Venny345 Venny345 komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Této knize jsem se dlouho vyhýbala. Po dlouhé hádce v mém mozku, zdali číst či nečíst jsem se rozhodla pro kladnou variantu. A protože mám ráda angličtinu, rovnou jsem sáhla po originálu.
Dnes jsem dočetla a jsem malinko rozčarována, neb jsem čekala opravdu něco grandiózního. Příběh dvou mladých a nemocných lidí je dojemný a je mi vždy smutno, když si představím, co museli oba dva prožívat. Nikomu bych nic takového nepřála.
Když si však odmyslím právě tuto zákeřnou chorobu, která je vetkaná do příběhu, zbude mi pouze americký románek dvou mladých lidí plný klišé okamžiků. A to se mi bohužel nelíbilo. Proto je mé hodnocení 3 ☆, kniha se může zařadit mezi své průměrně napsané kamarádky.
Ale abych zase nepsala jen negativní věci, podotknu, že autor měl skvělý nápad i záměr, a kdyby psal knihu ve větší vážnosti (ale samozřejmě s Gusovým sarkasmem a ironií), byla by to určitě daleko lepší kniha. Zkrátka jsem měla pocit, že rakovina je zde brána na lehkou váhu, a že to vlastně nic není...

19.08.2019 3 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Tak jsem si myslela, že mě Dan Brown už nemůže ničím překvapit. Omyl! Děj mě kompletně vtáhl, což jsem nečekala. Upřímně, název mě moc nezaujal a v informačních technologiích se nevyznám, ovšem to bylo po přečtení několika stránek ihned zapomenuto!
Na konci jsem zůstala "zírat s otevřenou pusou"... ideální čtení na prázdniny.
Jednoduše řečeno - 5 hvězdiček. :)

01.07.2019 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Tento román byl unikát, svým způsobem mě i zaujal, obvzlášť pak konec knihy. Nicméně tak do 3/4 knihy jsem se bohužel nudila, což mě velmi mrzí. Kdyby kniha gradovala již od začátku, bylo by to úplně něco jiného.
Přidávám se však k dalším, co Werthera litují. Opravdu si vytrpěl své.

25.06.2019 3 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Úžasně nadčasové dílo! Svědčí o tom i fakt, že jsem se vždy upřímně od srdce zasmála. Poněkud pomalejší rozjezd byl postupně zapomenut a nechala jsem se strhnout Katuškou a jejími promluvami. Mimochodem, doufám, že nejsem sama, kdo si ze začátku pletl Gremia a Grumia...:)

15.06.2019 4 z 5

To byla tak milá knížka. Jednotlivé krátké příběhy mě přiměly zamyslet se nad maličkostmi, které denně přehlížím. Díky panu Fulghumovi jsem se naučila nad věcmi přemýšlet jinak, hlavně více pozitivně. A to je právě poselství této knížky, alespoň podle mě. :)

24.03.2019 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Já jsem ten Láďův humor a ironii už potřebovala jako sůl! Kniha mě bavila, stejně tak jako její mladší sestry, se kterými jsem už měla tu čest. Pokud si chcete přečíst vtipnou a originální knihu plnou úsměvných příhod a zároveň malých zamyšlení nad životem a světem, tak určitě nesáhnete vedle! Ba právě naopak. :) Již teď se těším na Ladislavovu 4. knihu.

26.02.2019 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Kniha jako celek mě bavila. Byla skvěle popoháněna ironií a sarkasmem. Toto však bylo na druhou stranu vyváženo scénami, které nebyly "úplně vhodné " a trošku mi celý dojem z knihy zkazily. Takže se rozhoduji mezi 3 a 4 ☆, ale budu hodná a dam 4, protože příběh byl nápaditý.

27.11.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Počátek je opravdu velice nápaditý a sofistikovaný román. Osvěžením byla vědecko-náboženská tematika. Shrnu to tedy takto; další výjimečná kniha s báječným Langdonem.
Má to však jeden háček. Když tuto knihu porovnám s ostatními knihami s RL, tak tato nebyla nejlepší. Ze začátku mě kniha moc nebavila, později se však vše rozjelo a já jsem se nemohla odtrhnout. Konec jsem čekala trochu více dramatický, tak jak jsem od Browna zvyklá.
Ovšem kniha jako celek - za to palec nahoru!

25.11.2018 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Sarkasmus a ironie kastelána Josefa mě vždy dostanou! :D Jinak další nádherný, růžový, béžový díl! :)
Ale taky musím poznamenat, jak to je dál? Nutně si potřebuji přečíst další díl.:D

19.10.2018 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Celý příběh mě velmi zaujal, i přestože jsem se přes začátek knihy musela trochu prokousávat. Avšak! Zbytek knihy mi ten začátek vynahradil! Kniha byla opravdu velmi čtivá a uměla čtenáře vtáhnout do děje. Obzvláště se mi líbilo konečné rozuzlení. Myslím, že tohle nečekal nikdo. Těším se na další díl s Robertem Langdonem. :)

02.09.2018 4 z 5

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Když jsem viděla tuto knihu přeloženou do češtiny, tak jsem neváhala a hned si ji pořídila. A musím říct, že pro mě, jakožto velkou fanynku biatlonu, by nepřečtení tohoto díla znamenalo něco, jako kdybych vynechala jedno kolo Světového poháru v biatlonu. :)
Musím poznamenat, že se Martin opravdu vytáhl... všechna ta upřímnost mě opravdu dostala. I přesto, že to byla autobiografie, tak mě to nutilo číst dál, jako nějaký příběh.
Jsem nadšená!! ♡
Vřele doporučuji!

01.03.2018 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Není co dodat ♡
Výborně a smekám před autorkou!
Výborný byl i překlad.

08.02.2018 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Dočetla jsem tu knihu vyloženě ze setrvačnosti, jak jsem se dočítala v komentářích níže, tak série má opravdu sestupnou tendenci, což je škoda.
Kate mi jako hlavní vyšetřovatelka moc nesedí a hlavně mám pocit, že autor opakuje stále stejné vzorce pro zápletky. Proto mám stále pocit, jako bych už knihu někde četla, všechny dějové odbočky se slívaly v jednu kaňku.
Jako odpočinková četba je to dobré, ale zároveň nedostatečné na autorovu úroveň.

27.06.2024 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Když čtu Bryndzovy knihy, tak se dostávám do stavu flow. Zapomenu na čas a prostor a prostě vyšetřuji případ s Erikou. A tato série pro mě bude už navždy nejlepším počinem autora.
Nemůžu se však nevyhnout porovnání s předchozími díly. Tento se mi zdál trochu slabší, stále však na vysoké úrovni narozdíl od všemožných laciných detektivek, kterých se v poslední době vyrojilo nesčetné množství a které kopírují stále stejný koncept.
Bryndza zůstává ORIGINÁLNÍ srdeční záležitostí.

05.04.2023 3 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Tento příběh byl další perlou. Ano, bylo to dojemné, smutné, frustrující, ale také účelné. Jsem rada, že autoři jako je Heather Morris odkrývají tyto příběhy, které by rozhodně neměly být zapomenuty.
Jeden z mála románu z Osvětimi, který byl upřímný a nebyl napsán pouze pro komerci.

21.08.2022 4 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Lituji jedné věci. Proč já hloupá jsem si tuto knihu nevzala k maturitě? Toto absurdní drama byla taková perlička na dně moře. Dlouho jsem se k němu dopracovávala, ale ta cesta stála za to. Tou cestou jsem si však musela projít, protože antidrama nelze číst jen tak. Je to už asi opravdová klasika, kterou mohu jen a jen doporučit.

21.08.2022 4 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Po delší době tu máme jeden z kvalitnějších příběhů z období druhé světové války. Chybně vás za srdce, je velmi dobře promyšlený a několik rovin příběhu se na konci prolnou v jeden dechberoucí závěr.

28.06.2022 4 z 5

Knih s tematikou druhé světové války jsem již přečetla mnoho. Tahle novela však v něčem (a já nedokážu říct v čem) vyčnívá. Konec mě naprosto odrovnal a vykompenzoval tak pomalu plynoucí děj celé novely. Stojí za přečtení. Slza (a ne jedna) vám určitě ukápne.

18.11.2021 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Dosti předvídatelná kniha, která mě nenadchla tak, jak jsem očekávala. Často jsem se na text nesoustředila, protože byl zbytečně zdlouhavý. Nicméně jsem knihu dočetla, ale žádný "wow efekt" nepřišel. Další díl zkusím, autor si jistě zaslouží ještě jednu šanci za jeho neotřelé náměty.

31.08.2021 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Námět byl zajímavý, téma výborné a hlavně čtivé. Nicméně, já jsem se v ději pořád ztrácela, přičemž mi největší problém dělala jména.
Celkový dojem z knihy je takový průměr, do dalšího dílu určitě nepůjdu.

31.07.2021 3 z 5