tereza1198 tereza1198 komentáře u knih

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Tohle bylo skvělé. V knize se píše, že Chrise lidé berou buď jako osamělého hrdinu nebo blázna. Po přečtení knihy to vidím stále půl na půl.

21.07.2019 4 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Příjemná a pohodová jednohubka, která ukazuje, že drsní Texasané mají taky jemnější stránky.

16.07.2019 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Třetí díl série se mi líbil nejméně. Příliš dlouhé a roztahané. Podezřelí jsou si fyzicky podobní, všichni perverzáci a já v nich měla bordel. Robin polovinu knihy běduje, že ji Strike nebere dost vážně nebo řeší rodinné vztahy. Některé situace do kterých se hrdinové dostali působí dost vynuceně. A ten konec to rozsekal. To mělo být co? Tam jsem si poprvé řekla, že Matthew je chudák. Většinou hraje roli prudiče a kňourala.

13.07.2019 3 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Příjemně odsypávající příběh. Dobře vykreslené postavy, prostředí a případ, kde jsem se sice ke konci trochu ztrácela v tom, kdo je kdo, ale také jsem netušila viníka. Takže si sice za pár dnů nebudu skoro nic pamatovat, ale čas s knihou uběhl dobře.

07.07.2019 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Kniha byla na hezké láskyplné téma, ale přišla mi taková jednoduchá. Všechno působilo poněkud uměle a vykonstruovaně - hlavně aby nám předala sdělení. Kluci mi přišli místy hrozně unylí a ukníkání. A nesedělo mi prostředí. Soukromá škola za Prahou mi pekelně připomínala Anglii. Já vím, že to tam bylo vysvětleno, ale uniformy, sportovní tým nabušených dementů a párky s vejci k snídani mi nesedly. I ta šikana mi přišla trochu přitažená za vlasy, ale to je asi tím, že jsem se s ní nikdy úplně nesetkala a nedovedu se představit, že by někdo někoho jen tak mlátil. Zkusím nějakou jinou knihu s podobnou tématikou a porovnám.

07.07.2019 2 z 5

Příběh samurajů Příběh samurajů Roman Kodet

Uff, vyčerpávají kniha plná skvělých informací. Nejen o samurajích. Dozvíme se mnoho o životě v Japonsku, dějinách, geografii, kastovním systému, velkých bitvách. O tom jak zemi ovlivnil příchod cizinců a hlavně o povaze Japonců. Průvodce životem přes rod, sňatek, výchovu až ke smrti samurajů. Nechybí rodokmeny, krásné ilustrace.

07.07.2019 5 z 5

Smyslnost Smyslnost Nicole Jordan

Musím si konečně přiznat, že jsem z těchto knih trochu vyrostla. Takže jsem občas zvedala oči v sloup a usmívala se nad opakováním toho, jak jeho tmavé vlasy kontrastovaly s bělostnou košilí. Ale musím uznat, že si sem tam musí takovou knihu plnou vášně a lásky přečíst každá žena a dívka. Příběh je dobře popsaný. Postavy se vyvíjí a vedlejší příběh Olivie všechno příjemně oživuje. Takže noc mi s knihou příjemně utekla a doporučuji.

07.07.2019

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Cormoran a Robin jsou mi čím dál sympatičtější. Celou dobu jsem netušila, kdo tu morbidní vraždu spáchal. Ukázky z knihy v knize byly dost nechutné (kam na to Rowlingová chodí). Délka příběhu mi nevadilo a číst o londýnské sychravé zimě v parném létě je skvělé.

Tato kniha je v seriálu rozdělena na dva díly. Příběh je příjemně okleštěný a musím přiznat, že řešení některých věcí v seriálu je lepší než v knize.

30.06.2019 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Bavil mě první díl. Druhý vůbec. Samé útěky a nadpřirozeno. Nebýt Heleniny části, tak to asi odložím. Později se to sice rozjelo, ale nevím, jestli dám šanci dalšímu dílu. I když by mě asi zajímalo, jakto dopadne.

21.06.2019 2 z 5

Sharpův tygr Sharpův tygr Bernard Cornwell

Ze začátku se mi kniha velmi líbila. V závěru tomu všemu docházel dech. A pořád jsem si v duchu říkala "Vypadněte z Indie! Nemáte tam co dělat, vy bídní Britové." I když on ten muslimsko-indský rádža stál taky za prd. Google ukazuje Richarda Sharpa jako mladého Seana Beana s vlajícími vlasy, takže se mi kniha při té přestavě četla lépe.

16.06.2019 3 z 5

Divoký západ: Průkopnická doba Ameriky Divoký západ: Průkopnická doba Ameriky Thomas Jeier

Další zajímavý výlet do dob, kdy byla Amerika nezkrocená. Lovce kožešin a zlatokopy vystřídaly kryté vozy a pak lodě a železnice. Sedmá kavalérie padla, zbytky původního obyvatelstva si to namířili do rezervací a tak dál. A dnešní Američané nám s pýchou ukazují historická místa, města duchů, hřbitovy obutých a stále dokola přehrávají westernová show. Oceňuji množství fotografií. Jen ta grafická úprava mi trochu lezla na nervy.

16.06.2019 4 z 5

Habsburské císařovny Habsburské císařovny Sigrid-Maria Größing

Osudy tajných panovnic. Některé sice panovaly, ale většinou stále dokola rodily dědice a blížily se k předčasné smrti. Velmi zajímavé čtení, které rychle uběhne.

15.06.2019 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Na knihu jsem se strašně těšila. Nalákala mě obálka a anotace, takže při čtení jiné knihy už jsem mlsně pokukovala po téhle. Takže jsem byla trochu zklamaná. Čekala jsem větší útok na city. A velmi mě vytáčelo stálé opakování životních osudů postav, popisu kavárny a tak. Přišlo mi to dost zacyklený. Měla jsem pocit, že mě autor podceňuje a nevěří, že si zapamatuji detaily a pravidla.

11.06.2019 3 z 5

Spokojené kaktusy Spokojené kaktusy John Pilbeam

Tak jsem všechno přesadila a zasadila. S touhle knížkou v ruce a vraženými trny v té druhé věřím, že tentokrát některé tu moji péči přežijí.

06.06.2019 5 z 5

Skála Skála Peter May

Čekala jsem detektivku a dostala jsem vztahové drama. Vzpomínky na neradostné dětství, pekelně studené rodinné vztahy, ptačí genocidu (ale ochutnat guga bych chtěla), deštivý a strohý ostrov. Popis krajiny super. Ale ty vztahy. To nikdo s nikým o ničem nemluvil? Jako nikdy? To by to ani jednomu člověku neuklouzlo? Tam bylo všechno 300 let zpátky. Knihu jsem pořád odkládala s pocitem absolutní nudy. Vysoké hodnocení mi říkalo, že se to zlepší. V mých očích ne. Konec vyřešený horkou jehlou. Finn má asi největší poststresovou poruchu všech dob. Vražda tam sice byla, ale o ní to nebylo vůbec.

02.06.2019 2 z 5

Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů S. C. Gwynne

Cože? Indiáni nebyli čistí a hrdinní lidé z plání, kteří v míru uctívali Velkého ducha? Že se navzájem mučili už dávno před příchodem bělochů a pak se v tom jen zdokonalili? Že vraždili mimina a nemyli se? To kdyby věděl Vinnetou?! Jako Apačovi by mu Komančové totálně nakopali.

A teď vážně. Historie národa Komančů jako celku a pak příběh unesených bělošských žen z rodu Parkerových a jednoho jejich slavného potomka. Drsné čtení a překvapí, co všechno může člověk vydržet.

23.05.2019 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Trochu pomalejší rozjezd, ale pak se mi to velmi líbilo. Takový starší typ detektivky, kde všetečný chlápek chodí a moc se vyptává. Postava Strika mi přišla trochu moc složitá - slavný otec, nespořádaná rodina, psycho ex snoubenka a ještě je po amputaci. Na jednoho chlapa docela síla. Jdu mrknout na seriál.

Poznámka: Seriál C.B. Strike má tři série. První série Volání kukačky má tři hodinové díly. Cormoran je tam větší hezoun než v knížce (herec Tom Burke) a má protézu na druhé noze. Robin je skvělá. Trochu okleštěné oproti knize, ale moc pěkné.

23.05.2019 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Znám divadelní hru, ale i tak kniha překvapila. Sranda i smutek. Prostě život. Skvělé.

18.05.2019 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Kdo miluje drsňácká klišé? Já! Takže osamělý cizinec v dlouhém kabátě se deštivou nocí dostane do jižanského města, kde je okamžitě zatčen. Následuje výslech, kde se ukáže že tulák je vlastně bývalý voják a drsoň, kterému není rovno. To ukazuje celou knihu. Ať v budovách, lesích, domech nebo vězení všude každému nakope. Taky vládne skvělou intuicí a hromadou štěstí. Dále je tu sexy diva, co je z něj omdlévá při prvním pohledu, hnusné vraždy, padouši, obří spiknutí a osobní pomsta. Líbilo se mi to. Moc jsem se v tom nehrabala a nechala se unášet dějem, takže jsem si to užila.

17.05.2019 4 z 5

Pirátství - Úplné dějiny Pirátství - Úplné dějiny Angus Konstam

Moje dětství mi poškodilo pohled na piráty. Takže při slově pirát se mi vybaví obraz romantického chlapáka v rozhalence, co opírá svalnatou nohu o sud. K orlímu zraku má přiložený dalekohled a mořský vítr si mu pohrává s vlasy.
Tohle je ale vážně myšlená kniha. Kde se setkáte z drsnými seveřany, řeckými vrahy, muslimskými otrokáři, alžbětinskými zloději se šlechtickými tituly, zlotřilými Číňany a neřády z Karibiku (o kterých se točí filmy a seriály). Nechybí ani novodobí vrazi se Somálska. Dlouhá linie vraždění, mrzačení, vydírání a zabírání všeho, co není přibité. Žádná romantika, jen krev. Skvěle napsaná kniha. Literatura faktu která vůbec není nudná. Popisované příběhy a osudy jsou zajímavé, nechybí mapy a tak si můžete přestavit všechna ta místa. Cartagena, Santo Domingo, Hispaniola, Cádiz, Santa Lucia, Havana......

17.05.2019 5 z 5