sokolovi komentáře u knih
Uau, to bylo teda něco! Epická báseň? Pohádka? Sci-fi? Horor? Tento převyprávěný starověký mýtus slovy Tokarczukové s prvky hlubinné psychologie se dá číst nekolika způsoby. Tisíc plošin? Či spíše výtahů od sestřičky smrti k nebezkým božstvům? A rikša, polomrtvé mouchy, maso zabité Aničky na háku, frajer zahradník... Tokarczuková je zde neskutečná, tolik obrazů fantasie, slovních spojení a moudrosti předků...
No comment, opravdu došla slova. Propojení několika skvělých úrovní (příběhová linie, malby, symboly, všednodenní trápení, hrůzy holocaustu) v jeden obrovský úžas...
Pro studenty PVČ tzv. evangelium dle J. Pávkové. Kdo zná, ví :)
To není jen cestopis, ale i výborná antrolopogická studie Afriky, která vlastně, aspoň dle autora, neexistuje, či spíše nedá se vzhledem různorodosti celkově zachytit. Výborná kniha.
Tak to bylo teda něco!!! Takovouhle "mňamku" jsem dlouho nečetl!! Opravdu jedna z nejlepších a nejpozoruhodnějších knih, které jsem četl. Dokonce jsem si ji i zakoupil, abych se ke knize mohl vracet. V tomto doslova literárním koncentrátu se dají neustále objevovat nové a nové roviny a nejen to - autor v tomto jeho „Opus Magnum“odkazuje na spoustu symbolů a odkazů skrytých v naší evropské kultuře s níž se srovnává, a to jak v rovině historické tak alchymisticko-filosoficko-gnostické ale i náboženské. Vše s příchutí absurdního humoru se smyslem pro drama a „mystično“, které vrcholí překvapivým závěrem v němž na nás autor apeluje.
Seznámení s obdivuhodným životem pana prof. Palouše na pozadí dějin naší republiky. Opravdu vynikající čtení.
Jedna z nejsvobodnějších a nejdivočejších knih, které jsem kdy četl. Způsob čtení si může čtenář sám stanovit. Opravdu velice originální dílo, plné nejrůznějších překvapení. Vřele doporučuji.
Velice zajímavé čtení. Knihu jsem přečetl jedním dechem. Velice zajímavé hledání souvislostí mezi významy užívaných slov z různých jazyků. Autor se takto snaží poukázat na společný jazykový původ indoevropských jazyků. Kniha je velmi čtivá a "hravá".
Asi jedna z nejnáročnějších a nejvíce obdivuhodných knih, které jsem kdy četl. Kniha je, dle mého názoru, ohromný koncentrát myšlenek autora, kterou stojí za to si přečíst a "prokousat se" tímto dílem.
Pro studenty pedagogiky nepostradatelný materiál učiva. Tato kniha, společně s dílem prof. Radima Palouše, je studnice poznání o tom, o čem ve výchově (a v podstatě i v pedagogice a filosofii) vlastně jde. Samotné čteni bylo sice náročnější, ale o to jsem si jej vychutnal a více reflektoval autorovy myšlenky.
Je to sice náročné čtení, ale stojí to za to. Při čtení tohoto díla jako by člověk meditoval a sám sebe pozoroval a de facto vychovával...Člověk touto knihu musí doslova prožít a vyzkoušet si na sobě onu fenomenologickou cestu poznání...Obzvláště ony 3 dějinné pohyby, o nichž se autor zmiňuje, jsou výchovnými elementy, které mohou čtenáře inspirovat a poskytnout mu náhled vlastní reflexe...