Turante Turante komentáře u knih

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Krásný a přitom smutný příběh z pera Kinga je opět úžasný.

17.07.2019 4 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Knihu jsem si vybral do Čtenářské výzvy a vcelku se i pěkně četla. Příběh byl vlastně ze života, ale nic překvapivého, taková letní odpočinková četba.

01.10.2018 3 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Velice dobrá detektivka, skvěle vystavěný příběh, který nenechá člověka vydechnout. Pro mě velké plus i duchařská linka ;-)

09.04.2018 4 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Jen houšť, tahle série mě fakt dostala :-D

20.02.2018 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Výborné zakončení celé série Stmívání, první a tato poslední kniha se mi líbila nejvíce. prostě miluji happyendy ;-)

06.04.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Příběhy 12 žen jsou opravdu ze života, příběhy samy se čtou velice dobře. Mně ovšem vadila ta pesimicnost jednotlivých příběhů a taky jsem asi čekala trochu něco víc.

02.08.2016 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První příběh o detektivovy Harrym Holovy byl čtivý a opravdu zajímavý. Tajně jsem doufala, že se Harry vzchopí a přestane pít, ale očividně mu to i svědčí. Takže počítám s dalšími díly ke čtení ;-)

25.02.2016 4 z 5

Proměny zvířat - antistresové omalovánky Proměny zvířat - antistresové omalovánky Kerby Rosanes

Omalovánky jsou skvělé, někomu nemusí sednout jeho "pindíci", ale mně se moc líbí. Obrázky jsou moc pěkně propracované a navíc zvířata, takže pro mě super. Mám v plánu i jeho Doodle Invasion a nové omalovánky co budou - Imagimorphia ;-)

24.01.2016 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Super akční upířovina, sice nejsem moc nadšená ze sprostých slov, ale jinak se četla kniha moc dobře. Už se těším, až si seženu další díl :-)

29.12.2015 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Super pokračování, děj krásně plyne, dozvídáme se konečně více o rodině i vztahu mezi oběma postavami. Hned jsem se vrhla na poslední díl!

08.08.2023 4 z 5

Toužení vlka Toužení vlka Anna Lowe

Zase super díl, moc se mi líbí, jak děj plynule odsýpá a je v něm akce. Ale vůbec by nevadilo, kdyby byl příběh delší. Těším se na pokračování s medvědem Hunterem :)

23.07.2023 3 z 5

Chladný měsíc nad Babylonem Chladný měsíc nad Babylonem Michael McDowell

Velice dobrý příběh, postupné gradování děje je opravdu dobré. Ale konec to trochu kazí, což bylo i v minulé knize od autora. Každopádně kniha stojí za přečtení :)

29.04.2023 4 z 5

Skrytý Skrytý Benedict Jacka

Moc se mi líbí, jak se vyvíjí postava Veruse a jeho přátel. Každý díl je lepší a lepší. Rozhodně doporučuji.

28.03.2023 5 z 5

Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat Jiří Halda

Tahle kniha o výchově mi sedla, četla se mi dobře a ve většině věcí jsem s autorem souhlasila. Určitě doporučuji.

26.02.2023 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Není to úplně top v sérii Strašidelných domů, ale každopádně patří do té lepší poloviny. Opět se čte super, i když jsou tu klasická klišé, co už u Darcy známe. Trochu mi chybělo mrazení, které Darcy určitě umí. Tenhle příběh bych spíš nazvala gotickým románem než hororem. Ale i tak to bylo super a doporučuji!

04.01.2023 4 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Krásný příběh, krásná kniha. Je to spíše taková jednohubka, ale příběh se mi moc líbil a určitě bych uvítala i pokračování.

04.01.2023 4 z 5

Temná zima Temná zima Flint Maxwell

Tahle série se mi fakt líbí, škoda jen, že jsou knihy tak krátké. Líbí se mi, jak se příběh rozvíjí, bylo by fajn, kdyby byl pohled i od jiné postavy, ale určitě si přečtu i další pokračování ;)

24.11.2022 4 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Opět krásný příběh od Rogersové. Jde poznat, že to byla její první napsaná kniha, není to tak dobré jako Kronika nebo Vespertina, ale rozhodně si ji chcete přečíst.

20.10.2022 4 z 5

Královna šťastných katastrof Královna šťastných katastrof Dylan Newton

Moc pěkný, romantický, oddechový příběh. Četlo se to úplně samo, super humor, hlavní hrdinové byli sympatičtí, vše krásně plynulo. Rozhodně si chci přečíst i příběh její kamarádky a jeho bratra ;-)

08.10.2022 4 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Nebylo to špatné, vcelku pomalý rozjezd a až ke konci začalo pořádně strašit. Také mi chybělo více z historie domu, vysvětlení co se odehrálo apod. Ale vzhledem k tomu, že je to první kniha ze zatím série 6 vydaných, to asi splnilo účel. Jen tedy doufám, že se těch dalších dílů dočkáme.

21.09.2022 3 z 5