Tesset Tesset komentáře u knih

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Čekala jsem něco trochu jiného, méně sebehloubání a více zábavy. Už mě celkem unavovalo jak vztah Nory a Aidena pořád něco narušovalo, takže ve výsledku ta kniha vůbec není o nich, jako o dvojici, ale spíše o tom, jak se tou dvojicí stali. Za mě jednou přečíst stačilo.

19.11.2019 3 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Chvílemi jako obyčejná pohádka, chvílemi lítaly useknuté hlavy a vnitřnosti. Nikdo se moc nedivil, jak, kde a proč Uhlíkov existuje atd. Za mě se to četlo dobře, ubíhalo to, ale něco tomu prostě chybělo.

19.11.2019 2 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Nic moc. Jako určitě byl Jamie sympatičtější než Vicious, ale ani tak mě moc nenadchl a choval se jak debil. Vím, že to je jen povídka, ale i tak se tam třeba mohl více řešit vztah učitelka-student. Takové o ničem.

17.11.2019 2 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Opět fenomenálně geniální, k tomu není víc třeba říkat. Jestli existují knihy, které by čtenáře měly přivést k scifi literatuře, jsou to tyhle.

14.11.2019 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Skvělé jako první díl. Poznámky pod čarou, humor i úžasná přirovnání na stejné, ne-li lepší úrovni. A hlavně Jay se ukázal jako opravdový mistr zvratů. Už jsem jen čekala, že na konci někdo zakřičí Překvapení! Bomba.

10.11.2019 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Super jako všechno od Elle. Hokejové prostředí a nové i staré známé, oblíbené postavy. I zmínka o Wesovi byla, což mě velmi potěšilo. Krásně to odsýpalo, bylo to vtipné a prostě dokonalé. Těším se na další díl o Hunterovi, snad vyjde brzy a pobavíme se, jak se bude snažit poprat se svým celibátem :)

10.11.2019 5 z 5

My My Elle Kennedy

Jak už tady psali další, naprosto famózní! Stejně skvělé jako první díl, asi míň humoru a více vážnějších věcí. Ty dva prostě miluju, škoda jen že dál se mihnou jen jako vedlejší postavy, protože Wesmie je top. Telefonát od Reggieho - och, skvělý. Čivajleři taky zaváleli. Krása, krása, krása. Stejně jako Off - Campus a WAGS je tohle série, ke které se budu neustále vracet, už teď ji mám přečtenou hned dvakrát. Elle je prostě boží a se Sarinou ještě lepší. A nebojím se říct, že tohle je asi nejlepší lovestory EVER! Doporučuji všem, neumím si představit, že by na tom někdo našel nějakou chybu.

06.11.2019 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Čtení mě bavilo a strašně rychle to uteklo, ale příběh a postavy už mě tak nenadchnuly. Jasně, vždycky je to o tom, že ten arogantní děvkař nakonec miluje jen tu jednu jedinou, ale tady mi přišlo jeho chování už přehnané.

03.11.2019 3 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Viděla jsem nenprve film, ale kniha jde více do hloubky. Nějak mi přišlo, že i přes všechny ty věci, které se autorce přihodily, popisuje příběh s jistým odstupem. Těžko věřit, čím vším prošla v tak mladém věku.

03.11.2019 4 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Ze začátku, cca takových 70 stran, jsem si říkala, co to sakra je. Pak mě to začalo bavit, i když mi vlastně obě hlavní postavy byly až do konce velmi nesympatické, hm zvláštní. Hodnotím jako takový průměr.

02.11.2019 3 z 5

Legenda Legenda Katy Evans

Oproti předchozím dílům nevidím žádné zlepšení - je to pořád ta uvzdychaná červená knihovna. Autorka mohla více rozpracovat vyvíjející se vztah mezi Remym a Mavem, když pak na konci působili, jka si nejsou blízcí. I info o Pandoře a Melanie mohlo být zapracováno do příběhu a ne jen tak šoupnuto na konci. Upřímně se divím, jak vysokého hodnocení tyhle knížky dosáhly.

02.11.2019 1 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Čekala jsem, že to bude lepší. Příběh nebyl špatný, jen mi přišel málo propracovaný a detailní (i když svět jako takový byl super). I postavy se mi zdály tak trošku neosobní. Nicméně musím říct, že jsem si zamilovala Ninu a Mathiase a přečtu si kvůli nim i druhý díl.

28.10.2019 3 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Tři hvězdičky hlavně za to, že se jedná o zdejšího autora, který se pokusil o dílo, které by mohlo obstát i na světové scéně. Ale to se mu nepovedlo. Tleskám tématu, to rozhodně, ani napsané to nebylo špatně. Mě osobně rušilo to, že se to odehrávalo tady u nás (ano, pro mě prostě příběhy z místního prostředí ztrácejí na kráse, mám takovou averzi, takže mi i dost vadila ta česká jména apod.), kdyby to bylo zasazeno třeba do Ameriky, bavila bych se líp. Hlavně mě ale zdrtilo, jak se choval Teo. V jednom kuse brečel a celkově na mě působil jako taková pubertální nanynka, pro kterou je všechno problém a vše si až moc bere a řeší, takže hlavně díky tomu, to budu řadit spíš k těm brakovějším pokusům. Možná ani nejsem objektivní, protože jsem před nedávnem četla knihu On od E. Kennedy, což je o dost vyšší level. Ale tleskám za snahu a přeju autorovi, ať v tom pokračuje, vypíše se a bude to pak jiná liga. Ještě mě celkem pobavilo, že kniha je od 18 let, když tam zas až tak moc té erotiky nebylo.

27.10.2019 3 z 5

Ve víru rocku Ve víru rocku Katy Evans

Lepší než předchozí díly, ale taky žádná sláva. Tahle dvojice mi přišla asi nejlepší a nejméně přeslazená. Akorát mi trošku nesedl ten konec - taková "bomba" a zůstane to úplně otevřené? To jsem teda čekala něco víc. Třeba v dalších dílech, kdo ví. Nicméně jedna věc, která drnkala na mou feministickou strunu - jak je možné, že během šesti let Kenna střídal holky víc něž ponožky, ale Pandora neměla vůbec, ale vůbec žádnou známost, ani žádnou jednorázovku, neuvěřitelné (jasně, chápu, nenáviděla muže, ale i tak).

25.10.2019 2 z 5

V podsvětí V podsvětí Katy Evans

Tak jsem se nedočkala. Četla jsem, abych zjistila, jestli i v tomto příběhu budou postavy Greye a Melanie tak stupidní, a ano byly. Krevní přísaha k smíchu. Výrazy, jak všichni lapali po dechu sotva je ofouklo a jak hladověli a vůbec - no u těch se budu chechtat ještě týden. Těžko uvěřit, že se takové věci ještě píšou, když řada spisovatelek dokázala, že jde napsat dokonalou romanci bez naivních husiček, dvaceti orgasmů za noc a vět, které by žádný příčetný člověk nevypustil z pusy. Zkusím ještě příběh Pandory, ta aspoň vypadala, že má trochu koule, ale obávám se, že z toho taky nic nebude.

23.10.2019 1 z 5

Páté roční období Páté roční období N. K. Jemisin (p)

Mám z toho dost smíšené pocity. Čtení mě prostě nebavilo. Nápad byl skvělý, ale styl autorky mi nesedl a taky mi dost vadilo, že většina věcí, tedy ty "novinky" v jejím světě, nebyla vysvětlena. Na druhou stranu musím obdivovat, jak příběh vystavěla a krásně propojila.

23.10.2019 2 z 5

Remy Remy Katy Evans

Naprosto zbytečné. Opakování scé z předchozích dvou dílů, toho nového tam moc nebylo a ani mi to nepřišlo jako z pohledu muže. Mimochodem připadala ta závěrečná scéna s růžemi jako trapné, kýčovité klišé jenom mě?

18.10.2019 odpad!

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

To byla pecka! Velmi originální pojetí. Zápletka v podstatě taková klasická scifi, ale to provedení bylo bombastické. A hlavně, což jsem nečekala, dokázali autoři tímto způsobem děj neskutečně vygradovat, jakože tak, že jsem to už dlouho nezažila ani u "normální" knížky. A teď trochu SPOILER: nikdy bych nevěřila, že budu brečet při zničení umělé inteligence, která zabila tisíce lidí. Autorům smekám a těším se na další díl.

14.10.2019 5 z 5

Šance Šance Katy Evans

Slabota stejně jako první díl. Chvílemi jsem upadala do jakéhosi mikrospánku, během kterého jsem sice četla, ale absolutně nevnímala a světe div se, nic mi neuteklo. Ty citové výlevy Brooke byly opravdu směšné, místy jsem se nahlas chechtala při představě, že by některé rozhovory takto reálně probíhaly. Nejsem odborník na těhotenství, ale nepřijde mi moc zodpovědné letět přesně v den, kdy ji skončil první trimestr, ani ten jejich ustavičný sex, letadlo, scéna v ringu a návštěvy zápasů, ale co já můžu vědět. Je to škoda, námět skvělý, ale to zpracování otřesné.

12.10.2019 1 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

No opět jedna z těch nudných lovestory. Zaujalo mě téma - prostředí boxu a psychická porucha. I začátek se ještě dal, ale pak se z toho stal brak. Brooke jako naivní husička, neustále popisy jak je Remy úžasný, jaké má dokonalé tělo, jak je z něho hotová, bla bla bla... Remy, který začíná jako sebevědomý drsňák, má pak na mě až moc srdceryvných výlevů. Brooke, která tvrdí, jak ho nikdy neopustí, uteče při první epizodě (samozřejmě chápu, že to musí být masakr, ale i tak). Za mě naprosto nereálné a hlavně to opěvovaní Remy, neustálý sex, který by už ani fyzicky nebyl možný, mi zhnusil příběh, který měl dobrý nápad. No nic. Pročtu se dalšími díly, jsem totiž zvědavá na ty, kde vystupují jiné postavy - taky z nich autorka udělala takové ehm taky je udělala takové? Jdu to zjistit.

10.10.2019 1 z 5