Ulala Ulala komentáře u knih

Mořský detektiv Mořský detektiv Mark Douglas-Home

Tři životy, tři osudy, tři tragédie, které se propojily docela zajímavým způsobem. Celou dobu čtení knihy jsem zjišťovala, že toto propojení autor zvládá bravurně. Všechny tři příběhy by se daly zpracovat do samostatných celků, viditelně však autor měl jiný záměr. Dle mého názoru se ho zhostil docela bravurně. Některé sekvence mi připomínaly jiné příběhy jiných autorů, ale podobnost mohla být zcela náhodná. Nové prostředí předeslané již názvem knihy je pro mě lákadlem k přečtení dalšího pokračování, které v letošním roce již vychází. Docela se těším.

08.10.2017 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Tentokrát si komentář odpustím. Vše bylo řečeno v předchozích. Skvělá kniha.

24.09.2017 5 z 5

Poslední deska Poslední deska Andrew Cartmel

K předchozím dvěma komentářům nemám co dodat. Vystihují vše co kniha představuje. I já jsem si ji užila, nemluvě o spoustě informací o jazzových nahrávkách, autorech, interpretech, které jsem zatím ještě nevstřebala. Vřele doporučuji.

27.03.2017 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Zajímavé, trochu horor, trochu detektivka. To rozdvojení mně provázelo celou knihou. Začátek pomalý a popisný, konec rychlý a strhující. Místy rozvláčné, místy děsně napínavé. Zápletka je orientovaná na současnost i minulost. V závěru se dokonce dozvídáme, že vrahem byla osoba, která měla rysy ženy i muže. Myslím, že kniha zaujme širokou škálu čtenářů. Sice nebude patřit mezi mé nejoblíbenější, ale uznávám, že je dobrá. A musím ještě dodat, že si ráda přečtu i druhý případ Katie Maguirerové.

18.02.2017 4 z 5

Kritik Kritik Peter May

Oproti většině mně se Kritik líbil. Mimochodem, musím si připomenout předchozí díl, protože mám v posloupnostech nějaký chaos. V poslední době hledám v knihách něco víc než zápletku, kriminalistické postupy a vyřešení. Ano je to zajímavé, ale myslím, že zajímavé je také vše kolem. Lidé, jejich osudy, profese, pokaždé jiný kraj a jiný mrav. V tomto příběhu je to vinařství ve Francii, život a zvyky soukromých vinařů, výroba vína, trochu historie, náhled do výroby vína v Americe. Některé momenty mi sice připadaly trochu nesmyslné a překombinované, ale přidaná hodnota v podobě příjemného čtení, to vše smázla. Těším se na další díl.

27.08.2016 4 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť Peter Tremayne (p)

Byl to jeden z nejlepších dílů, nebo se mi to pouze zdá. Knihy tohoto typu čtenáře nezklamou. Ingredience byly jako obvykle namíchány velmi dobře a proto jsem to přečetla skoro na jeden zátah. Hodnotím velmi, velmi dobře.

14.08.2016 5 z 5

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Každý máme na knihy svůj názor. Komentáře, které jsem četla, nejsou na 100 % lichotivé. Mně se ale kniha líbila. Kdybych nemusela služebně odjet, tak bych ji měla přečtenou za jeden den. Chybělo mi posledních pár stránek, které jsem s chutí dočetla po příjezdu. Realisticky napsaný příběh třech babiček, které ve svém věku mají příjemné i špatné chvilky. Jsou velmi vitální a mají své záliby, které možná jsme schopni pochopit pouze po překročení určitého věku a po získání s tím souvisejících zkušeností. Řešení tajemství, která se vyskytnou v seniorském domě, jsou pro babičky zpestřením. Tyto aktivity jsou sice spojené s pár nepříjemnostmi, ale ve spolupráci s několika mladými lidmi se jim podaří zápletku rozluštit a tím vyřešit i své osobní trable. Další díl si určitě přečtu.

09.06.2016 5 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Sál smrtí jako třetí díl čínských thrillerů mně sice nenadchl jako první dva díly, ale po pravdě musím říct, že je skvělý. U příběhů, které se prolínají dvěma kulturami si člověk uvědomí, jak nespojitelné tyto kultury jsou. Obsah knihy na toto téma poukazuje v příběhu hlavních hrdinů Liho a Margaret. Myslím, že pozorný čtenář v knize (v knihách ) najde řadu informací o čínské kultuře, samozřejmě kromě napínavého pátrání po pachateli mnohonásobných vražd mladých dívek a žen. Napínavý příběh, čínská kultura, vraždy, láska, to vše stojí za přečtení. Vřele doporučuji a dávám 5 hvězdiček.

17.05.2016 5 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Knihu jsem přečetla za jeden den, bavila mně. Ke komentářům je snad zbytečné něco dodávat. Historická fikce mi nevadí, je to přece jen beletrie, a otevřený konec může nakopnout naši fantazii.

13.03.2016 5 z 5

Historická fakta - nikoli, ale poznámky k historickým událostem - ano. Skvěle by mohly sloužit jako pomůcka pro učitele historie, aby trochu zpestřili výuku. Není to světoborné dílo, obsahující možná trochu bulvarizované informace, ale dá se číst a o některých událostech by měl člověk vědět.

30.03.2024 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Tato krátká povídka je příběhem o hledání a o bláznivém světě, ve kterém žijeme. Přečetla jsem si ho po čtyřiceti letech a opět jsem byla unesená. Buďme tací, jací jsme a važme si toho, že máme svého tygra, který nás doprovází.

28.02.2024 5 z 5

Smrtící pravidla Smrtící pravidla J. D. Robb (p)

Hektické vyšetřování, do kterého je jako obvykle zapojen celý Evin tým, včetně soukromého poradce v osobě manžela. Jako obvykle napínavé a zajímavé.

20.09.2023 4 z 5

Krev v ráji Krev v ráji Peter Tremayne (p)

Podrobný popis dědického práva a majetkového vlastnictví je nosnou osou příběhu. Důležitý však je i náboženský fanatismus a neúprosné prosazování nových zákonů, které nemají opodstatnění v právu, ale ve víře. Na autorových knihách si neustále potvrzuji násilí (ve všech smyslech pojetí tohoto slova), které bylo uplatňováno stoupenci nové víry při jejím prosazování. Čef má pravdu, není to jednoduché čtení, ale ani jeden díl mně "nenakopnul" tak, že jsem ho přečetla na jeden zátah. Tento ano. Velmi zajímavé a velmi poučné.

18.09.2023 5 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Příjemná oddychovka. Film znám skoro z paměti takže volba do této kategorie Čtenářské výzvy byla jasná.

03.08.2023 4 z 5

Příchod Dánů Příchod Dánů Ellis Peters (p)

Tento díl je malebným povídáním o příhodách bratra Cadfaela, který tvořil doprovod a byl určen jako překladatel bratru Markovi při cestě do Walesu. Bylo to příjemné a odráželo to dobu. Mám jedinou výtku a to pro překladatelku. Některá slova v češtině neodpovídala 12. století.

06.04.2023 5 z 5

Smrtící hrátky Smrtící hrátky Nora Roberts

Opět to byla "jízda". Napínavé, rychlé. Knihy o Evě Dalasové již zvládám za 24 hodin, protože se mi nechce od nich odtrhnout. Jsou prostě návykové.

14.03.2023 4 z 5

Smrtící nevinnost Smrtící nevinnost J. D. Robb (p)

(SPOILER) Silné téma a ještě k tomu roztržka v "ráji" Evy a Roarka. Opět velmi napínavý a dobře rozpracovaný příběh vraždící sociopatky, která bohužel byla ještě dítě. Je to smutné, ale může být pravdivé i v dnešní době, nejen v budoucnosti.

10.03.2023 5 z 5

Smrtící klon Smrtící klon J. D. Robb (p)

Děsivé a více scifi. Po přečtení si raději ani nekladu otázku co všechno se v hlavách lidí může zrodit.

09.03.2023 5 z 5

Cyklista Cyklista Tim Sullivan (p)

Na zdánlivě jednoduchém případu mrtvého zapáleného cyklisty amatéra autor rozvíjí postup vyšetřování specifický pro detektiva G.Crosse, který trpí Aspergerovým syndromem. Je zajímavé sledovat jeho myšlenkové pochody a způsob vyšetřování, založený čistě na faktech (i když se někdy splete). Zaujalo mně rovněž lehké přibližování osobního života hlavního hrdiny. Oproti minulému dílu se autor zmiňuje nejen o otci, ale i o matce. Docela mně bude zajímat další vývoj příběhu.

09.10.2022 4 z 5

Císařova perla Císařova perla Robert van Gulik

Tentokrát se musel soudce Ti obejít bez svých pomocníku. Případy řeší pouze s inspektorem Chungem a opět se svou důmyslností. Tentokrát se pohybuje mezi zámožnými sběrateli starožitností a na konec se mu podaří najít i dlouho ztracenou císařovu perlu. Nemohu jinak než dát pět hvězdiček za zápletku, příběh, historické informace o soudním dvoru ve staré Číně, popis přírody a zvyků.

13.08.2022