Ticiana Ticiana komentáře u knih

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Mne to prijde jako Dan Brown. Jen misty to pro me bylo zdlouhave ale vynahradil mi to konec.

02.04.2024 4 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Tak docteno, a i kdyz mi prislo, ze nektere veci tam byli zbytecne, stejne se to cetlo samo. Jay Kristoff pise fakt skvele, libili se mi taky ilustrace. Na konci nam predhodi, co se asi bude dit, ale nikdy neni nic jisteho. Vulgarismu a pospojovanych nadavek je tu hodne, ale zvykla jsem si. Kniha je svizna, pribeh je ve dvou rovinach, tak jsem zvedava, co bude dal. Doufam, ze druhy dil bude prelozen brzo. Kdo ma rad upiry, tohle dilko se mu bude libit.

21.03.2024 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Desive vypraveni o strachu, valce, ale i o tom, ze clovek ma byt za co vdecny. Kniha mi neubihala. Ale Remarque to podal tak, ze se dokazete vcitit do deje a tim se i zapremyslet.

07.02.2024 4 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Supr oddechovka. Precteno za den. A neni to uplne romantarna. Spis je o pratelstvi, randeni ale hlavne o tom, ze internet je plny lzi a predsudku a ze je vzdy potreba se na veci koukat z ruznych uhlu. Me se moc libila.

01.02.2024 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Knihu jsem nemohla odlozit, ale je pravda, ze ti agenti FBI me fakt stvali a rikala jsem si, ze tak to nemuzou delat. Pribeh byl hezky vystaveny, fakt dobrej napad. Hodne YA knizek ma skvele pribehy.

08.01.2024 4 z 5

Něha Himálaje Něha Himálaje Petr Jan Juračka

Jako dve predesle fotky, tentokrat mi chybelo vic videi z Himalaji. Ale stejne jsem si to moc uzila. Jen me prekvapila zaverecna kapitola. Fotky uzasne, ja ho fakt obdivuju, no proste dobrodruh se vsim vsude. :)

12.12.2023 5 z 5

Dcera čarodějky Dcera čarodějky Lene Kaaberbøl

Pribeh začal skvele. Je to lehčí fantasy. Tesim se na další dil. Jen je Škoda ze 2 posledne díly nejsou přeložené.

22.11.2023 4 z 5

Tři novely Tři novely Bohumil Hrabal

Kdyz to zprumeruju tak mi to vychazi na 4*. Ostre sledovane vlaky jsem si dlouho chtela precist, a teda bylo to zajimave cteni. Stejne jako Tanecni hodiny a Obsluhoval jsem anglickeho krale. Hrabal ma zjevne osobity styl psani, bylo to na me zvlastni, ale cetlo se to docela dobre.

23.10.2023 4 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

Jsem velice rada, ze mam po ruce dalsi dil. Protoze to, jak skoncil tenhle je fakt o drzku. Ma prvni myslenka byla: To autorka mysli vazne??!!! :D
Tato serie je docela temna, nekdy az moc. Ale o tom zivot je. Ctiva, zadne nudne mista, plna akce a zvratu a fakt sileneho zloducha. A jdu to docist. :D

18.09.2023 5 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Druhy dil stejne akcni, hodne me dostavala do kolen mira nevrazivosti a nespravedlnosti. Mistami toho bylo az moc. To je jedine takove negativum. O padouchovi se dozvidame taky vic a vic a myslim, ze vsichni (ctenari) ho nesnasi vic a vic. Tesim se na dalsi dily.

18.09.2023 5 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Strhující, fascinující a dechberouci pribeh. Ja jsem si rikala, ze nejraději bych jim všem nejak pomohla. Kniha plna akce, kouzelných bytosti a draku. Kniha plna zloduchu, které nenavidite a postav, které si zamilujete. Vse, co ma dobra fantasy mít. Škoda, ze se to čte tak snadno a rychle. Další dil čeká :-)

29.08.2023 5 z 5

Následky lásky a sexu Následky lásky a sexu Robert Bryndza

Ctive a zábavné. Potěšilo me, ze řešili i závažnější veci, protoze život není jen sranda. Doufám, ze bude další dil :-)

25.06.2023 4 z 5

Červený trpaslík – Omnibus Červený trpaslík – Omnibus Rob Grant

Skvele. Fakt. Pobavilo me to. Propracovanost příběhu, absurdity, které ale dávali velikej smysl. Cele se mi to hodně líbilo. Za me doporučuji.

23.05.2023 5 z 5

Zlatý věk Zlatý věk Joe Hill (p)

Skvele, kazda jedna kapitola se mi hodne libila. Oplatilo se cekat.

05.04.2023 5 z 5

Milosrdný samaritán Milosrdný samaritán Rolf Börjlind

Čekala jsem, ze to skončí vic spojené s tím ockovanim, ze to bude jeste vic rozebrane. V každém pripade se mi kniha líbila. A taky jsem zvedava na tajemstvi Toma.

01.04.2023 4 z 5

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

Ze začátku jsem měla problém s Lenou. Hodně mi vadilo její uvažování. S její změnou jsem ji začala mít radši a radši. Kniha je velice ctiva a jsem rada ze jsem ji přečetla. Možná dam šanci i dalším dílům série.

02.01.2023 5 z 5

Smrt: Vysoká cena za život Smrt: Vysoká cena za život Neil Gaiman

Asi jsem se tak úplně nemohla rozloučit se Sandmanem, tak jsem se pustila do tohoto dílka, kde se dozvíme, jak Smrt jeden den stráví jako člověk. Tenhle komiks mi přišel hodně poučný hlavne pro teenagery. A naučná literatura o sexu a AIDS. Hned se pustím i do druhého dilu.

29.10.2022 5 z 5

Věčné noci Věčné noci Neil Gaiman

Bohuzel, tenhle dil mi vubec nesedl. Myslim, ze docela sohlasim s komentarem uzivatele Norri, hlavne co se tyce casti o Zoufalstvi.

21.10.2022 3 z 5

Báje & odlesky II Báje & odlesky II Neil Gaiman

Druhy dil ma delsi povidky, asi proto se mi i trochu vic libili. Tady se mi libili vsechny tri. Nemuzu si presne vybrat ktera vic. A zas jsme se neco dalsiho dozvedeli.

12.10.2022 4 z 5

Báje & odlesky I Báje & odlesky I Neil Gaiman

Musim říct, ze vic se mi libi ucelené svazky, kde pribehy na sebe navazujou. A i přes to, je Sandman proste bomba.

11.10.2022 4 z 5