TaLu TaLu komentáře u knih

Smrtící sliby Smrtící sliby J. D. Robb (p)

V této knize se propojily souvislosti z dalších dílů. Příběh Amaryllis a Morrise jsem si chtěla opravdu přečíst, protože díl doplnil dílek do skládačky. A nejen to. Tato kniha ukazuje, že opravdové přátelství zahrnuje i rodiny našich přátel, že skrze vztahy jež navážeme, přijímáme i ty, kteří jsou součástí života našich blízkých. Že přátelství, jež trvá roky a je pevné, se stává rodinou.
Jen ty logické sny, jež pomáhají vyjasnit vyšetřování, mi tentokráte přišly jako sci-fi. Myslím, že nikdo z nás nevedl ve snu tak podnětné a souvislé rozhovory. Ale to je jen takový stínek na opět skvělém čtení.

04.07.2017 5 z 5

Kniha pohádek do čtenářské výzvy. Chtěla jsem trochu jiné pohádky a také jsem je dostala. Myslím, že jako pohádky pro dospělé ( dětem bych je až na malé úryvky nečetla ) jsou vtipným, něžným a někdy nadneseným vyjádřením toho, jak může vypadat rodičovský den. A nebo jak vypadat nemusí. Uvědomila jsem si, a považuji to za největší přínos této útlé knížečky, že děti velmi rády poslouchají příběhy, které si tatínek nebo maminka vymýšlejí, nebo které čerpají ze společného života. Vzpomínám si, jak jsme se mnohokráte kolem stolu nasmáli, když jsme si četli dětské výroky, které se mi podařilo zaznamenat. Právě proto mne v knížce nejvíce pobavil příběh, ve kterém "maminka chladne" :o)

23.03.2017 4 z 5

Podlost Podlost Karin Slaughter

Po delší době jsem se v knihovně dostala k dalšímu dílu této série.
A utvrdila jsem se při čtení v tom, že hlavní postavy a vlastně i ty vedlejší, jsou pro mne čím dál tím bližší a autorka oblíbenější.
Napětí, uvěřitelné vztahy, neuvěřitelně dobře vykreslené prostředí ze kterého mrazí ( například vězení) - minulost jež ovlivňuje budoucí život a současnost, která doplácí na "hříchy mládí" .
Něco podobného jsem již v jedné knize této série zažila a opět se mi velmi líbilo, seznamovat se s minulostí lidí, které známe díky příběhu.
Will nejlepší a ostatním jsem také fandila, co to šlo.
Odolala jsem svému zlozvyku podívat se na konec, za to jsem ráda.
Přiznám se, že jedněch adoptivních rodičů mi bylo hodně líto - skutečně se jejich péče neodrazila ve výsledku na životě?
A znovu ujištění, že drogy jsou prostě šílené svinstvo, které dělá ze závislých šílence.

19.03.2017 5 z 5

Tanec stínů Tanec stínů Julie Garwood

Vzhledem k Noahově minulosti jsem čekala možná ještě víc dobrodružství a napětí. Přesto příběh skvěle doplňuje sérii.
Listováním v poznámkách profesora autorka ukazuje některé její příběhy z historických romancí a Noah vlastní hodinky svého prapradědečka z další krásné série vzešlé z jejího pera. Podobné propojení se mi vždy líbí, protože mi připomíná, že sama autorka nerada "opouští" své oblíbené hrdiny. Podobně je tomu podle mne i u čtenářů jejích knih.

"Toužil jsi po něčem tak zoufale, že bys kvůli tomu riskoval všechno? "
No řekněte, nechtěli bychom po položení takové otázky slyšet také tiché ( nebo raději hlasité) ano..?
prostě romantika ...jak má v takovémto žánru být

19.02.2017 4 z 5

Slitování Slitování Julie Garwood

Tuto knihu série jsem dosud nečetla. Moje oblíbená autorka opět vytvořila napínavý, dobře napsaný a vtipný děj. Ústřední dvojice je sympatická a já se vždy ráda dozvím i o dalších hrdinech, které znám z předchozí knihy. A těším se, jak si splním předsevzetí o četbě celé série popořadě.
Současné thrillery, které jsou tak oblíbené, by možná tuto knihu "odsoudily" do role odpočinkové literatury, ale já se ptám, co je vlastně špatného na odpočinku ? Po únavném dnu jsem se opravdu dobře bavila. Já po práci čtu, - ovšem hlavní hrdinové neúnavně a v dešti kulek nacházejí vždy sílu projevit lásku jeden druhému - no není to obdivuhodné a poučné ? To píši pro ten případ, kdy čtenář potřebuje v knize najít vždy poučení :o)

31.01.2017 5 z 5

Dáma nikdy neprohrává Dáma nikdy neprohrává Sabrina Jeffries

Letní romantické čtení a podle mne i zdařilé završení série. Výtečníky bylo prima potkávat a rozuzlení dávné záhady kolem smrti rodičů, která každé z dětí poznamenala jinak a určovala jejich cesty života, se mi líbilo.

18.08.2016 4 z 5

Jen ty a já Jen ty a já J. D. Robb (p)

Pro mne neuvěřitelné, že série Smrtící patří přes četnost knih stále k tomu lepšímu v tomto žánru.
Užívám si vzájemnou spolupráci, myšlenkové postupy při vyšetřování, vtip a jiskření v týmu.
Nepřečetla jsem všechny díly, ale tento rozhodně nezaostává za těmi dalšími. Drobnou výhradu mám tentokráte k překladu - v jednom případě z překladu věty vyplynulo pohlaví vraha dříve, než bylo odhaleno, což mne tak trochu otrávilo, protože jsem měla jiného kandidáta. A již od prvních dílů se divím, proč se vyskytuje v jinak moderní společnosti slovo "elektronikáři", nevím jak ostatní čtenáře, ale mne to vyloženě "tahá za uši" - proč tam nepoužili běžné IT ? Ale za to Eva se svým sympatickým týmem nemůže :o) Doporučuji.

16.08.2016 5 z 5

Andělská tvář 1 Andělská tvář 1 Hana Marie Körnerová (p)

V poslední době patří autorka k mým oblíbeným a vyhledávaným.
Proto jsem věděla, že je jen otázkou času, kdy se dostanu i k přečtení této knihy, kterou jsem znala jen z filmového zpracování. Tušila jsem, že kniha bude lepší než film ( to ostatně téměř vždy), ale překvapilo mne, že ponořením do děje jsem dostala znovu chuť pustit si i filmové zpracování. Jako by kniha dodávala na zajímavosti i filmovému ztvárnění. Děj prostě vytváří velmi živou obrazovou představu. Dobrodružné, romantické a postavy zajímavě vykreslené - velmi příjemné odpočinkové čtení.
Po dočtení jsem se rovnou pustila do druhého dílu.

01.04.2016 5 z 5

Přemožitel neviditelných dravců Přemožitel neviditelných dravců František Gel

Přečetla jsem kdysi dávno na škole a byla jsem úplně ponořena do děje knihy. Stále si myslím, že je to jedna z nejlépe napsaných knih, jež popisují skutečný životní příběh. Jen si tak říkám, kdo ze současných lidí ví, že pasterizace mléka a dalších potravin je pojmenovaná po francouzském vědci L. Pasteurovi. Když uvážíme, že na onemocnění vzteklinou dosud není jiná možnost záchrany, než očkování, u jehož vzniku stojí právě tento vědec z poloviny 19 století, - pak je to něco úžasného a kniha se čte jako novinka !

15.03.2016 5 z 5

Místo zvané domov Místo zvané domov Deborah Smith

Pamatuji se na ten pocit hlubokého prožívání lidského příběhu. Jsem moc ráda, že knihu mám ve své knihovničce, protože plánuji znovu číst. Pak hodnocení doplním o aktuální postřehy. Už to, že se neobávám s odstupem znovu číst, vypovídá něco o kvalitě knihy.

26.12.2015 5 z 5

Královská trilogie Královská trilogie Jaroslav Čechura

Četla jsem postupně a ještě se budu k dílu vracet, ale styl psaní mi přišel zajímavý a znovu jsem si uvědomila, že historie viděná ve zpětném zrcátku potřebuje hodně informací, aby byla přesná. Nebo alespoň přibližně přesná. A pokud bychom v té době, o které čteme, přímo žili, znovu bychom to viděli očima těch, co to vnímají. Asi jinak jako jeden z poddaných, asi jinak jako vládnoucí král. A o tom to je, vždyť paměť lidská jen o málo přesahuje jednu generaci a jak někdy vidíme i paměť národa po nějakých 30 letech selhává a znovu se opakují stejné chyby.

20.11.2015 4 z 5

Vzpomínky na půlnoc Vzpomínky na půlnoc Sidney Sheldon

Přečetla jsem velmi rychle, kniha mne udržela v napětí a mohu určitě doporučit. Moje zatím nejoblíbenější kniha od autora, který ale má velmi vyrovnanou kvalitu svých děl.

18.09.2015 5 z 5

Nebezpečí pravdy Nebezpečí pravdy Sidney Sheldon

Knihy od autora jsou napínavé a udržují čtenáře od prvních stran v pozornosti až do konce. Má velmi vyrovnanou kvalitu knih. Vždy si ráda přečtu jeho další knihu. Místy nereálné situace ničemu nevadí, protože se u jeho knih čtenář, podle mne, velmi dobře baví.

18.09.2015

Brno - město uprostřed Evropy Brno - město uprostřed Evropy Jaroslav Štěpaník

Naučná publikace města Brna, kterou jsem dostala od dětí a mohla se tak více seznámit s tímto místem, které, jak doufám, poznám i osobně trochu více.

11.09.2015 4 z 5

Trůn, na kterém se stojí Trůn, na kterém se stojí Ilona Borská

Musela jsem tu knihu číst dost brzo po jejím vydání, protože si pamatuji, že jsem ji četla jako mládě. A i když je to kniha z prostředí sportu a o sportovci - velmi mne tenkrát zaujala.
Byl to spíše takový poutavý pohled do života jedinečného člověka, který se pohyboval v originálním prostředí a tam zazářil.
Krásně napsáno.
Díky autorce, protože její knihy se čtou jako životní příběh, nejen popis života sportovce, nebo třeba spisovatele, jak to vídáme u současných knih na podobná témata.

04.09.2015 4 z 5

Ostrý střih Ostrý střih Sandra Brown

A ve stále svižném tempu i celý obsah knihy, kde nechybí mimo napětí ani romantika a propletené vztahy. Občas trochu předvídatelné, občas trošinku překombinované, ale stále je to "stará" dobrá Sandra Brown. Kdo si ji ze čtenářů oblíbil, tomu netřeba doporučovat, kdo nikdy nečetl, tak to klidně riskněte.
Pro chvíle dovolené s knihou, podle mne, ideální autorka.

26.08.2015 4 z 5

Palomino Palomino Danielle Steel

Rozhodně jedna z nejlepších knih od autorky. A vzhledem k množství knih, kterým autorka disponuje to už o něčem vypovídá. Líbil se mi příběh, doporučuji jako odpočinkovou literaturu, která ten odpočinek určitě nezkazí.

21.08.2015 4 z 5

Na prahu lásky Na prahu lásky Markéta Procházková - Lutková

Slova, která napsala ona, ale jsou zpěvem mého srdce.
Myslím, že poezii vlastně nerozumím, ale kdysi, před mnoha lety, jsem otevřela tuto knihu a zjistila jsem, že autorčina slova přesně vystihují mé myšlenky.
Hluboké, krásné, srozumitelné....

29.07.2015 5 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Čtivé, dobrodružství i romantika.
Hlavní postavy často vystaveny situacím, ve kterých musí sebrat všechnu sílu a udržet si přesvědčení, že život je přes všechny překážky velkým darem.
Doporučuji celou sérii.

21.07.2015 5 z 5

Smrtící spiknutí Smrtící spiknutí J. D. Robb (p)

Pokud by Eva přišla o odznak a neměla vedle sebe Roarka, bylo by to ještě mnohem horší. I takto šlo o dramatickou zápletku, protože čtenáři je jasné, že odznak je to, co ji drží, co ji utvářelo do současné podoby a co ji chrání před minulostí. Vyšetřování vražd v lékařském prostředí bývá většinou vždy zajímavé. Opravdu si vychutnávám uvedení nových postav do příběhu. Tentokráte to byla Louisa a více prostoru pro Baxtera. Zajímalo by mne, zda se ta postava spisovatelce zalíbí a ona se postupně rozhodne ji trvale přiřadit do týmu, nebo zda má pro ni vymyšlen příběh hned, když prvně píše její jméno. Většinu postav znám z mnohem pozdějších dílů a vždy s napětím čekám, kdo se tentokráte objeví. Doporučuji.

22.08.2017 5 z 5