedalo říct o dalším zvratu, který vás pěkně navnadí na další knížku.
Celkově jsem si čtení užila, ale něco Warcrossu do plných 4* chybělo, zvláště když jsem zvažovala zakoupení dalšího dílu a zjistila, že bych ty peníze utratila raději jinak. Takže Warcross ode mě dostává krásných 3,5*.

14.10.2018 4 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Docela průměrná knížka, sice se slibným začátkem, ale jinak trochu nudná.

07.08.2018 3 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Při čtení jsem se nenudila, ale zase to nebylo nic přelomového. Prostě lehké čtení na léto. 3,5*

04.07.2018 3 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Po druhém přečtení už nejsem tak nadšená, ale asi jsem z toho jen vyrostla. I když si to tedy rozhodně pamatuji méně temné, takže rozhodně doporučuji až trochu starším dětem.

04.07.2018 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Bavilo mě to, ne že ne, ale v knížce se vůbec nic nedělo.

18.06.2018 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Prohnilé město bylo rozhodně napínavější než Šest vran. Zvraty jsem nečekala a při vypjatých scénách jsem zadržovala dech spolu s hrdiny. Ty jsem si zde velmi zamilovala a zdá se mi, že je nemohu přirovnat k jakýmkoli jiným postavám, protože každá je tak osobitá. Velká škoda, že není další díl.

14.05.2018 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Pomyslných 3,5, které se ale úplně nedají zaokrouhlit na 4... Celkem oddechovka.

16.03.2018 3 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

V Diabolikovi je sice pár světlých momentů, ovšem jinak mě svět, postavy ani děj nezvedly ze židle. A když k tomu připočtu některé nelogičnosti, tak jsou to solidní 3*.

08.03.2018 3 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Bylo mi řečeno, že Jeden z nás lže je čtivá, ale průhledná detektivka. Měla jsem tedy naprosto opačný pocit, marně jsem hledala onu úžasnou čtivost, ale odhalení na konci bylo docela překvapivé, takže je to takový lepší průměr.

15.01.2018 3 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Po druhém přečtení strhávám na 4*, což je ještě stále trochu lepší, než se mi to zdálo právě při tomto druhém čtení. Co se mi na Najít Sky líbilo nejvíce, bylo prostředí hor v zimě, jinak samotný příběh rozhodně není tak strhující, jak se mi zdál před x lety.

27.12.2017

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Čtivá knížka, u které jsem se několikrát culila jak malá holka, ale jinak mě příběh tolik neokouzlil.

04.12.2017 3 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Nechyběly zvraty ani romantika a samozřejmě téma schizofrenie je samo o sobě zajímavé, ale na plný počet tomu chybí můj oblíbený "wau" faktor.

23.11.2017 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Nebylo to až tak dobré jako Selekce, ale úplný propadák to nebyl.

04.10.2017 3 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Bála jsem se, že rok po přečtení Jiskry v popelu se budu totálně ztrácet a nepodaří se mi začíst, což se naštěstí nestalo! Ano, tu a tam jsem něco zapomněla, ale celkově to příběhu nevadilo, ba i mu to pomohlo v hodnocení, protože už nemůžu po tak dlouhé době srovnávat napětí, které jsem cítila u obou dílů.
V druhém díle se nám dostává i třetího pohledu, a to Heleny. Pro mě osobně to byly takřka nejzajímavější kapitoly z celé knihy, protože tam jsou opravdu fascinující zvraty a vnitřní pochody. Plamen v temnotě nám osvětluje další části magického světa a to se samozřejmě neobejde bez zrady a a několika smrtí.

30.09.2017 5 z 5