Tamten Tamten komentáře u knih

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Příběh poměrně pěkný, ale způsob vyprávění je úplně divný. Je to takový odosobnělý popis, často nezáživný.

03.02.2019 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Stylem je to pořád Brown, ale už hodně vyčpělej. Velkolepý začátek, podle kterého máme očekávat převratné objevy a myšlenky, postupně přechází ve zklamání, že ony objevy jsou zcela o ničem, že děj je stejný jako ve všech knížkách a že neočekávané rozuzlení na konci člověk odhalí už v polovině knihy. Pokud se u Browna něco radikálně nezmění, tak další knihy už nemá smysl číst.

27.11.2018 2 z 5

Trůn lebek Trůn lebek Peter V. Brett

Série začíná trpět obdobnými neduhy jako jiné rozsáhleší kousky - s postupujícím časem "hlavní děj" začíná přešlapovat na místě a sledujeme čím dál tím víc "vedlejších" postav, kterých začíná být tolik, že už je problém se v nich orientovat. A výsledkem je, že na konci 4. dílu jsme prakticky na stejném místě jako na konci 3. a nikdo neví, zda příští už bude poslední, nebo zda se jich sem tímto způsobem vmáčkne ještě dalších deset.

18.12.2015 3 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Taková kotletovská jednohubka, kde děj není žádná sláva, ale sloh a styl psaní to vynahradí a díky kratšímu rozsahu to nezačne lézt na nervy. Určitě v knize potěší vtípky na aktuální témata a "postavy ze života".

26.02.2024 3 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Při poslouchání v podobě audioknihy jsem měl občas problémy neztratit se ve jménech a souvislostech (při pomalejším čtení knihy to asi nemusí nastat, ale také může). Z hlediska nápadu a zasazení dobrý, z hlediska detektivky až takové sláva ne.

16.02.2024 3 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

První povídka pěkná, s nápadem a atmosférou. Další už jen přes kopírák stále stejný děj, ve kterém už nebyl zábavný příběh ani akce.

11.02.2023 2 z 5

Chlad Chiméry Chlad Chiméry Jan Hlávka

Série udržuje úroveň a v mnoha ohledech tento díl v ději překvapil, rozhodně se nevyvíjí očekávaným směrem. Výraznější akce je sice až ke konci, ale na spádu to neubírá.

27.11.2020 5 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Škoda rozdělení na dvě části a jejich prohození. Když člověk ví, jak má příběh skončit, tak i když je sebelépe napsaná, napětí a překvapení se z ní prostě ztratí.

18.11.2020 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Pomalé a nepříliš napínavé. Celková atmosféra taková nějaká divná.

27.08.2020 2 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Nijak moc zábavný popis frustrované autorky, jak je všechno špatně, jak je celý svět hrozný a jak je ženská chudáček. Teprve ve dvou třetinách se objeví sem tam pozitivní myšlenka a sem tam něco úsměvného.

27.08.2020 2 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Zajímavé prostřední, ucházející děj a standardní čtivý styl. Jen je zajímavé sledovat, že nezávisle na tom, v jakém prostředí, době a žánru se děj odehrává, hlavní hrdina postupuje vždy stejně, používá stejně "zastaralé" metody a technologie a vždy mu to vychází. Ale i tak (nebo právě proto?) je to zábavné.

10.06.2020 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Velké zklamání proti prvnímu dílu. Jelikož je to prekvel, prakticky u všech dějových linií dopředu víme jak dopadnou, tzn. celkové napětí nula. Navíc všechny postavy jsou poměrně nesympatické a tak není na co se v knize těšit.

11.05.2020 2 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

První půlka je super, když člověk poznává zákonitosti a fungování Pekla. Ve druhé půlce kniha ale trochu sklouzne do stavu, kdy je úplně jedno, že se odehrává v pekle, není to nijak výrazně využito a jde spíše o "běžný" boj dvou armád.

30.03.2020 4 z 5

Mráz a hry Mráz a hry Jan Hlávka

Trochu delší rozjezd, než se člověku podaří zorientovat ve všech postavách. Ale tak od třetiny kniha začíná jízda, která stupňuje na rychlosti i napětí a přitom nepostrádá logiku.

12.02.2020 5 z 5

Je z toho cítit syrovost, nekorektnost a to, že autor píše tak, jak ho to baví - a baví to pak i čtenáře.

17.12.2019 4 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Standardně "pěkný" Kotleta, který jen bohužel skončí dříve než pořádně začne. Ale lepší kratší kniha než zbytečné výplňové pasáže. Bojů dost, sexu dost, příliš sofistikovanou logiku nehledejte.

19.11.2019 4 z 5

Kvazi Kvazi Sergej Lukjaněnko

Zajímavě pojatý svět a dobrý způsob vyprávění dělají z Kvazi dobrou knížku. Pokud máte rádi Lukjaněnkův styl (včetně jeho nečernobílých postav a ne zcela jednoznačných konců), pak knihu vřele doporučuji.

27.11.2018 4 z 5

Impérium Impérium Roman Bureš

Vynikající závěr série. Sice rozjezd je trochu pozvolnější (stejně jako u předchozích knih), ale pak to začne šlapat a nabírat na tempu a v druhé půlce už knihu nelze odložit.

14.08.2018 5 z 5

Zrozena z popela Zrozena z popela Petra Stehlíková

Jako povídka by to bylo pěkné, ale obsah prostě nestačí na celou knihu a je tam tím pádem příliš hluchých pasáží, ve kterých se vůbec nic neděje.

17.03.2018 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Příjemně čtivá knížka, která nabízí lehký humor pro odpočinek, aniž by tím myslela cokoliv jiného. Stylem tak může trochu připomínat Saturnina.

04.04.2016 5 z 5