vlkodlaq vlkodlaq komentáře u knih

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Jak už tu padlo, pro fanoušky RD takřka povinnost, i když příjemná. Seriál mám nakoukaný zpaměti mnohokrát včetně originálního znění takže v knize mě může překvapit jen jiné podání a scény, které v seriálu nejsou, přesto se začítám s vervou a nadšením, které u mě dokážou vyvolat jen Elstner nebo Seton.

27.01.2018 3 z 5

S kamerou a za volantem třemi díly světa S kamerou a za volantem třemi díly světa František Alexander Elstner

Je velice zajímavé vidět, jak se dalo cestovat před skoro sto lety, jaké k tomu bylo vybavení a ještě měli vlastně to nejlepší tehdy dostupné. Je o to zajímavější srovnat Elstnera třeba s dnešními Trabanty (Přibáň) a posoudit, že dnes je to vlastně nesrovnatelně jednodušší, i když to tak třeba na první pohled nevypadá. Tehdy, Elstner, Hanzelka se Zikmundem a jim pár podobných, to byli skuteční cestovatelé a průkopníci motorizovaného turismu. Bez internetu, telefonů a navigací, jen s nepřesnými a ještě těžko dostupnými mapami.

Není to literatura jen pro mládež, tohle může číst dobrodruh v každém věku.

Milý komentář pagac17 ještě doplním: vidět a číst o zemi, která dnes přežívá jen v knihách. O zemích a lidech dob minulých. Ano, některé knihy nám tak trochu umožní cestovat nejen po světě, ale i v čase, ale nenapadá mě k tomu vhodnější kniha než právě ta Elstnerova.

23.12.2017 5 z 5

Islám – hluboké nahlédnutí Islám – hluboké nahlédnutí Ahmad Hemaya

Ještě doplním: ještě v roce 2017 islám vehementně popírá evoluci? Darvin je pro ně někdo, koho měli hned ze začátku radši zabít? Jsem toho názoru, že 400 let zamrzlé náboženství, které nejen, že neuznává, ale ani nerespektuje jiná náboženství a kultury a ještě se snaží ten svůj náboženský paskvil vnucovat ostatním, nemá v moderním světě místo. Jsi věřící jakékoli víry? Jasně, tvoje věc, ale nech si to pro sebe a neotravuj s tím ostatní.

05.10.2017

Solaris Solaris Stanisław Lem

Na můj vkus až příliš psycho, jinak dobré čtivo s jasnou pointou.

01.06.2017 4 z 5

Kedrigern a kouzelný pár Kedrigern a kouzelný pár John Morressy

Kedrigern je stále stejně sympatický a kniha stále stejně čtivá jako díly předchozí, jen princezna začíná být čím dál víc otravná a protivná. Navzdory tomu, že jsem šťastně ženatý, se mi o něco více líbily díly před princeznou. S princeznou je vše o poznání.. komplikovanější.

15.12.2016 4 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Literární vývoj mých cca 17ti let. Není to můj šálek piva, přesto jsem "řitě" shltnul za tři dny a ještě dlouho se ke knize v myšlenkách vracel...

05.11.2016 4 z 5

V Kordillerách V Kordillerách Karel May

Byť jsem vyrůstal hlavně na "Májovkách" s Vinnetouem, přečetl jsem všechny, ke kterým jsem se dostal. V Kordillerách mě bavilo převelice. Skvěle zvládnutý a spádný děj působil, že jsem pak ve škole usínal v lavici a vysloužil si nejednu poznámku, stálo to však za to a pokud bych měl možnost tu dobu prožít znovu, pravděpodobně bych nečinil jinak.

05.11.2016 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Klasika. I když jsem vyrůstal spíše na Štorchovi, Karatovovi, Verneovi a Mayovi, ani Foglar mě neminul a nebylo to špatné čtení. Dnes mi připadá Foglarův styl úsměvný, ale jako kluk jsem to hltal, div jsem se nezakuckal.

04.11.2016 4 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Pocházím z jižní Moravy, proto jsem jako náplava v Ostravě dostal denik ostravaka jako povinné samostudium a ačkoli chápu, že hlavním zábavným činitelem knihy je nářečí, já z knihy vstřebal hlavně mentalitu ostraváků, která je, ruku na srdce, docela drsná...

30.10.2016 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Velice mě rozmrzelo, že do kin jde až 2018 kvůli star-treku. Kniha byla jedna z nejlepších, co jsem kdy četl a i na film se strašně těším.

17.10.2016 5 z 5

Kedrigern a hlas pro Princeznu Kedrigern a hlas pro Princeznu John Morressy

Velice jednoduchý přímočarý děj, příjemné relaxační počtení. V Kedrigernovi se velice vidím, nesnáší davy a lidi všeobecně, nesnáší cestování a zbožňuje svůj klid. Celý já :-). Jdu na další díl.

11.10.2016 4 z 5

Město snících knih Město snících knih Walter Moers

ÚŽASNÁ kniha!! Brilantně napsaná, strhující, originální každým coulem. Až někde v třetině jsem pochopil, že většina zmiňovaných autorů jsou jen přesmyčky jmen autorů skutečných! Velice mě to pobavilo. Vřele doporučuji každému s alespoň špetkou fantazie a náznakem smyslu pro humor. Spolu s ready player one jsou to dvě nejlepší knihy, co jsem za posledních pár let četl. Veliká pochvala za skvělý překlad!

22.07.2016 5 z 5

U táborového ohně U táborového ohně Vladimír Rogl

Kniha mého dětství. Když jsem ji před cca dvěma lety chtěl sehnat, nemohl jsem si vzpomenout na autora i název, jen na obsah, obrázky a některé hlášky, řešil jsem přes antikvariáty i tady v diskuzích, googlu i eshopech, nikdo nedokázal pomoct. Dnes jsem na ni narazil v antikvariátu a slečnu knihovnici jsem málem objal. KONEČNĚ ji mám (knihu, ne slečnu knihovnici).
Človíček, který sem knihu vkládal, totiž nevložil tagy, jinak bych ji už dávno našel podle zaměření, prošel jsem je všechny.
Vynikající kniha, která i dnes má něco do sebe, skvěle podaná a dobře sestavená. Pro mě je navíc zosobněním mého dětsví, proto, když jsem na ni po dvouletém hledání narazil, neubránil jsem se zvhlnutí zraku.

14.08.2015 5 z 5

Morče - Jak na to Morče - Jak na to Katrin Behrend

Jako návod k použití morčete mohu jen doporučit. V knize je vše, jak morčeti zajistit dobré provozní podmínky a tím i dlouhou životnost, vhodný servis v případě závad a mnoho jiných dobrých rad. :-)

18.07.2015 4 z 5

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Taková kniha vlastně o ničem. Lehce archaický styl spojený s dobou, ve které se odehrává. "Divoké" příhody Vás nutí zívat, přesto to přečtete, protože je to hlavně příjemně relaxační, žádný stress, žádné napětí, tak relaxační, že je lepší před spaním než tabletka Calminu :-)

06.11.2014 3 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

když jsem poporost ze "Štorchovského věku", přešel jsem postupně na Vernea a bylo to asi to nejlepší, co jsem v té době mohl udělat. Ocelové město je jedno z těch slabších, byť je bohaté na děj a zvraty, čitelnost je též slabší ve srovnání s jinými Verneovkami, byť pořád dobrá.

06.11.2014 3 z 5

Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Roark Bradford

Jsem zarytý ateista, ale tohle mě opravdu bavilo, příjemný relaxační humor. Zaslouženě patří do mé sci-fi/fantasy knihovny.

07.08.2014 4 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Plně srovnatelné s Kulhánkem, stejně čtivé, stejně pseudohrdinské, stejně sarkastická hlavní postava, stejně kvalitní čtivo a pro duši palivo :-)

07.08.2014 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Všem dychtivým začínajícím čtenářům Kulhánka doporučuji začít jeho díla chronologicky od začátku, veškeré narážky a poznámky tak budou pochopeny (a že jich dělá!) a čtené knize dají ještě trochu jiný (větší) rozměr. Vyhlídka na věčnost je tak jen zatraceně dobrou evolucí jeho předchozích knih, ale čtení této knihy bez předchozího přečtení například nočního klubu, Vládců strachu.. připraví čtenáře o mnoho dobrého.

30.07.2014 5 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Byť staršího data výroby, klasika, která nezklame. Byť mohla být přece jen ucelenějšího charakteru, přesto i jako povídková kniha z jednoho světa je úžasně čtivá, plná podprahových emocí a velkých představ. Byť Bradbury není jen scifi autorem, přečetl jsem od něj více kousků a ani v nejmenším nebyl zklamán.

15.07.2014 5 z 5