Tamten Tamten komentáře u knih

Dlouhý sprint s ozvěnou Dlouhý sprint s ozvěnou Miroslav Žamboch

Zajímavý příběh, ve kterém se vlastně celou dobu chystáme na něco "velkého" a ty přípravy postupně gradují čím dál tím víc, jsou čím dál tím zajímavější a propletenější, a pak - je vše odbyto téměř nezajímavě na pár stránkách. Nebýt takto "utnutého" závěru, mohla to být naprostá paráda.

06.05.2015 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Druhý díl sice pokračuje v dobře započaté práci prvního, ale už to takový nářez není. Tedy dějovně ano, teče tu asi více krve než v jedničce, ale už tu není nic objevného, vysloveně nečekaného a spíše se od začátku do konce jede ve vyjetých kolejích jedničky.

26.02.2015 4 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Občas vtipné, občas vážné, ale bohužel mi připadalo, že chování lidí (nepostižených) často nedávalo moc smysl, a že příběh celkově se vždy chvíli zbytečně věnoval nějakým věcem hodně detailně, aby pak poskočil jinam a na vše předtím se zapomnělo.

28.08.2024 3 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Na poslouchání v autě to není špatné. Občas se člověk zasměje, ale občas už je to tak absurdně přehnané, že to přestává být vtipné.

28.08.2024 3 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Téměř "klasické" fantasy, které je ale podáváno trochu humorný a trochu přisprostlým stylem, čímž se z něj stává krásně oddychová knížka.

22.04.2024 4 z 5

Krev pro divoženku Krev pro divoženku Kristýna Sněgoňová

Hodně jiný příběh než v prvním díle a přesto v mnohém podobný. Za mne dobré pokračování, které se nesnaží jen vyždímat z první knížky totéž, ale popsat jiný příběh.

16.01.2024 4 z 5

Jak svět doopravdy funguje Jak svět doopravdy funguje Václav Smil

Možná zajímavá fakta, ale podávaná příliš americkým způsobem, který se mi velmi špatně čte, navíc si autor v některých kapitolách trochu protiřečí (nebo aspoň nevysvětlí, proč jednou říká něco a podruhé opak).

18.11.2023 2 z 5

Leon Leon Roman Bureš

První půlka knihy je celkem pěkná, dějově zajímavá, dobře se čte. Ale od půlky už nenastává nic moc nečekaného, tušíte další vývoj a celkově to působí dost unile.

09.06.2023 3 z 5

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

Přiměřené zakončení trilogie. Obdobná úroveň, jako druhý díl, možná i malinko lepší, ale proti prvnímu dílu výrazně slabší.

20.03.2023 3 z 5

Tudy na hrad Tudy na hrad Petra Stehlíková

Kniha mi tak trochu připomínala české filmové komedie - vtipy se zakládají hlavně na tom, jak jsou postavy hloupé a trapné. Kdo má tento styl rád, bude se mu knížka líbit. Pro ostatní nic moc.

20.03.2023 2 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Lze hodnotit pouze všech osm dílů najednou, neboť se jedná o jeden příběh rozdělený do 8 knih jen kvůli tlouštce.
Rozhodně zajímavý svět, jeho fungování, principy, prokreslené postavy atp. Ale tato všechna pozitiva jsou na úkor děje, kterého je relativně málo. A přitom když už se nějaký objeví, tak bývá napínaví a čtivý. Ale v těch osmi svazcích je děje poměrně málo. Spíše se řeší stále dokola pohledy různých postav na tutéž věc a o knížku dále znovu dokola a dokola. Kdyby se redundance vyhodili a celé se to smrsklo třeba na trilogii, mohlo se jednat o vynikající fantasy. Takto je to spíše trénování vůle čtenáře, jestli vydrží až do konce.

25.01.2023 3 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Velký svět kombinující techniku a magii a v něm malý člověk, který vlastně tento svět nijak neovlivní a jeho příběh je z hlediska dějin zanedbatelný. Navíc je z větší části popisováno období, kdy se ani neúčastní války ale během dovolené si tak nějak dělá kšeftíčky na svém písečku. A přesto je to psáno stylem, který je zábavný a napínaví. Postava mi tak trochu připomíná "Majora Groma", tedy vlastně úplně obyčejného člověka, kterému ale všechno jde a je mnohem "šikovnější" než ti ostatní.

14.06.2022 4 z 5

Dračice Dračice Jan Hlávka

Na první pohled působí jako fantasy pohádka pro děti, po chvíli čtení ale zjistíte, že tohle skutečně pro děti není. Občas poměrně drsné scény a sexuální podtón se nesou celou dobu. Škoda, že je to poměrně krátké a pokračování asi již nepřijde.

14.03.2022 5 z 5

Anomálie Anomálie Hervé Le Tellier

Tak tohle mě fakt nebavilo. První třetina knihy jsou krátké příběhy spousty lidí (kteří mají jeden společný let), často nepříliš zajímavé, neuzavřené. Prostě nastínění postav hrdinů, jen jich je plné letadlo. V druhé třetina se popisuje extrémně zajímavá událost, ale takovým způsobem, že ze všech možných variant by jste těžko vybírali nějaký nudnější. Opět z toho nic nevzejde a nějaký děj si spíše máte domýšlet. A jelikož jsem se doslech, že druhá část je výrazně zajímavější než třetí, tak jsem to raději ani nedočítal.

04.03.2022 1 z 5

Vláda vlků Vláda vlků Leigh Bardugo

Pro mě čtivější než Griša, více akční a zajímavější děj, i když některé pasáže z první půlky jsou lehce zdlouhavé.

17.12.2021 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Starý dobrý Kotletův styl, sprostý, surový a nekorektní. Jen škoda, že nejlepší část knihy je začátek (jak akce, tak příběh) a v druhé půlce se tempo spíše vytrácí.

01.10.2021 4 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Slabší než první díl. Již se nekoná "wow" ze světa a zůstává tak jen příběh. Ten sice není špatný, takový klasický Kotletovský, ale vlastně vůbec nevyužívá věci, který mu tento svět nabízí. Kdyby se vzal a přesunul se do libovolného jiného prostředí, nemuselo by se na něm změnit prakticky nic. To sice není vysloveně špatně, ale od knížky zasazené do takto zajímavého světa bych čekal, že ho bude využívat alespoň jako první díl.

02.09.2021 3 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Originální zpracování tradičního námětů, pěkně propojený pohádkový námět se sci-fi a k tomu čtivě napsané. Bohužel ale asi nejslabší z celé série. Od začátku je poměrně zřejmé, jak to dopadne, přesto je příběh natahován a natahován, aniž by se tam něco výrazného dělo.

14.03.2021 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Pro děti vynikající, dospěláci to sice přežijí, ale díky jednoduchost a průhlednost příběhu to pro ně nebude nijak skvělé.

19.02.2021 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Originální zpracování tradičního námětů, pěkně propojený pohádkový námět se sci-fi a k tomu čtivě napsané. Malinko slabší než první, možná už to jen není takové překvápko jako Cinder.

19.02.2021 4 z 5