tereza1198 tereza1198 komentáře u knih

První den mého života První den mého života Paolo Genovese

Čtyři lidé se snaží udělat ten poslední krok do prázdna. Dostávají šanci na sedm dalších dnů během kterých uvídí svět po nich. Uvidíte, jak jejich smrt zapůsobila na jejich blízké, poznáte jejich důvody k sebevraždě. Sedm dní ve světe, kde je nikdo nevidí a kde se je snaží zachránit tajemný bezejmenný muž. Bude těch sedm dní stačit? Chtějí vůbec změnit svoje rozhodnutí?

12.07.2020 5 z 5

Hrobař 3 a 4 Hrobař 3 a 4 Xavier Dorison

Trošičku slabší než první díl, ale pořád nadprůměr. Záporák je opravdu nechutný a pořád krok před naší partou. Určitě by se mi líbilo víc komixových westernů

11.07.2020

Hrobař 1 a 2 Hrobař 1 a 2 Xavier Dorison

Dobře podaný westernový příběh. Hrobař a jeho sup mají v patách hromadu problémů. Chlápek není tím kým se zdá a banda vrahounů to s ním nebude mít tak lehké, jak si původně mysleli. Celkově určitě zvládá vyrobit víc mrtvol než jich pohřbít. Perfektní kresba, atmosféra i příběh.

10.07.2020 5 z 5

Chlupatý a nebezpečný Chlupatý a nebezpečný Skottie Young

Kdo by řekl, že Rocket vede takový pestrý sexuální život napříč galaxií? A samá aristokratka. Příběhy mě pobavily. Zvlášť ten, co vyprávěl Groot. To byl přednes.

10.07.2020 3 z 5

Z jako Zelda Z jako Zelda Therese Anne Fowler

Mám ráda tuhle dobu. Jazz, alkohol a ovzduší nabité změnami. Manželé Fitzgeraldovi jsou správně manipulativní a sebedestruktivní. Zelda je zde vykreslena jako ta normálnější z páru. Ve skutečnosti nelze říct, kdo z nich byl ten šílenější, opilejší a jízlivější. Líbilo se mi i vykreslení Hemingwaye jako talentovaného šmejda (četla jsem Paní Hemingwayová a Pařížskou manželku, kde jsem o něm ztratila iluze).

07.07.2020 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Matně jsem si pamatovala film, který mě moc nebavil (tedy až na Ewana McGregora v sutaně). Kniha byla o moc lepší. Akční, napínavá. Dobrodružné letní čtení.

05.07.2020 4 z 5

Ženy, co se nedaly Ženy, co se nedaly Ivana Peroutková

Graficky krásná kniha, která mě zaujala svojí obálkou. Obsah mi přijde průměrný. Představuje ženy s různých dob a nejrůznějsích oborů. Ale celkově tam není nic, co by nebylo na wikipedii. A ty popisy...samá tajemné charisma, něžně melancholická. Spíš pro mladší ročníky. Ve čtrnácti bych ke knize nebyla tolik kritická.

02.07.2020 2 z 5

Jeden rok bez tebe Jeden rok bez tebe Nina De Pass

Až mě překvapilo, jak moc se mi kniha líbila. Všichni hrdinové mají životní šrámy a cesta k tomu, aby je přijali a naučili se s nimi žít není lehká. Přijde mi fajn, že v knize byl ukázán docela uvěřitelný psychologický vývoj. Ve skupině opravdových přátel se dá s osudem bojovat lépe než o samotě.

28.06.2020 4 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Tenhle příběh s nádechem exotiky se mi moc líbil. Opět propracované, akční a překvapivé. Je pravda, že tentokrát jsem na pár věcí přišla ještě před koncem, ale ničemu to nevadilo. Moc se mi líbil Lincolnův střet se světem pověr, božstev, letících vran a feng shui.

27.06.2020 4 z 5

Módní rebelky Módní rebelky Jennifer Croll

Vizuálně krásně udělaná kniha o ženách, které vytvořily, ovlivnily nebo využily modní trendy. Některé osobnosti jsou velmi známé, o jiných jsem v životě neslyšela a u některých si nejsem moc jistá, jestli do knihy patří. V knize jsou poměrně časté překlepy a některé informace jsou špatné (jako že se Marie Antoinetta vdala za o 15 let staršího muže. Přitom jim oběma bylo kolem 16 let). Přes určité výhrady je to zajímavá a moc hezky zpracovaná kniha.

25.06.2020 4 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Tohle byla docela pohodička. Takové průměrné letní čtení. Líbila se mi přestava toho, že mě najde banda boháčů a bude se mnou pařit celé léto. Je pravda, že jsem nepochopila, co jim na Lou připadá, tak fascinující. Příběh z hlavy brzy vyšumí jako růžové šampaňské, co tam pořád pijí.

21.06.2020 3 z 5

Předehra Předehra Neil Gaiman

Tak co na tohle říct? V téhle chvíli je venku bouře a mlha. Po přečtení by člověk skoro věřil, že svět venku bojuje o přežití. Sandman je prostě Sandman a já jsem ráda, že jsme se po delší době opět potkali. Setkali jsme se na konci i začátku toho velkého příběhu.

13.06.2020 5 z 5

Ke hvězdám a ještě dál Ke hvězdám a ještě dál Marilyse Trécourt

(SPOILER) Čekala jsem nějakou oddechovou srandu. Ale pozor. Ono se vlastně jedná o motivační knihu a osobní rozvoj. Na beletristickém příběhu Estelle a její rodiny je nám ukázáno, že důležitá je hlavně sebedůvěra a naslouchání sobě a druhým. Takže hrdinka si zacvičí jógu, medituje ve stanu a vědomě jí. A život se začne obracet k lepšímu, letitá traumata se dají řešit a bla bla bla. Vždycky když zabloudím k podobnému tématu, tak mám trochu pocit, že mě chce autor nalákat do sekty. Ne že by se mi to nelíbilo a nebylo to hezké. Ale já bych se duševně nerozvinula ani v přítomnosti Dalajlámy. Mezitím se v knize Estelle plní přání v magickém programu. Ale jen proto, aby jí došlo, že štěstí je v ní a musí za něj bojovat sama. Om shanti om!

08.06.2020 2 z 5

1602 1602 Neil Gaiman

Krásná kresba, dobrý příběh. Komixový Gaiman mě snad nemůže nikdy zklamat. Moc se mi líbila na hra na Kdo je kdo? U některých postav to bylo těžší.

01.06.2020 5 z 5

Irčan aneb Tak vy malujete kvartýry Irčan aneb Tak vy malujete kvartýry Charles Brandt

Zpověď vraha mafie a fajn chlapa Franka Sheerana. Mafie, politická mafie, odborová mafie. Vražda Jimmyho Hoffy, který byl sám o sobě mafiánský šéf. Všechno hezky provázané do jednoho chumlu, kde jsou všichni šmejdi. Plno jmen, souvislostí, fabulací. Parádní kniha. Musela jsem si některé věci dohledat. Těším se na film.

28.05.2020 4 z 5

Sám kolem světa svérázně Sám kolem světa svérázně Martin Doleček

Kniha o plachtění, kde je moc řečí o plachtění. Příběh nádherné a dobrodružné cesty kolem světa. Za mě ale totálně nudně napsané. Vzbudil jsem se, udělal tohle, koupil mango, omotal provaz tam, řetěz spustil sem. Oproti knize Idioti na plavbě kolem světa o ničem. Dnes je cestovatelů už tolik, že nestačí jen popis toho, jak cesta probíhala. Chce to něco navíc a to tahle kniha nemá.

24.05.2020 3 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Tak tohle se mi hodně líbilo. Poirot opět nemá klidnou cestu a musí řešit zločin na palubě lodi. Cestující jsou opět rozmanitá banda exotů. Není si na co stěžovat. Paráda. To že jsem nezvládla vypátrat vraha, netřeba zmiňovat. Lady Agatha mě přelstí vždycky.

24.05.2020 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Životem opotřebovaný vyšetřovatel Carl a syrský uprchlík Asad vyšetřují záhadné zmizení mladé političky. K případu dvojice přišla jako slepý k houslím. Carl chtěl jen zírat do zdi a Asad měl drhnout podlahu na chodbě. Přesto vytvořili skvělou a sympatickou vyšetřovací dvojici. Jen mě mrzí, že jsem strašně brzy přišla na to o co záporákům jde a proč. Pořád jsem čekala, že moje teorie bude špatná (to mi dělá často Hercule Poirot), ale měla jsem pravdu. A to mě trochu mrzí. Brzy se pustím do dalších dílů. Nebo mrknu na film.

18.05.2020 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Smrtící a tlustá kniha. Cormoran se snaží zhubnout a téhle knize by zeštíhlení také prospělo. Příběhů o bolestivé noze a chovu koní bylo až moc. Celkově se mi moc líbila, ale hlavně kvůli vztahům Cormorana s Robin. Matthew je tu hlavně do počtu a aby měla kniha standardního kreténa. Takže dál plní svoji roli z předchozích knih.
Tajemný případ mi přišel hodně spletitý a zdlouhavý. Příšerná prominentní rodina mě vytáčela celá, političtí aktivisté taky. Celkově jsem s rozuzlením spokojená a byla jsem i dost překvapená. Snad brzy bude další díl, ale bojím se, že ten už bude mít tisíc stran.

01.05.2020 3 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Moc se mi to líbilo. Putovní pohodička, i když o vážných tématech. Mít pevnou síť přátel je to nejlepší na světě.

01.05.2020 4 z 5