Vladísek Vladísek komentáře u knih

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tímto bych chtěla ještě jednou poděkovat uživateli klokan.1905 za tip na čtení série s Robertem Hunterem. Skvělá volba. Tyhle knihy mě prostě baví, u žádné z nich jsem zatím nelitovala času, který jsem jim věnovala. Pravda, trochu krvavější čtení, ale zase na druhou stranu, komu to vadí, číst nemusí... Asi jsem zvrhlá, ale příběh od příběhu, je pro mě stále lákavější, ačkoliv čtenář už ví, co tak zhruba může očekávat. A sem ty potoky krve prostě patří, jinak by to nebylo ono. Těším se na další knihu. Slabším povahám nedoporučuji, ostatním "Jo, jděte do toho. Hunter a Garcia vás rozhodně nudit nebudou. " :)

02.12.2018 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Kniha super, líbila se mi. Rozjezd pomalejší, čekáte, co bude, druhá půlka knihy - alespoň tedy v mém případě - mi nedovolila čtení přerušit. Jen nevím proč, ale všichni v této knize mi přišli od počátku tak nějak lehce vyšinutí...

12.01.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Při čtení této knihy jsem se přistihla, že často přemýšlím nad tím, kdy už bude konec. To se mi většinou nestává, pokud mě kniha dokáže něčím zaujmout. Tady mi to všechno přišlo trochu přehnané a překombinované, přitom však tak jasné hned od začátku! Pachatele si bystrý čtenář dosadí do vzorce hned. K ději se nabalují další a další "rádoby" šokující zjištění. Vcelku to pak vyznívá až moc šroubovaně, neuvěřitelně, skoro trapně. Je to ovšem škoda, protože by to mohlo být slušné počtení.

09.05.2017 3 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Jo, jo, jo a ještě jednou...jo! Líbilo se mi to. Příběh plný zvratů, takový konec jsem vážně nečekala. Napadlo mě jediné: To si snad ze mě dělá srandu, ne?! Určitě stojí za přečtení!

23.04.2017 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Musím přiznat, že kniha se mi opravdu líbila. Souhlasím s komentáři níže, že první půlka knihy byla ze startu poněkud nezáživná, pořád jsem čekala, kdy "to něco" přijde a budu překvapená. Stalo se. Šlo vlastně o dost smutný příběh, o kterém budu ještě dlouho přemýšlet...

09.06.2016 5 z 5

Pana doktora Dvořáka sleduji na IG, mám ráda jeho příspěvky a celkově styl, kterým se nám - laikům - snaží přiblížit svoji práci. Bylo tedy logické, že po zjištění, že vyjde kniha rozhovorů s ním, ji budu chtít. Moc se mi líbila a je vidět, že pro pana doktora je práce opravdu posláním. Kdybych náhodou zkolabovala, bylo by fajn, kdyby se ochomýtal zrovna on někde poblíž ;). Doufám, že další kniha rozhovorů s panem Moravcem bude stejně skvělá jako tato (předchozí nevyjímaje).

15.01.2024 5 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Krásná kniha plná smutného čtení. Takhle silný příběh jsem dlouho nečetla. Příběh, který mnou bude ještě nějakou dobu rezonovat.

09.11.2023 5 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

(SPOILER) Ta Matka snad musela být Terminátor?! Jinak nechápu, jak dokázala znovu a znovu, ač dobitá, znepříjemňovat život té malé holce. Knížka nebyla nejhorší, avšak dosti předvídatelná. 4 hvězdičky za napětí a syrovou atmosféru.

05.07.2022 4 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Super! Mně se to líbilo moc. Všechny postavy byly zvláštně divné a ponurá atmosféra domu mé pocity jen podtrhla. Rozhodně nelituji, že jsem do knihy zainvestovala.

19.05.2021 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Nechci knihu úplně zatracovat a znevažovat, ale mě tedy nijak zvlášť nechytla. Nic závratného jsem na ní neshledala, naopak, vulgarismy na mě působily rušivě a vadily mi poměrně hodně. Hlavní postavy se chovaly jako zamrzlé puberťačky, jejich starosti a problémy převážně na milostném poli mi připadaly jak obšlehnuté z devadesátkového Bravíčka. Ač mi bylo jasné, že patrně nepůjde o nijak náročnou literaturu, tahle kniha u mě nijak extra nezabodovala.

15.03.2021 3 z 5

To To Stephen King

Tak jsem TO dočetla. Moje prvotní nadšení se ale záhy (no, záhy..., asi po třech týdnech čtení, protože u tak obsáhlé knihy se "záhy" rozloží na dny :)) změnilo na pouhé čtení bez nějakého těšení se na děj. Tlusté knihy mi nevadí, naopak, ale tady jsem se vyloženě trápila. Ze začátku nadupané atmosférou, strachem a já nevím čím vším, jak TO jen pan King umí, ale ten konec??! Nevím, ale mojí srdeční záležitostí se tahle kniha na 100 % nestane. Vracet se k ní nebudu, doporučovat na potkání také ne. Napsat nelíbilo by bylo silné slovo. Ale já TO přesto napíšu, avšak s mírným upřesněním: asi tak od půlky nelíbilo.

20.02.2021 2 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Složité, zdlouhavé, pro mě absolutně nezáživné a zamotané. Měla jsem několikrát nutkání knihu odložit, ale protože tohle prostě nedělám, tak jsem ji přeci jen dočetla. Autorovi se tímto omlouvám, ale kniha mi prostě nesedla. Dvě hvězdičky dávám pouze za originální nápad na námět. Jinak, bohužel... Nelíbilo.

12.12.2020 2 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Kniha asi celkově špatná není, ale mně prostě nesedla. Vanessa mě nebetyčně štvala. Ze začátku svojí naivitou, později hloupostí, když si nechtěla připustit pravdu o Straneovi. Ten věděl, jak na to. Nahlíženo optikou dospělého, choval se tento "pan profesor" opravdu nestandardně. Nechutný manipulátor a predátor, který poznamenal svoji studentku na celý život a dle mého názoru jí ho také totálně zničil. Věřím však, že i takovéto situace se stávají. Knihu hodnotím 3*. Ne, že by nebyla čtivá, jen se mi prostě nezavrtala dostatečně tzv. pod kůži.

02.12.2020 3 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Pro mě byla kniha docela zklamáním, a to jsem se na ni tolik těšila :( Příběh nebyl nijak extra propracován, postrádá nápaditost, pachatele jsem neměla problém odhalit prakticky hned a motiv? Ten je také k rozluštění de facto hned ze startu. Trošku mi to připomínalo čtení ze série Stopy hrůzy jako kdysi v devadesátkách. Jenže i ty byly lepší.

04.11.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Já jsem s knihou spokojená. Znám sice "mrazivější" thrillery, ale tento špatný nebyl. Konec byl zajímavý, jen mě trochu zmátlo chybné oslovení v jedné z kapitol. Kdo dočte do konce, pochopí ;)

06.09.2020 5 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Po přečtení této knihy se nedokáži ubránit dojmu, že existuje-li peklo na Zemi, zhmotnilo se právě v Osvětimi a v ostatních koncentračních táborech. Nechci se již opakovat; pro tuto knihu platí vše mnou již dávno napsané u podobných knih s totožným tématem. Neskutečně silný a smutný příběh o rozbití jedné fungující a šťastné rodiny, který ukazuje, jak pevné dokáže být pouto mezi otcem a synem. Doporučuji.

11.11.2019 5 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Nemít děti a plánovat založení rodiny, tak po přečtení této knihy si to zcela jistě rozmyslím. Ne, vážně. Zajímavý, dá se říci skoro až děsivý příběh jedné americké rodiny. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale postupně, jak děj knihy plynul dál jsem naopak hledala každou volnou chvilku, kdy se budu moci věnovat jen čtení. Konec mě nepřekvapil, protože zhruba od poloviny knihy jsem ho takový vlastně čekala. I přesto se mi příběh líbil a hodnotím právem plným počtem hvězd.

28.10.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Od začátku až do poloviny příběhu se děj vyvíjel slibně a kniha měla spád. Zápletka zajímavá, tým vyšetřovatelů vcelku sympatický, avšak nemohu říci, že bych byla úplně spokojená. Konec byl takový všelijaký a nejsem si zcela jistá, zda jsem ho opravdu pochopila správně. Myslím, že až takové ovace si kniha nezaslouží. Čtyři hvězdičky dávám opravdu jen kvůli napětí, které příběhu nechybělo a ponuré atmosféře, která celý děj knihy doplňovala.

17.05.2019 4 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Příběhy z 2. světové války čtu ráda a baví mě. U této knihy se nadšení z četby zhruba do poloviny děje nějak nedostavilo, avšak poté přišel zlom a příběh se takříkajíc "rozjel" a moje počáteční skepse pominula. Takže suma sumárum, vlastně mě to nakonec bavilo a jsem ráda, že jsem knihu dočetla a něco nového z historie se tímto dozvěděla.

15.04.2019 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Jednu knihu už jsem od této autorky četla a po pravdě - moc mě tenkrát nenadchla. Nicméně jsem si řekla, že to zkusím znovu a přečtu si i tento příběh. Námět této knihy nebyl ničím novým, určitě jsem už něco podobného viděla zfilmovaného či četla (nemám na mysli zrovna Zmizelou). Jenže tady v tomto případě to jaksi drhlo. Nemohla jsem se začíst, neměla jsem čtecí "absťák", pokud jsem se ke čtení třeba den či dva nedostala. Vadil mi přítomný čas, kterým je kniha psána. Na tento styl jsem si zvykla až 20 stran před koncem (dost pozdě, vím...). Nicméně, pokud si čtenář knihu přečte, nic tím neztratí, ale žádný velký trhák to také není. Myslím, že hodnocení v počtu 3 * je adekvátní.

04.07.2018 3 z 5