Tamten Tamten komentáře u knih

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Zakončení ve stylu, který se dal čekat. Nikomu "podstátnému" se nic nestane a výsledek je happyend jak prase. Přesto je kniha lepší než předchozí díl a děj je přiměřeně logický bez nějakých extrémních "deux ex machina". A rozhodně se příjemně čte.

02.01.2020 4 z 5

Hitman Hitman Miroslav Žamboch

Jednohubka, která se rychle přečte, nenudí ale ničím neuchvátí.

18.12.2019 3 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Ne tak "sladké" jako Griša (což je plus), ale dějově výrazně slabší než šest vran. Navíc se v knížce prolínají 2 příběhy, které spolu naprosto nesouvisí a jsou tam oba, neboť jeden by prostě na celou knížku nestačil.

08.12.2019 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Drobné zlepšení oproti druhému dílu, ale stále žádný zázrak. Červená knihovna pokračuje, občas je i náznak akce a děje. Závěr bohužel až příliš sladký a poměrně očekávaný.

03.09.2019 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Četl jsem až po Šesti vranách a bohužel jsem spíše zklamaný. Lze označit spíše za dívčí román než pořádnou fantasy, který se věnuje problémům s oblečením, nejasným pocitům a logika občas dostává na frak. Navíc většina postav je hodně černobílých, což je opět velké mínus proti Šesti vranám.

24.07.2019 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Slušné pokračování prvního dílu (vlastně druhá část jedné knížky), která uzavírá celý příběh. I když první díl byl možná napínavější, tento mu nezůstává příliš dlužen a rozhodně jde o vysoce nadprůměrnou fantasy.

24.07.2019 5 z 5

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Lepší než první půlka (první kniha), už se tu dějí i nečekané či zajímavé věci. Přesto ještě nedokáži říci, zda se mi bude kniha líbit z pohledu celku (všech dílů).

11.09.2018 4 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Kniha se těžko hodnotí - místy je vynikající, místy pokulhává a záleží především na pokračování, jak nakonec bude první díl působit.

14.08.2018 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Dočetl jsem asi do třetiny a dál jsem nebyl schopen pokračovat. Neustále více a více vykreslovaný svět, kde se pořád na něco připravujeme, ale dohromady se tam vůbec nic neděje. Všichni se chovají naprosto nepochopitelně a jistě to nakonec bude vysvětlené, ale nějak jsem nenašel důvod na to vysvětlení čekat.

10.03.2018 1 z 5

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Akce ani napětí už nemá šanci dosáhnout na dřívější díly. Napůl se omílá již dříve řečené, napůl se vymýšlí čím dál větší ptákoviny, jinak by nebylo o čem psát. Ale na druhou stranu stále má kniha nadprůměrnou kvalitu.

22.01.2018 3 z 5

V prachu a krvi V prachu a krvi Míla Linc (p)

Ten sloh je prostě špatný. U popisných věcí ještě jakž takž, ale když se tam nedej bože objeví přímá řeč, je to vždycky jako pěst na oko.

25.09.2017 1 z 5

Na vlastní pěst Na vlastní pěst Miroslav Žamboch

"Standardní" Žamboch - čtivé, zábavné, přiměřeně napínavé, ale nijak překvapující.

05.09.2017 4 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Změna prostředí knize v rámci série výrazně pomohla, aby to nebylo stále stejné. Jen trochu na škodu je, že spousta věcí je řešena tak trochu pomocí Deus Ex Machina a bez toho by byli všichni mrtví.

04.05.2017 4 z 5

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

Vše pokračuje stejně jako v prvním díle: Detektivka z postapokalyptického světa magie, slušný nápad i příběh, přiměřená akce, jen občas mi mírně vadilo, že vlastně nevím, co hrdinka dokáže, jaké má schopnosti, takže nelze vycítit, jestli ta která situace je pro ni nebezpečná nebo ne.

19.03.2017 4 z 5

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

Nevadil mi příběh, nevadila mi "povídkovost" knížky, ale prostě nemám extra v oblibě knížky, kde je hlavní postava hajzl (i když se třeba propracovává k tomu aby na konci nebyl) a těžko se pak jeho očima hledají kladné postavy.

27.02.2017 3 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Kulhánek to sice není, ale i tak je to čtivé a zábavné (když člověk nepřemýšlí).

19.09.2016 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Poměrně standardní fantasy příběh, který je ale čtivý a pěkně odsýpá. Uvidíme, jestli si tuto úroveň udrží i v dalších dílech.

06.06.2016 4 z 5

Jennifer – Důl Quake Jennifer – Důl Quake Miroslav Žamboch

Celkem zábavné a čtivé, ale do značné míry jen kvůli malému rozsahu. Kdyby ve stejném stylu byla psaná "klasická" knihy, začala by poměrně brzy nudit.

18.03.2016 3 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Zábavný příběh rozdělení do několika povídek, které ovšem na sebe navazují. Škoda konce, kdy už se autor uchýlil od "běžného" zabíjení bohů a démonů ke střílení na beztvaré existence z "nereálna", čímž to celé tak trochu znehodnotil.

27.01.2016 4 z 5

Vidění Vidění Vilma Kadlečková

Lze hodnotit pouze všech osm dílů najednou, neboť se jedná o jeden příběh rozdělený do 8 knih jen kvůli tlouštce.
Rozhodně zajímavý svět, jeho fungování, principy, prokreslené postavy atp. Ale tato všechna pozitiva jsou na úkor děje, kterého je relativně málo. A přitom když už se nějaký objeví, tak bývá napínaví a čtivý. Ale v těch osmi svazcích je děje poměrně málo. Spíše se řeší stále dokola pohledy různých postav na tutéž věc a o knížku dále znovu dokola a dokola. Kdyby se redundance vyhodili a celé se to smrsklo třeba na trilogii, mohlo se jednat o vynikající fantasy. Takto je to spíše trénování vůle čtenáře, jestli vydrží až do konce.

07.11.2015 3 z 5