ujira ujira komentáře u knih

Biologie víry Biologie víry Bruce H. Lipton

Posloucháno v audioverzi- Nedovoluji si hodnotit odbornost a věrohodnost, protože mám jen základní povědomí o biologii. Nicméně kniha skýtá mnoho podnětů k zamyšlení a určitou naději pro lidskou rasu, tudíž bych byla ráda, kdyby se tato průlomová zjištění jednou potvrdila a ovlivnila naše životy a vzdělání.

19.09.2021

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Chtěje poznat něco z tvorby Bena Aaronovitche, sáhla jsem zřejmě po špatné knize. Ubohé, zdlouhavé, bez tajemna.

16.09.2021

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krásná a smutně temná novela, kterou jsem zhltla před léty, vypráví romanticky poetickým jazykem starou legendu o lásce, odplatě, spravedlnosti, ale také lidské špíně.

14.09.2021 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Dobře napsaná kniha o atentátu na Haydricha, moc jsem o tomto aktu odporu proti německé okupaci zatím nečetla a tento román mi doplnil realisticky a zajímavě mezery v období 2.svět. války.

14.09.2021 5 z 5

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Umělec píše o umělci, oba jsou zajímaví.

08.09.2021 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Zpočátku se nebylo možné zorientovat v ději, teprve postupně jak si čtenář přivykne střídání v čase a jménech, a jak děj graduje, zlepšuje se čtivost. Možná zajímavé téma, ale trochu moc překombinované.

05.09.2021 3 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Tohle bylo trochu zklamání od jinak velmi dobrého dánského autora detektivek.

02.09.2021 3 z 5

Pošetilost doktora vinnetouologie Pošetilost doktora vinnetouologie Martin Fahrner

Hezká severočeská novela o životním zrání tří mladých mužů s lehkým filosofickým podtextem.

02.09.2021 4 z 5

Americký rok Americký rok Irena Dubská

Autorka spoluutvářela můj názor na USA.

29.08.2021 5 z 5

Nezbedné pověsti Nezbedné pověsti Václav Čtvrtek (p)

Knize ,nad kterou se lehce rdím, pozvedají úroveň ilustrace Jana Kudláčka.

29.08.2021 4 z 5

Tajemství knihy Tajemství knihy Leo Pavlát

Krásné pojednání o největším lidském daru - umění psát knihy.

Zprávy z babylónské věže Zprávy z babylónské věže Bohuslav Blažek

Další skvělá kniha pracující s českým jazykem a s vtipnými ilustracemi.

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Mazlivě krásná práce s jazykem. Poetické krátké vyprávění, které by se mělo, dle mého soudu stát povinnou četbou.

V mámově postýlce V mámově postýlce Přemysl Rut

Malý český literární skvost.

Plachý milionář přichází Plachý milionář přichází Martin Reiner

Málokdy mi fejetony zvednou náladu a je jen málo autorů, kteří s vtipem a málo větami dokážou vystihnout podstatu. Martin Reiner to umí, jeho bodré, jazykové vytříbené, obsahově neotřelé fejetony mne baví.

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Krásné, s láskou vyprávěné, s trochou britského humoru, zasazené do rajského prostředí Korfu. Autor miluje nejen zvířata a přírodu, ale i svou podivnou rodinu. Velmi povedená je i seriálová adaptace Durrellovi. Příjemné odpočinková četba.

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Velmi dobře napsané, autor zraje a zařazuje se mezi klasiky britského detektivního žánru. Příběh je propracovaný, ale ne únavný, děj graduje a závěr jen podtrhuje pravidlo, v jednoduchosti je krása.

25.08.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Kdopak by ještě věřil pohádkám o,,Kimově,,ráji v KLDR?
Ovšem je mi líto zejména obyčejných lidí, kteří nemají jinou možnost, než nějak přežít...i výpovědi těch, co uprchli svědčí o tom, že se to týká zas jen těch, co na to mají. Ovšem, i my jsme věřili, že soudruzi nahoře to s námi myslí dobře.

18.08.2021 5 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Současný román o současných vztazích, trochu zajímavější pro mne, když děj se odehrává částečně v Brně a na jižní Moravě. Literárně vytříbenější, jazykově čistý a tématicky průměrný.

18.08.2021 4 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Sice nevím, kolik náctiletých, jimž je tato kniha určena po ni sáhne, ale je to velmi zajímavá učebnice o velmi složitých tématech a moc hezky napsaná. Není to ztracený čas a i v pozdním věku lze získat přehledné informace o vývoji filosofie.

18.08.2021 5 z 5