Ticiana Ticiana komentáře u knih

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Zaklinac byl skvělý. Ale za mne spis mohlo zůstat u povidkovych knih.Sága s Ciri me nejdřív fascinovala, ale co další kniha, to větší rozčarování. Doufala jsem, ze Bourkova sezóna bude v duchu povidkovych knih, ale to podle mne úplně nevyšlo. Nejak se ztratil šarm Geralta a jeho kousavy humor. Taky jsem čekala, ze se něco dozvíme o čarodějkach, tak jak to bylo v seriálu. Povídky si možná jednou jeste někdy prectu.

29.03.2021 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Skvela obalka a jeste lepsi pribeh. Je pravda, ze nektere veci mi dosli mnohem driv, nez Anne. Knihu budete hltat a budete chtit vedet, co a proc se stalo. Musim rict, ze zaver mne docela dostal. Uz se tesim na Jarni obet.

24.02.2021 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Kniha je hodne dobre napsana. Vsechno se prevraci, i kdyz ja podezreni mela. I kdyz tady je tok casu obracenej, mozna je to i lepsi. Hodne specificka kniha.

12.02.2021 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Kniha je o životě na farmě a v horách. Nedokážu si představit, jak to ženy v ty době mohli vse stíhat. A kolik se toho změnilo za par desetiletí. Člověk se začne ptát, která doba byla lepsi...

05.02.2021 4 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Kniha je docela drsna na to, ze je urcena pro deti od 7 let. Pribeh se mi libil, jen ty krutosti a vrazd a intrik tam bylo hodne. Az k zaveru se dostaneme k tomu dobru, k Ikabogovi a k smyslu cele knihy. Ale cetlo se to moc dobre.

22.01.2021 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Mne se první dil libil vic. Peter mne trosku stval a o Gen ani nebudu psát... ale povedený byl. Nejvíc mne baví ale Kitty. Taky hra na mafii byla bozi. A ted sup na poslední dil.

10.01.2021 5 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

Jako kazdej dil i tenhle byl hodně propracovaný, ale u mne se úplně wow efekt nekonal. Zdánlivě nesouvisejici události se nám na konci hezky spoji, ale to uz čtenář určitou představu ma. Bylo tam i par překvapeni. Jsem zvedava, jestli bude další dil. Za mne velice příjemné čtení.

25.10.2020 4 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Tahle dvojice autorů udržuje stejnou kvalitu. Propracovaný, ale dřív jsem prisla na to, o co šlo. Hlavní vyšetřovatele jsou sympaticky. Jen doufám, ze některé otázky se vyřeší v posledním díle série. Tak na to jdu.

22.10.2020 4 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

Barbaru a jeji knihy mam rada. Ale tahle mi nesedla. Vecne se opakujici zavany ledoveho vzduchu a pak i tepla, to mne fakt nebavilo. A bylo to temer na kazdy strance. Pak mi vadilo trochu i jeji uvazovani a to, ze furt si delali caj, ke konci uz ani nejedly. Nevim, tahle se podle mne nepovedla, i kdyz se cetla velice svizne. Asi radsi zustanu u realistickych knih od teto autorky.

15.10.2020 3 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Ja jsem úplně spokojena. Kniha je rozsáhlá, líbilo se mi hodně akce. Velina, Frentise a Šerin jsem si hodně oblíbila, král Janus mne hrozne stval a jeho dcera taky. Jsem zvedava, co bude dal. Doufám, ze vic magie nebo něčeho fantastického. Zatim mi to prijde vic jako nějaký válečný Roman nebo tak něco.

09.09.2020 5 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Kniha se mi líbila. I kdyz začátek jsem si rikala... bože nechutna ženská a tak. Ale dalo se předpokládat kam to povede i kdyz některé veci mne docela zarazili. A konec supr.

20.08.2020 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Tak hodně dobre. Druhá Ilja je akční, samé zvraty. Hodně jsem si oblíbila Jude, Uriaha, Elliota jako i malého chlapce. Snad budou další díly. Za mne všechny díly velice povedené.

08.08.2020 5 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Naprosto bozi. Celá série za tyden přečtena. Hodně mne to bavilo. Hodně akce, ani chvíli jsem se nenudila. Tohle určitě doporučim. Jen mne mrzi, ze jsme se nedozvedeli, co se dělo na Zemi. Ale to by vydalo na další knihu.

22.07.2020 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Tohle se mi vazne libilo. Hodne akcni a vubec jsem se nenudila. Jsem zvedava, co je za tim vsim. Je to jako Hunger games a taky mi to pripomina Avatara a prece trochu jine. Doufam, ze i ostatni dva dily budou takhle povedene. Ja jsem se nemohla odtrhnout a navic stranky ubihali jak zbesile. Je to muj salek kavy.

17.07.2020 5 z 5

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Měla jsem trosku problém s postavami. Prislo mi to až příliš zamotané a než jsem si uvědomila ze Sempere není ten samy Sempere jak ve Stínu větru, byla jsem uz za půlkou. Navíc mi hodně chyběl Fermin. Tesim se na poslední dva díly.

26.06.2020 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Kniha na zacatku plyne pomalu. Dej se rozbiha a hlavni hrdinove se dozvidaji stripky pribehu. Mne kniha bavila ale az temer konec dal vsemu tecku. V podstate mi prijde prvni dil uplne uzavreny, takze jsem zvedava, o cem bude tech dalsich asi 1600 stranek. Popis Barcelony je skvely. Nektere dilky jsem si dala dohromady uz trosku driv, ale to mi vubec neprekazelo.

21.05.2020 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Amazonie je skvělá kniha. Napětí stoupá. Je tam vse. Záhadné zmizení, nová výprava, děsivé události a napadeni, vrazedna nemoc a pomsta. Vse, co mají radi čtenáři dobrodružných knih.

10.05.2020 5 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Mne se to líbilo. Jediné, z čeho mam rozporuplny pocit je styl psaní. Prislo mi to usecny, jednoduché věty. Ale o to víc se mi libili dialogy. Blumove vse vychází a lidi hledá úplně na první dobrou. Par malých zadrhelu a jde dal. Jsem zvedava na další dva díly.

16.04.2020 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Stejně jak první kniha která je vlastně druhá, tady se moje nesympaticke vůči postavam jen prohloubili. Každý děla na vlastni pěst, žádná spolupráce a hází si klacky pod nohy. Navíc hodně neuvěřitelný, co vse pachatel dokázal udělat. No nic ted si dam asi delší pauzu od tohoto autora.

12.04.2020 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Mne se kniha líbila ale Fabián mne docela stval. Kniha je krasne vystavena. Sice šílené jména ale tak severské krimi. Musim uznat, ze pachatel byl zas extra třída. Mel to vymyšlený dobre. Jsem zvedava na dalši dil. Tenhle mel spad a nakonec jsem doufala, ze vse dobre dopadne. Deník se mi taky libil, jak to docela zmatlo.

06.04.2020 4 z 5