Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Síť démonů Síť démonů Jason Dark (p)

Četba mi připomíná spíš filmy ze šedesátých let. Ale čím dál tím víc se do celé řady dostávám právě proto, že není nouze o akci. Sešity se čtou velice rychle, každý den je možné přečíst jeden. Mám se na co těšit.

19.04.2021 4 z 5

Pravidlo pěti vteřin Pravidlo pěti vteřin Mel Robbins

Určitě je tato knížka vynikající čtení pro lidi, kteří si sami moc nevěří a chtějí se trochu pohnout dopředu ve svém životě.

10.03.2021 5 z 5

Zlatý skarabeus (3 povídky) Zlatý skarabeus (3 povídky) Edgar Allan Poe

Jako všechny knihy od E.A.Poea se mi i tato líbila. Krátká, ale čtivá. A možná by se hodila i do letošní Výzvy.

07.03.2021 5 z 5

Noc hrůzy Noc hrůzy Jason Dark (p)

Několik dílů Johna Sinclaira jsem četla už kdysi, ale teď jsem si sehnala celou řadu e-knih a tak se na to docela těším, jak píše @Zewotanus níže - bude to hezké čtení před spaním...

01.03.2021 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Knihu jsem si stáhla tady z Databáze, byla jsem zvědavá, protože je to O.Wilde. Hodnotit nebudu, pouze napíšu komentář. Nejsem ani žádná puritánka ani vyznavač porna. Zpočátku jsem si říkala, že je to takové úsměvné porno z 19. století, ale zhruba v polovině mi přišla na mysl kniha Šedesát odstínů šedi a ptala jsem se sama sebe, jestli se autorka neinspirovala tady...Nedivila bych se, že toto dílko bylo i zakázané...

26.02.2021 2 z 5

Geneze Geneze Robin Cook

Sarrah: Knihy z uvedené série mají společné hlavní postavy, ale každý příběh je o něčem jiném. Není problém, abyste si pořídila rovnou tuto knihu. :-)

25.02.2021 5 z 5

Infekce Infekce Gary Birken

Thrillery z lékařského prostředí čtu moc ráda. Řekla bych, že např. od McClura a Cooka mám přečteno asi vše, co tady vyšlo. Toto dílo považuji za slabší odvar těchto velikánů. Příliš mnoho postav, které zdánlivě ani nesouvisí s příběhem. Zápletka zajímavá, určitě by stálo za to, rozvinout trochu do hloubky. Ale ještě si dám šanci a přečtu si další román od Garyho Birkena a uvidím.

20.02.2021 4 z 5

Pekelná krev Pekelná krev James Rollins (p)

Zapůjčeno z knihovny, ale protože tam většinou nejsou díly předcházející, doufala jsem, že se tato kniha dá přečíst i bez těch dvou. Nedá. Sice jsem ji dočetla (kvůli Výzvě - krev v názvu), ale musím si sehnat dva předcházející díly, abych celé trilogii správně porozuměla. Jinak se čte dobře.

28.01.2021 4 z 5

Neviditelný svět Neviditelný svět Liz Moore

Kniha mi padla do oka v knihovně, tak jsem si ji vypůjčila. Příběh byl zajímavě podán, líbilo se mi střídání dějů v čase. Myslím, že bych mohla použít do Výzvy, protože kniha je částečně vypravována retrospektivně.

17.01.2021 5 z 5

Dvojník Dvojník Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Co můžu očekávat od Dostojevského? Myšlenek jsem při čtení měla spoustu a teď nevím, co mi to vlastně dalo... Psychicky narušený jedinec, který ztrácí kontrolu nad vlastním životem. Ano, nejspíš jsem z toho trochu vykolejená.

16.11.2020 4 z 5

Knihy novel a povídek I. Knihy novel a povídek I. Jakub Arbes

Zvláštní pojednání o české minulosti, o českém umění a bývalé slávě. Hluboké myšlenky a styl psaní už se dnes tolik nenosí, ale přesto jsou tyto povídky a novely vhodné k zamyšlení.

14.09.2020 4 z 5

Kdy - Věda a umění dokonalého načasování Kdy - Věda a umění dokonalého načasování Daniel H. Pink

Také jsem si všimla, že se mi ráno daří vše mnohem lépe než odpoledne, nejsem žádný noční pták :-)

07.09.2020 4 z 5

Tajemství Mayů Tajemství Mayů Clive Cussler

Tajemství, poklady, staré vědy, klasické dobrodružství. Ještě, kdyby tak opravdu taková "knihovna" starých Mayů existovala.

17.08.2020 5 z 5

Ilustrovaný muž Ilustrovaný muž Ray Bradbury (p)

Povídky mě tak trochu přenesly do mladších let, kdy jsem hodně četla sci-fi. Bradbury je v tomto žánru prostě klasika, pro mě vždycky čtivá.

12.08.2020 5 z 5

Probuďte svou spící sílu Probuďte svou spící sílu Anthony Robbins

Určitě důležité pro lidi, kteří se chtějí v životě někam dostat. Doporučuji.

30.07.2020 4 z 5

Smrtící sudoku Smrtící sudoku Shelley Freydont

Proč já si vždycky vypůjčím nejdříve druhý díl? Budu muset najít i první část "Vražedné sudoku". Kniha byla hezky napsaná, dokonce jsem i slzičku uronila. Fakt pěkné čtení. A navíc miluju sudoku.

15.06.2020 5 z 5

Egypťanky - Tajemství princezen Egypťanky - Tajemství princezen Jocelyne Godard

Poslední ze série Egypťanek, příběh není zase až tak úchvatný, ale líbí se mi popis tehdejšího života. Čtenář si může udělat představu o tehdejší společnosti.

12.05.2020 4 z 5

Stín krále lebek Stín krále lebek James Rollins (p)

Hezké počtení, je to spíše žánr fantasy pro teenagery, ale proč si nepřečíst také něco na uvolnění? Už se těším na druhý díl, snad to bude stejně čtivé.

05.05.2020 4 z 5

Zlatá vstupenka Zlatá vstupenka Brendon Burchard

Je to zvláštní, že když začnu uvažovat o jakékoliv své vlastní situaci, vždy se mi dostane do ruky ta správná kniha. Už dlouho přemýšlím o svém životě, co bylo, co by mohlo být, jak mě která situace ovlivnila. Tady je skvělý návod, aby člověk přemýšlel nad tím, kam vlastně směřuje. Určitě doporučuji přečíst.

26.04.2020 5 z 5

Milenka spravedlnosti Milenka spravedlnosti Jeffery Deaver

Tuto knihu jsem četla na dvakrát. Stáhla jsem si ji jako e-knihu, ale bohužel jen půlku. Několik dní jsem hledala plnohodnotnou verzi a uspěla jsem. Knížka je čtivá, plná napětí s docela překvapivým koncem.

23.04.2020 5 z 5