Ticiana Ticiana komentáře u knih

Hra o tebe Hra o tebe Neil Gaiman

V tomhle dilu bylo malo Morfea. Ale az tolik mi to neprekazelo, protoze pribeh ma veliky spad. Libilo se mi, ze jsme se vratili zpatky k Barbie, jsem zvedava, ci to takhle bude propojene nadale. Za mne zatim serie uplne uzasna.

11.10.2022 5 z 5

Krajina snů Krajina snů Neil Gaiman

Trosku jsem byla překvapena, ze tenhle dil nebyl barevný. Povídky mi přišli trosku slabší, ale zas se to dorovnava pohledem do zákulisí. Scénář komiksu je fakt zajimavej, kresliri musí mít fakt velkou představivost. A ted sup na další dil.

04.10.2022 4 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Dej ubihal hodně rychle. Akční jednohubka, ale myslim si, ze dlouho si nebudu dej pamatovat. Ale čte se dobre.

30.09.2022 4 z 5

Páni času Páni času Eva García Sáenz de Urturi

Za mne nejlepší dil. Škoda ze není vydána i další kniha, kterou zmiňuje. Možná časem. Líbilo se mi, jak to bolo propojené s minulosti. A myslim, ze to bylo krasne rozloučení.

12.09.2022 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Kniha se mi líbila a přečetla jsem ji rychle. To, jak na sebe navazovali části, se mi líbilo. Stejne byla fajn zodpovězena i otázka vzniku Draculu. V určitých částech se napětí vystupňovalo a gradovalo. Ja jsem si to užila.

20.08.2022 4 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Na tak utlou knizku tady bylo fakt hodne postav. A z nejakeho duvodu mne kniha uplne nenadchla. Hodne se mi pletly postavy. Ale Agatha je stejne uplne skvela autorka.

01.08.2022 4 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Precetla jsem knihu v ramci vyzvy. Moc se mi do ni nechtelo, ale rikala jsem si, ze ma dobre hodnoceni. Bohuzel pro mne kniha s az moc filozofickym tematem, moc milostni mi teda neprisla a vetsina postav, hlavne Ifemelu mi byla dost nesympaticka.

12.07.2022 3 z 5

Co přede mnou tajíš? Co přede mnou tajíš? Linda S. Howington

No v knize se toho moc neudalo. Podle anotace jsem to cekala vic akční a min cerveny knihovny. Ale jako oddechovka je to celkem fajn. Tricky byla jedna z hlavních postav a někdy mne to až stvalo, ze měla tolik stránek pro sebe. Uvidime, co druhej dil.

19.06.2022 3 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

Pribeh pokracuje a tenhle dil, me bavil o trosku vic. Mozna je to i tim, ze jsem si zvykla na to, jak jsou postavy nakreslene a i pribeh byl vic ucelenej. Taky me potesilo, ze na konci je vycet klicu a proces tvoreni samotnych ilustraci komiksu.

30.05.2022 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Graham Masterton

Otevření staré křivdy a toho, ze někteří lidé nedokážou minulost opustit. Tenhle dil opet obsahoval vic detailu násilí. Osobní život Katie je jedna pohroma za druhou a fakt jsem zvedava jak se to vyřeší. Uvidime, ted ale si musim dat chvíli pauzu od téhle série.

22.05.2022 4 z 5

Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem Selma Lagerlöf

Krasna kniha. Hodne jsem si prochazela i obrazky nekterych mist, zminenych tady. Bavili mne hlavne povesti. Jsem rada, ze jsem ji precetla a pripomela si detstvi s animovanym serialem.

11.02.2022

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Tak mne to prislo trosku prekombinovane. Něco jsem tusila a nakonec to tak vyšlo. Motiv by mohl byt vic rozepsany. A taky je to hodně o gay problematice. Doufám, ze v dalším díle toho bude trosku min.

16.01.2022 4 z 5

Růže a tis Růže a tis Mary Westmacott (p)

Kniha z politickeho prostredi, kde Agatha ukazuje, co jsou nektery lidi schopni obetovat a jak se chovat. Zaroven ukazuje nektere charaktery krasne do hloubky. Je to trosku jine cteni jako jeji detektivky.

14.01.2022 3 z 5

Limea Limea Lin Rina

Velka oddychovka. Zacatek se mi cetl trosku pomaleji, ale pak kniha nabrala spad a nemohla jsem prestat. Mne se libil i konec knihy, kde je na ctenari, aby si to domyslel sam. Atmosfera knihy byla skvela, Limea, Bardin, Milla a nas cizinec (jeho jmeno si fakt nezapamatuju) mne rozhodne bavili. Doufam, ze autorka brzo napise dalsi knihu.

09.11.2021 4 z 5

Krátký proces Krátký proces Richard Sklář

No, ze Kratky proces... pro mne teda neuveritelne dlouhy proces k precteni tehle knihy. Zemotane az prilis, jedine, co mne bavilo byl lygr, ktery jsem doufala, ze dopadne jinak. Kniha nebyla spatna, jen se mi dobre necetla.

08.11.2021 3 z 5

Zatímco spím Zatímco spím Reneé Shafransky

První půlkou jsem se musela prokousávat, pak to nabíralo grady a konec byl skvělý. Nora mne ale přesto rozcilovala, stejně jako Roche. Takový průměr bych řekla a spis oddychovka.

27.09.2021 4 z 5

Modrá záře Modrá záře Viveca Sten

Skvela serie. Od zacatku do konce. Treti dil je pomerne akcni, a konecne se dozvidame vic o dohode a o starych ritualech. Rasmus a Tuva byli proste skvela dvojka. Autorky taky zachytili mysleni pubertaku, kdyz nechteji ranit ale nemuzou si pomoct. Co udelala Ran mne dostalo, to jsem necekala, i kdyz konec ano. Chtela bych dalsi dil, ale mam pocit, ze zadny uz nebude, protoze je na nas, jak u nas bude pokracovat pribeh dal. Jak se rika, v nejlepsim prestat. Za mne uzasne knihy, sice pro mladsi ctenare, ale ja jsem si to stejne hodne uzila.

21.09.2021 5 z 5

Dítě útesů Dítě útesů Viveca Sten

To bylo parádní počteníčko. Dobre jsem udělala, ze jsem pockala na všechny díly. Tenhle pribeh se mi moc libil, hned od začátku to bylo ctive, mistami trosku děsivé a fascinující. A ted rychle na další dil.

17.09.2021 5 z 5

Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Miroslav Bobek

Skvělá kniha. Pribehy jsou moc zajímavé. Je videt ze pan ředitel je člověk na správným místě. Tesim se na další knihy, které mam v planu si poridit.

16.09.2021 5 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Knihu jsem sice docetla ale ten závěr pro mne nebyl žádné překvapeni. Tak nejak jsem to čekala od začátku. Kniha se mi cetla velice těžko, 30 stran super a pak 100 stran jsem se premahala. Nesympaticky hrdinové do jednoho. Proste jsem tam nenašla noc strhujiciho, či dramatického. Z filmu jsem preskakala prvních 10 minut a ztrácet tím čas uz nebudu.

15.09.2021 3 z 5