viweb viweb komentáře u knih

Místnost 19 Místnost 19 Marc Raabe

Přečteno kvůli výzvě. Hodil se mi název knihy. Kniha mě bavila i když je v ní silný politický podtext, který moc nemusím. Jako rušivý pro mě je vyprávění děje v minulém čase a následující věta je v čase přítomném. Ráda bych věděla jestli je to záměr autora nebo špatný překlad. Za mě jednou a stačí!

18.12.2023 3 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

Mě se to nelíbilo. Celé to bylo matoucí s miliony postav a výrazů staré češtiny. Nemohla jsem se tím prokousat. Jsem zklamaná. Škoda!

12.11.2023 1 z 5

Smäd Smäd Jozef Karika

Za mě zklamání. Jsem zvyklá od pana Kariky na něco jiného. Má svůj jedinečný styl, ale tohle se nepovedlo! Jednoznačně nejslabší počin autora. Škoda

12.11.2023

Vetřelkyně a já - Tak jsem si to nepředstavovala Vetřelkyně a já - Tak jsem si to nepředstavovala Klára Nováčková

Za mě ne! Neoslovilo mě to, nic nepřineslo, ani jednou jsem se nezasmála, nerozbrečela. Tohle dílko se nepovedlo! Po knize jsem sáhla jenom kvůli obálce která se mi hodí do čtenářské výzvy takže za to jedna hvězda a za ilustrace v knize ještě jedna. Jinak bohužel....

20.01.2023 1 z 5

Bezvýznamná žena Bezvýznamná žena Oscar Wilde

Poslechnuto jako audiokniha. Moc pěkně namluveno našimi skvělými herci. Malinko rušivý moment je množství postav a chvíli mi trvalo zorientovat se. Doporučuji poslechnout.

30.12.2022 4 z 5

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Aleš Palán

Poslechnuto jako audio. Krátké příběhy s poučením, bohužel pamatuji si více ty situace než to poučení. Ale byl to příjemný, dobře plynoucí, odpočinkový děj knihy.

19.12.2022 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Mě se to nelíbilo. Styl psaní mi neseděl i když prostředí, zápletka i děj slušný. Pro mě to není.

31.10.2022 2 z 5

Povídky na tělo Povídky na tělo Martina Formanová

Za mě ano. Jednotlivé příběhy některé slabší jiné výborné. Čtivé, já jsem si odpočinula!

07.10.2022 5 z 5

Četnické příběhy aneb Případy z pátrací služby Četnické příběhy aneb Případy z pátrací služby Michal Dlouhý

Krátké kapitoly, 31 příběhů, pohodové, příjemné čtení třeba do vlaku nebo ke kávě. Doporučuji

21.07.2022 5 z 5

Krev na lopuchu Krev na lopuchu Vlastimil Vondruška

Poslechnuto jako audiokniha. Jednotlivé příběhy moc pěkně namluveno, absolutní spokojenost. Pan Vondruška je prostě můj oblíbený autor. Doporučuji!

16.07.2022 5 z 5

Konečně důchod Konečně důchod Iris Warkus

Přečteno resp. prohlídnouto za krátký čas. Můj osobní názor je, že pokud člověk žije určitým způsobem celý aktivní život tak bude v důchodu jenom stěží dělat něco diametrálně odlišného. Samozřejmě je to návod k tomu co se všechno v důchodu dá vymyslet, zažít a vyzkoušet. Autorka předpokládá slušnou finanční situaci důchodců a proto by mě zajímalo jak by to vypadalo napsané od českého autora, přizpůsobené naším podmínkám. Kresby super.

15.06.2022 3 z 5

Deník zvěrolékaře: Můj život nejen se zvířaty Deník zvěrolékaře: Můj život nejen se zvířaty Jaroslav Morávek

Bohužel jsem rozmazlená "Jamesem Herriotem" a tak mi tato kniha nepřipadala taková zajímavá a zábavná, ale četlo se to dobře při cestě vlakem. Oceňuji jednotlivé krátké epizody příběhů.

09.06.2022 3 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

K zamyšlení... Příjemný poslech audiokniha.

02.06.2022 4 z 5

Kočka v domě - návod na přežití Kočka v domě - návod na přežití Martin Baxendale

To má být vtipné nebo poučné nebo jak to autor myslel? Dávám jednu hvězdu za ilustrace. Jinak mi to nic nepřineslo. Škoda!

09.05.2022 odpad!

Jano Jano Fraňo Kráľ

Snad první moje kniha přečtená před 30 lety. A teď díky výzvě znovu oprášená. Pěkné ilustrace, děj na knihu pro děti a mládež poněkud krutý a malinko morbidní, ale i po těch letech stejné pocity jako před 30 lety. Jsem ráda že jsem si jí znovu přečetla.

30.03.2022 5 z 5

Rok narození 1957 Rok narození 1957 Olga Sýkorová

Celkem čtivá, ale asi jenom jednou. Není to můj šálek kávy i když si myslím že by se každý z nás měl ohlédnout a poučit z toho co se tady dělo po sametové revoluci.

17.03.2022 4 z 5

Buďte jako kočka Buďte jako kočka Alison Davies

Kniha má úžasné ilustrace! Nádherné a přesné. Není náročná na přečtení, zvládnuto za hodinku u kávy. Miluji kočky a některé rady a cvičení určitě vyzkouším. Z knížky mám příjemný pocit.

28.01.2022 4 z 5

Skleněný trezor / Bratrstvo slitovníků Skleněný trezor / Bratrstvo slitovníků Edgar Wallace

Má můj vkus moc postav, než jsem se zorientovala chvíli mi to trvalo. Četlo se to ale dobře,byla to oddechová. Doporučuji

13.12.2021 4 z 5

Plovárna Plovárna Libby Page

Zvoleno o dovolené. Námět na příběh zajímavý, jednoduchý, není nutné u toho přemýšlet ale mně bohužel neoslovil. Jednou a stačí!

28.09.2021 2 z 5

I vrazi mají své dny I vrazi mají své dny Jaroslav Kuťák

Slabší příběh, na mě moc postav, moc jmen chvílemi jsem se v ději ztrácela. Kdo je kdo a proč Odhalení pěkné.
Jinak oddechová četba u vody. Nenadchne ani neurazí..

30.07.2021 3 z 5