vikaa vikaa komentáře u knih

Červená karkulka Červená karkulka Jan Suchl

Když byla moje dcera hodně malá, chtěla tuhle knížku číst denně snad půl roku:-)

15.07.2014

Tato kniha vám zachrání život Tato kniha vám zachrání život A. M. Homes

Opět jsem se utvrdila v tom, že kupovat knihy podle obalu není to pravé ořechové:-)

13.07.2014 1 z 5

Král rybář Král rybář Leonore Fleischer

Silný příběh o vzestupech a pádech, o vině, soucitu a odpuštění. Známý moderátor přispěje svou arogancí k smrti několika lidí a ocitá se na pomyslném dně. Mezi bezdomovci se setkává s člověkem - "bláznem", kterému nevědomky ublížil a toto setkání navždy změní jeho život...

17.06.2014 4 z 5

Cizí tvář v mém zrcadle Cizí tvář v mém zrcadle Ilona Borská

Velmi dobře napsaný psychologický román. Přestože od samého začátku tušíme, k čemu asi došlo, neubírá to knize na čtivosti a zajímavosti. Téma ztráty paměti a hledání vlastní identity je pro mě osobně zajímavé a pokud na knihu s podobnou tematikou narazím, vždy si ji s chutí přečtu.

26.05.2014 4 z 5

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Mě kniha zaujala hned po prvních stránkách. Ten klid v první půli knihy jsem vnímala jako klid před bouří a bylo tomu tak:-) No a přiznám se, že jsem taky trošku nahlídla ne přímo na konec, ale skoro a věděla jsem, že se mám na co těšit...

17.05.2014 4 z 5

Zrzka z pátého poschodí Zrzka z pátého poschodí Bernard Kurka

Dnes jsem si knížku v salátovém vydání dovezla od maminky. Až ji přečtu, zkusím ji dát nějak dohromady (podle návodu na internetu) a asi si ji schovám do knihovny jako památku:-). Knížka nebyla špatná na to, že je sedmdesát let stará. Na můj vkus tam bylo docela dost výchovných pasáží a myslím si, že by dnešním čtenářkám už nic moc neřekla. Na druhou stranu jsem ji dočetla bez problémů, přestože již dávno nespadám do kategorie "dívčí čtenářky".

07.05.2014 3 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Tak tohle je první knížka od autorky, které jsem musela dát druhou šanci. Když jsem ji začala číst poprvé (už před delší dobou), připadala mi nudná a celkem nezajímavá a vůbec jsem se do ní nemohla začíst. Teď podruhé jsem se ale do ní začetla docela rychle a každou volnou chvilku ke knize odbíhám a čtu.Určitě znáte ten pocit, jak vás to láká číst určitou rozečtenou knihu i když momentálně na ni nemáte čas. No a přestože tuším, jak kniha asi skončí, chci si prožít Millyino zmoudření až do "sladkého konce", kdy si myslím, že zvuku svatebních zvonů přece jen neunikneme:-) Za mně určitě poctivé 4 hvězdy, i když je to trochu jiná Kinsella, než ji známe z pozdějších románů.

16.04.2014 4 z 5

Alchymistova dcera Alchymistova dcera Katharine McMahon

Nejdříve musím zdůraznit, že mě naprosto okouzlil obal knížky a knížku jsem si hned odnesla domů, aniž bych cokoli věděla o autorce knihy. To se mi moc často nestává. Knížka mě zpočátku (asi 30 stran) moc nebavila, ale dala jsem jí šanci i díky komentářům tady. A udělala jsem dobře. Vzhledem k tomu, kolik má kniha stran , je těch 30 stran docela únosných. Potom už kniha dostala spád a autorka ukázala, že umí napsat opravdu zajímavý příběh pro ženy zasazený do Anglie 18.století ozvláštněný poznatky z vědy a alchymie té doby. Myslím, že si knížka své čtenářky najde a nezklame je, tak jako nezklamala mě.

08.04.2014 4 z 5

Anastázie Anastázie Colin Falconer (p)

Asi jsem si od té knížky slibovala ještě víc, hrozně dlouho jsem ji sháněla a nakonec jsem byla malinko zklamaná. Podle mě žádná superbomba, ale solidně a čtivě napsaný krásný román s zajímavým příběhem. Určitě lepší než film.

15.03.2014 4 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Řekla bych, že tenhle díl byl o poznání méně čtivý než předchozí dva. Dala bych tak 3 a 1/2 hvězdy, kdyby to šlo. Myslela jsem si, že už po dalším díle nesáhnu a dám si trochu pauzu, ale už jsem přečetla 2 kapitoly Setby minulosti, tak je to asi návykové:-)

19.02.2014 4 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Byla jsem moc zvědavá, jak to všechno nakonec dopadne a poslední třetinu knihy jsem dala na jeden zátah.

09.02.2014 4 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Tahle knížka je inspirována skutečností a pokud se něco podobného v reálném světě skutečně odehrálo, tak je to příšerné. Přerod starostlivé a milující matky, která se stará 12 let pečlivě o své čtyři děti v necitelnou slabošskou zrůdu a nakonec i vražedkyni, se mi zdá být nepochopitelný. A všechno, co tato "matka" dělá, dělá pro peníze a spokojený bezstarostný život. U mě ji neomlouvá ani to, že sama jako dítě trpěla necitelnou výchovou ze strany bezcitné, přísné matky a despotického otce. Dočítala jsem v noci a už se těším na další napínavé osudy dětí z půdy.

06.02.2014 4 z 5

Nejlepší přítelkyně Nejlepší přítelkyně Mary Bard

Knížka se mi líbila, byla taková pohodová. Určitě bych ji ale víc ocenila v pubertě.Jo,kdyby byl život tak jednoduše krásný, to by byla paráda:-)

30.01.2014 3 z 5

Máma a smysl života Máma a smysl života Irvin D. Yalom

Yalom ve své knize nabízí šest příběhů, v nichž nás seznamuje s existenciální terapií. Název knihy je odvozen od první povídky, která rozkrývá vztah psychoterapeuta se svou mrtvou matkou, který nebyl ani za jejího života bez problémů. Nyní se mu zjevuje ve snech. Pro mě nejsilnější příběh z celé knihy.

29.01.2014 4 z 5

Perličky dětství Perličky dětství Věra Gissingová

Velmi působivá knížka vzpomínek napsaná jedním z Wintonových dětí. Autorka prožila v Británii celou válku a tak se vyhnula společně se svou sestrou krutému osudu mnoha tisíců židů. Její rodiče zahynuli v koncentračním táboře a Věře zůstala naživu pouze teta. Zajímavé je vylíčení návratu již dospělé Věry Diamantové do poválečného Českolovenska, kdy autorka prožívá velké rozčarování a zklamání jak z politického poválečného vývoje, tak i z některých reakcí českých lidí na židy. Autorka se vrací zpět do Anglie, kde našla již v období dětství opravdový druhý domov.

29.01.2014 5 z 5

Skrytý význam nemoci- Naučte se rozumět řeči vlastního těla Skrytý význam nemoci- Naučte se rozumět řeči vlastního těla Kurt Tepperwein

Užitečná knížka, která mi trochu připomněla knížku Luise Hay Uzdrav svoje tělo. Připadá mi to jako velmi podobná životní filozofie - chystám se srovnat psychické příčiny nemocí u těchto dvou autorů,ale předpokládám, že budou podobné:-)

26.01.2014

Zrádné útesy Zrádné útesy Elizabeth Haran

Mám ráda tenhle námět výměny už od té doby, co jsem si před mnoha lety přečetla Past na popelku. Knížka se mi moc líbila, jen možná byla na mě trochu moc rozvleklá, ale aspoň jsem si početla:-)

06.01.2014 4 z 5

Modrý bicykl 1 Modrý bicykl 1 Régine Deforges

Může někdo poradit?
Knihu jsem začala číst teprve včera a jsem značně rozpačitá. Přečetla jsem cca 70 stran a autorka zatím pouze kopíruje postavy a situace známé z knihy Jih proti Severu. Připadá mi, že přejmenovala postavy, děj situovala do Francie a válku Jihu proti Severu vyměnila za II. světovou. Četl někdo i další díly? Je to takhle "zkopírované" až do konce. Kdybych chtěla číst příběh o Scarlett, přečtu si ho od Mitchellové. Má cenu shánět další díly, když Jih proti Severu mám doma?.
Knížku už jsem dočetla a ohodnotila. Dala bych 4 hvězdičky, kdyby mě ta podobnost se Scarlet tak neiritovala:-)

20.11.2013 3 z 5

Slzy pouště Slzy pouště Halima Bashir

Působivé svědectví o ženě,která si musela sáhnout na dno fyzických i psychických sil, aby přežila a o síle rodiny, bez které by se jí záchrana vyhnula. Kniha mě donutila vyhledat si informace o válce v Súdánu.

07.08.2013 4 z 5

Past na Popelku Past na Popelku Sébastien Japrisot (p)

Četla jsem znovu asi po dvaceti letech. Úplně jsem na knihu zapomněla - v mládí byla moje oblíbená a četla jsem ji mockrát. K přečtení mě tentokrát inspiroval nový film Popelka v pasti. Knížka je mnohem, mnohem lepší. Film mě bavil jenom proto, že jsem si trošku pamatovala děj. Knížku rozhodně doporučuji. Sice je útlá, ale je v ní super rozpracovaná psychologie hlavní hrdinky. A ten konec.......

29.07.2013 4 z 5