Tesset Tesset komentáře u knih

Válečná smršť Válečná smršť Victoria Aveyard

Uff tak to bylo něco a ne v tom dobrém smyslu. Celé se to neskutečně táhlo, konec nemastný neslaný, no prostě za mě velká nuda, kterou jsem se nutila dočíst - to, že mě to nebavilo, dokládá i fakt, že jsem knihu četla necelý měsíc, což teda u mě není vůbec obvyklé, a mezitím jsem stihla přečíst dalších cca 5 knih, což taky většinou nedělám a mám vždy rozečtenu jen jednu knihu. Celá série by se vešla do dvou delších dílů, pak by to možná mělo spád a bavilo mě to daleko víc.

30.06.2019 2 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Slabší než první díl, ale pořád vtipné. Akorát Natalie mi už přišla trošku moc ztřeštěná na to, aby byla reálná a čtenářka se s ní dokázala ztotožnit. Za co jsem si ale chtěla vydloubnout oči je název a hlavně ta opravdu, ale opravdu pitomá obálka, která skutečně nevystihuje charakter Olivera, ba naopak je mu vzdálená tak moc, že z něj nevidí ani tu tečku v dáli.

30.06.2019 3 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Super trošku slabší než díly ze série Off-Campus, ale stejně super. Bavilo mě, že jsme se znovu setkali i starými známými a už se nemůžu dočkat dalšího dílu. V tomhle by autorka mohla ještě dlouuuuho pokračovat, protože tohle vysokoškolské prostředí se sexy sportovci mě strašně baví.

27.06.2019 4 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Možná ještě lepší než první díl. Bavilo mě to moc. Neví někdo, jestli budou i další díly?

24.06.2019 4 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Další báječná oddechovka. Sympatické postavy a vtipné scény, pokud nic jiného nečekáte, je to přesně to pravé :)

19.06.2019 4 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Zase super oddechovka. Občas trochu pokulhávaly dialogy, ale jinak dobré, hlavně ze začátku opravdu vtipně napsáno, ale pak ke konci jako by to byl úplně jiný příběh - přeslazené, postavy jak kdyby změnili charakter... proto jsem ubrala hvězdičky. Jinak ale dobré lehké čtení.

13.06.2019 3 z 5

Doušek temnoty Doušek temnoty Laurell K. Hamilton

Díl od dílů tak nějak horší. Na to že to začínalo jako nadpřirozené detektivní příběhy (když přimhouříme oko), se to nějak zvrtlo v nesmyslné dialogy a snahu o rekord vyspat se s co nejvíce ehm muži. Příští díl už snad opět bude nějaká detektivní zápletka tak uvidíme.

12.06.2019 1 z 5

Poslední smrtelné pouto Poslední smrtelné pouto Brian Staveley

Naprosto dokonalé zakončení skvělé fantasy série. Za mě jedna z nejlepších, co kdy byla napsána - propracovaný děj i postav, příběh čtivě vykreslen a, což je hlavní, plno nečekaných zvratů. Už od druhého dílu jsem opravdu netušila, kdo nakonec lže a kdo říká pravdu. Musím vyzvednout ještě dynamickou trojku Gwenna, Talal a Anick - naprostá špička. Trochu nuda pro mě byly kapitoly o Kadenovi a Adare, která pro mě byly tou nejvíce nesympatickou postavou. Rozhodně doporučuji, sama se k sérii ještě určitě někdy vrátím.

05.06.2019 4 z 5

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

Super. Intriky a pletichaření. Každý má svůj cíl, no prostě paráda, honem na třetí díl.

25.05.2019 4 z 5

Nejodlehlejší stanice Nejodlehlejší stanice Ben Aaronovitch

Hezká povídka ze světa Petera Granta. Humor dobrý, zápletka taky ušla - taková jednohubka při čekání na další díl. Mimochodem nechápu, proč je to uvedené jako sedmý díl, když je to samostatná povídka (tady odpověď těm, co se divili, že to nenavazuje na předchozí díl a že je to mimo), stačí si totiž přečíst ten rozhovor s autorem, kde říká, že to je jen novela a že pracuje na sedmém díle - tedy nebyl si jistý jestli je to díl sedmý nebo osmý, ale prostě ten po Stromu viselců :) takže toto žádný sedmý díl není, je to jen doplňkový příběh.

05.05.2019 4 z 5

Strom viselců Strom viselců Ben Aaronovitch

Děj mi přišel celkem slabý, ale konečně jsme se někam posunuli s Mužem bez tváře a Lesley. I humor mi tentokrát přišel lehce slabý.

01.05.2019 3 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Nevím, ale asi na ty retellingy moc nejsem, další kousek a vůbec mě opět nezaujal. 350 stran nudy a zbytečného protahování. I postavám se měnil charakter jak na běžícím pásu, hlavně teda Kolovi. Za mě nedoporučuji.

21.04.2019 1 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Dost nuda. Slíbené intriky byly velmi zřejmé hned zkraje i v průběhu příběhu, takže se žádné šokující překvapení nekonalo. Postavy všechny nesympatické, hlavně Jarvi, ten mi lezl dost na nervy. Zkusím možné ještě jinou knihu od tohoto autora, ale moc chuti do toho nemám.

09.04.2019 2 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Za začátku celkem nuda, pak se to rozjelo, ale hned byl konec, určitě bych byla radši kdyby se to nějak rozvedlo. Oproti prvním dvou dílům celkem dost velký rozdíl - zmizely v podstatě všechny ty "úchylárny", které definovaly Royaly, takže z toho zbyla obyčejná romantická knížka.

02.04.2019 3 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Trošku jiné než předchozí díly. Nějak jsem v tom příběhu neviděla moc posun. I v té části s Gideonem nic nic a najednou bylo všechno sluníčkové, zvláštní. Uvidíme co poslední díl.

28.03.2019 4 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Ani nevím proč, ale čekala jsem, že to bude humornější, taková víc "komedie". Ne že by vadilo, že to tak nebylo, jen mě to překvapilo. Je to každopádně zajímavé čtení, při kterém se člověk i něco dozví. Dost mě překvapilo, že vězeňkyně byly úplně obyčejné, "normální" ženy. Nicméně i tak to byla chvílemi dost nuda. Zkusím kouknout na seriál.

23.03.2019 3 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Parádní fantasy, už se těším na další díly. Rozjezd takový pomalejší, spíše jen výcvik atd., ale to já mám strašně ráda, takže za mě super. Závěr napínavý a nepředvídatelný. Jsem hrozně ráda, že jsem na tuhle sérii narazila.

13.03.2019 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Tak nějak nevím, co je na tom. Viděla jsem nejprve seriál, ten mi teda připadal lepší než kniha, lépe vystihl celkovou atmosféru. Očekávala bych, že v knize bude vše více a detailněji rozebráno, ale ono ne. O tom, že autorka popsala dost zvráceny svět, se asi ani nemusím zmiňovat - hlavně to chování třináctiletých dětí, které předhazují jedno starším, aby si s ním užili, to téma sexu, znásilnění atd., o kterých očividně alespoň někteří dospělí věděli, ale považovali to za normální? Nevím to už na mě bylo moc, kdyby jim aspoň bylo tak 16-17 budiž. Mohl z toho být parádní thriller i poučení a celkem neznámé nemoci, ale chtělo to více rozpracovat.

26.02.2019 3 z 5

Temné dny Temné dny Manel Loureiro

V celé knížce se v podstatě nic moc nedělo, kromě jedné mise a jedné "nehodě", ale přesto se mi to četlo lépe než první díl a taky mě to více bavilo. Chtělo by to třetí díl.

21.02.2019 3 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

V tomhle díle jsem si ani moc nevšimla těch znepokojivě úchylných vztahů, které tam panují. Opět rychle přečteno. Dobrý konec - což se dalo čekat. Nijak překvapivý závěr - vrah se taky nabízel, akorát na motiv jsem nepřišla. Honem na další díly.

18.02.2019 4 z 5