SumýšIrena SumýšIrena komentáře u knih

Smutný příběh, silná hrdinka. Mně ale nesedl autorův styl. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst.

15.03.2022 3 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Na tuto knihu asi jen tak nezapomenu. Obdivovala jsem oba hlavní hrdiny, jak se s celou situací vyrovnali. Co ale nikdy nepochopím, je chování rodičů, kteří ubližují svým dětem. Jak může otec dělat takové věci a matka to tolerovat? Nikde v přírodě to neuvidíte. Jen člověk je živočišný druh, který ubližuje vlastním mláďatům.

03.03.2022 4 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Miluji knihu Stařec a moře. Miluji Remarquovy knihy. Bohužel, tohle není ani jedno. Zdlouhavé popisy střídají nesmyslné rozhovory. Hlavní hrdina ještě ujde, ale Catherine mi pila krev hned od začátku. Za ten konec dávám jednu hvězdu.

27.02.2022 1 z 5

Tři jablka spadlá z nebe Tři jablka spadlá z nebe Narine Abgarjan

Trochu připomínalo vyprávění mojí 95 leté babičky. Než se dozvím osud jednoho člověka, řekne mi rodinnou historii pěti jeho sousedů. Ale jako babiččino vyprávění, tak i tyto příběhy se mi moc líbily. Jen toho uceleného děje bylo málo.

13.02.2022 3 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Knihu jsem nedočetla. Zjistila jsem, že mi vadí příběhy, kde rodiče ubližují svým dětem. A tato autorka, bohužel, píše až moc dobře. Při čtení se mi z chování rodičů Lilly dělalo špatně.

06.01.2022

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Nemám ráda intriky v životě ani v příbězích. Bohužel, tato kniha je jedna velká intrika. Dočetla jsem to jenom proto, abych věděla, co se v minulosti stalo. Navíc mi byly nesympatické všechny tři dospělé ženy.

24.11.2021 1 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Myslím, že dobrý příběh nedělá vysoký počet stran. Tato série má, alespoň pro mě, sestupnou tendenci. Ze všech sedmi knih se mi tato líbila nejméně. Příběh Nualy a malé Merry byl pěkný, takový, na jaký jsem od Lucindy zvyklá. Ale těch tajemství kolem Mary bylo až moc. A co mě rozčilovalo asi nejvíc, bylo to bláznivé nahánění prstenu po celém světě. Taky mě rozčarovalo, že tajemství Táty Sůl jsem se nedozvěděla. A dost se bojím, že se je ani nedozvím, protože Lucinda zemřela tři měsíce po napsání této knihy.

30.10.2021

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Prožití druhé světové války Nataliiny rodiny mi přišlo těžko uvěřitelné, ale z vyprávění o komunistické zvůli mi běhal mráz po zádech. Jednu hvězdu ubírám za, alespoň pro mě, přeslazený konec.

15.09.2021 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

"Nevím. Nerozumím... Nevyznám se ve válčení, Marigolde." Tak to je úplně přesně můj pocit. Do banketu čarodějů mě kniha bavila. Ale pak... Vůbec nevím kdo s kým proti komu bojoval, taky mi nejsou jasné důvody proč to ti dotyční dělali. Ani si nejsem jista, kdo všechno to přežil... Doufám, že se v tom vyznal alespoň pan Sapkowski. Nicméně dál jsem zvědavá, kam osud zavane Ciri, Geralta a Yennefer.

25.08.2021 3 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Dávám 3 a půl * Knize by podle mě slušelo o 300 stran méně násilí a ústrků.

26.04.2021 3 z 5

Zůstat s Lucy Zůstat s Lucy Tammy Greenwood

Těžko se mi věří tomu, že k záchraně dítěte stačí, když dvě pološílené ženy s ním jedou autem napříč státy... A konec jak z červené knihovny. Ale za zajímavé téma dávám jednu hvězdu navíc.

24.02.2021 1 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Přečetla jsme od Sparkse všechny knihy, které u nás vyšly. Tohle je zdaleka nejslabší. Nebýt posledních 80 stran, dala bych jen jednu hvězdu.

23.10.2020 2 z 5

První padlí První padlí Volker Kutscher

Detektivka, která potřebuje 300 stran, aby se rozjel děj, si zaslouží jen 2*

10.01.2020 2 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Kdybych tu knihu četla v patnácti letech, dala bych 5*, ale takhle... jen tři

09.07.2019 3 z 5

S pečetí viny S pečetí viny Jiří Hanibal

No, já se nepřipojím k většině. Kniha mi přišla průměrná. Podle anotace jsem čekala ucelený příběh 4 přátel. Zatímco se jedná spíš o střípky příběhů asi 30 osob, které se mnohdy knihou jen mihnou a mizí navždy pryč, prokládané dlouhými filozofickými myšlenkami.. Kniha začala být čtivá až na posledních 150 stranách. Odsun němců je zpracován poctivě, ale mé hodnocení to nezvedne.

05.06.2024 3 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Jeden z nejslabších dílů a ta daktyloskopie, to už si pan Vondruška dělá ze čtenářů legraci, ne?

30.05.2024 2 z 5

Černá lilie Černá lilie Vlastimil Vondruška

Tato kniha je zase tak slabá... Poslední tři z této série mě neuvěřitelně zklamaly. Pan Vondruška začal strašně tlačit na pilu. Přidává víc a víc stránek, které děj neposouvají, a logika v jednání postav se začíná vytrácet. Škoda

27.05.2024 1 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

V průběhu čtení jsem si myslela, že dám plný počet *, ale za ten konec jednu ubírám. Přišel mi moc přitažený za vlasy. Taky mě trochu vadily překlepy v textu, četla jsem verzi z roku 2001.

22.04.2024 4 z 5

Země snů Země snů Nicholas Sparks

Posledních 80 stran zachránilo knize alespoň jednu hvězdu. Podle mě pan Sparks už nemá kde brát. Jeho poslední knihy zdaleka nedosahují laťky, kterou nastavil tituly jako jsou Poslední píseň, Zápisník jedné lásky, Milý Johne, Noci v Rodanthe, Vzkaz v láhvi...

28.03.2024 1 z 5

Žádost o přátelství Žádost o přátelství Laura Marshall

Kniha se mi vůbec nelíbila, kdyby nesplňovala téma čtenářské výzvy, vůbec bych ji nedočetla. A navíc nesnáším šikanu...

20.03.2024 odpad!