Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Ano, člověk očekává víc, než Dekameron může dát… ale na tu dobu… poutavé příběhy střídají ty méně poutavé.. rozhodně si z toho může každý něco odnést..:-) rozhodně bych nezahazovala při prvních stránkách a pokusila se tím trochu prokousat…

Divoký anděl 1 Divoký anděl 1 Enrique Torres

Ať si říká kdo chce, co chce... Ono to mělo svoje kouzlo. Stejně jsme na to koukali všichni :-D

Ferda cvičí mraveniště Ferda cvičí mraveniště Ondřej Sekora

No nápad zajímavý, ale na Ferdu, jakožto osobnost, mám svůj nepublikovatelný názor… :-)

12.08.2013 3 z 5

Aforismy z tehdy i nyní a možná i pro příště Aforismy z tehdy i nyní a možná i pro příště Jan Sobotka

Další díl a další kupa aforismů. A opět jsou výborné!!

12.08.2013 5 z 5

Aforismy o nich, o vás i o nás Aforismy o nich, o vás i o nás Jan Sobotka

Další díl skvělých aforismů. Je vidět, že autor toho mnoho zažil a má o čem vyprávět :-)

Aforismy, myšlenky i smyšlenky Aforismy, myšlenky i smyšlenky Jan Sobotka

Aforismy, co říct více… :-) Zábavné.

Záhada žlutých žabek Záhada žlutých žabek Halina Pawlowská

Halina je prostě Halina… :-) Buď ji můžeme zatracovat, nebo mít rádi. Střední cesta asi neexistuje.

Banánové chybičky Banánové chybičky Halina Pawlowská

Takové jednohubky. Člověk to zhltne, ale za chvíli už ani neví, že něco měl...

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Mně Viewegh docela zaujal a zaujala mě i tato knížka. Námět mi přijde docela zajímavý :-) A filmové zpracovní také stojí za to!

Povídky o manželství a o sexu Povídky o manželství a o sexu Michal Viewegh

Patří k mým méně oblíbeným od Viewegha.

Tři v háji Tři v háji Michal Viewegh

Společný román tří úspěšných autorů – Viewegh, Pawlovská, Hercíková – velká trojka dnešních dnů? :-) Nějak moc jim tam kombinace neklape...

Zapisovatelé otcovský lásky Zapisovatelé otcovský lásky Michal Viewegh

Opravdu, ale opravdu jsem se nasmála:-D

12.08.2013

Báječná léta s Klausem Báječná léta s Klausem Michal Viewegh

Vytvořila jsem si averzi k Václavu Klausovi:-D a doteď si pamatuji, jak děti hajlovaly ve školce na besídce :-D

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Co si tak matně pamatuju, tak filmové zpracování mi přišlo krapet lepší.

12.08.2013

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Notoricky známý román… Pěkné:-) Vřele doporučuji divadelní adaptaci v Klicperově divadle v HK!

12.08.2013 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Dokonale odrazující.. Zavedla bych na školách jako povinnou četbu hned po Honzíkově cestě.

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Jeden z novějších dílů Zeměplochy. Bála jsem se, že mě nebude tolik bavit, ale rozhodně nezklamal :-) opět velmi promyšlené a zábavné čtení.

Filmové zpracování je také velmi zdařilé!

Carpe Jugulum Carpe Jugulum Terry Pratchett

Opět jsem se velmi dobře bavila. Zeměplocha se čte skoro sama a díly, kde vystupují čarodějky, jsou snad jedny z nejlepších.

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Dá se vůbec narazit na knížku ze Zeměplochy, která nebude vynikající? :-) Báječné čtení, přečetla jsem skoro jedním dechem..

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

Opět zábava, ale nelíbila se mi tolik jako jiné.