vlkodlaq vlkodlaq komentáře u knih

Největší obchodník na světě Největší obchodník na světě Og Mandino

V žádném případě bych to nebral jako návod, jak být úspěšný, takový zřejmě asi ani není (snad kromě obchodování s respirátory během koronavirového průseru), beru to jako průměrně čtivou knihu, klasickou beletrii, bohužel inspirovanou biblickými příběhy. Tím chci říct, že anotace je velmi, opravdu velmi nafouknutá a z nikoho z vás se úspěšný podnikatel nestane jen kvůli přečtení této knihy. Buď pro to máte ty správné předpoklady a máte štěstí, nebo nemáte. Taky to chce být ve správný čas na správném místě. To je vše. Jen dřít nestačí. Můžete makat jako diví 70 hodin týdně bez většího úspěchu. Jiným stačí lehce pracovat jeden den v týdnu a stačí jim to k uživení. Ale já dám Vám jeden návod. Nenastavujte si v životě příliš vysoké cíle a když se něco nepodaří, nepropadejte chmurám, co se nepodařilo dnes, se může podařit zítra.

02.07.2020 2 z 5

Pětadvacet na holou Pětadvacet na holou Josef Provazník

Nejedná se o žádné veledílo, je to ten typ záchodového čtiva, které by mohlo být vytištěno na toaletním papíře, po přečtení použít.. To neberte jako kritiku, jednorázově lehce pobavilo, ale po druhé bych to do ruky nevzal, proto posílám dál a tvořím tak další putovní kousek.

01.07.2020 3 z 5

Hadí kůže Hadí kůže Hana Militká

Chtěl jsem zkusit něco nového, ať mi můj oblíbený žánr sci-fi fantasy nezevšední (nebojte, to se hned tak nestane), ale asi jsem sáhl vedle. Prvních patnáct stran jsem vyloženě přetrpěl, než jsem si přiznal, že tohle opravdu není pro mě. Nedočetl jsem a dočítat nebudu, proto by nebylo fér hodnotit, pokud máte rádi detektivky mixnuté románem pro ženy, asi se vám to bude líbit, mě to strašně nudilo a pokud bych to měl skutečně ohodnotit dle svého pohledu, byl by to odpad.

01.07.2020

Bible Bible kolektiv autorů

Víra je svobodné rozhodnutí každého člověka. Dospělého člověka. Tyto "bible pro děti" jsou zvrácenost. Nechte dětem svobodný vývoj a svobodné rozhodnutí, čemu budou věřit, ale až z toho budou mít rozum.

02.05.2020 odpad!

Vychytávky Ládi Hrušky Vychytávky Ládi Hrušky Ladislav Hruška

Bejkárny Ládi Hrušky pro méněcenné jedince. Kutilové, kteří mají mozek, to zvládnou, světe div se, i bez knihy mnohem lépe a ti, kteří ne, by žádné nářadí neměli brát nikdy do ruky!

Do nebe a zpátky Do nebe a zpátky Mary C. Neal

Takže, autorčin mozek z nedostatku kyslíku zplodil spoustu halucinací, nebo spíše snů a věřící komunita bude nadšeně plácat ploutvemi a vykřikovat "Halelujá!".
Jasně.
Jednou jsem měl velmi živý sen, kde jsem byl spasitelem kuřecích křidélek a tím, že jsem je snědl, jsem jim umožnil postoupit do úžasného posmrtného života plného radosti a létání.
Musel jsem jich sníst hodně.
Že bych na toto téma taky založil církev?

Ze všech sil se snažím věřit, že jsme společnost inteligentních lidí, bohužel až příliš často narážím na důkazy o opaku. Nejen například knihy jako je tato, ale i hodnocení lidí, kteří to upřímně chválí!

Ilustrovaná Bible Ilustrovaná Bible Selina Hastings

Co řekl Bůh Co řekl Bůh Neale Donald Walsch

Snůška pomateného bezobsažného blábolení. Ty myšlenky, které mají smysl, obsah a směr, dávají stejný, nebo větší smysl bez boha, než s ním. Dobré myšlenky nepotřebují žádné náboženství, naopak mermomocná snaha vše vysvětlovat boží vůlí pokrucuje smysl i logiku a odporuje zdravému rozumu.

17.04.2020 odpad!

Prodejte to! Prodejte to! Oren Klaff

Už nápis na titulní straně je lživý, rozhodně se o nic průkopnického nejedná, v knize je (dost neuceleně, když už jsme u toho) jen souhrn drtivé většiny marketingových a prodejních školení, v knize jsem nenalezl nic, co bych už na nějakém školení neslyšel, dokonce i lépe. Pracoval jsem roky jako obchoďák a markeťák, takže mohu soudit. Dokonce poznávám celé bloky textu z právě zmíněných starších školení, takže dost možná autor jen postahoval texty z již existujících prací, doplnil o své glosy a moudré postřehy a dílo je na světě.
Ještě bych téma mohl doplnit vlastní úvahou: Buď to v sobě máte a jste ten typ, pak Vás podobné knihy příliš dál neposunou a nebo nejste, a v tom případě Vám podobné knihy nepomohou. Samozřejmě existují vzácné výjimky.

17.04.2020 odpad!

Zachraňme planetu Zachraňme planetu Jess French

Hodnotím velmi kladně snahu této knihy. Bohužel to nezačíná a nekončí u jednotlivce a koncového spotřebitele, jak se nám kniha z větší části snaží podat. Můžeme snížit produkci "osobního" odpadu, můžeme se chovat šetrně, věci více opravovat než výměnovat za nové, ale tady v Evropě jsme na tom celkem dobře. Jsou to hlavně země Asie, Čína, Bangladéš, Indie, ale i Afrika atd, kdo hlavně díky zastaralým výrobním postupům zasírá nejvíc zemi. Celosvětově jsou to hlavně letadla, velké nákladní námořní lodě a uhelné elektrárny, které vyprodukují nejvíce spalin. Jenže to vše je silně zalobováno a onen koncový spotřebitel má jen velmi malou šanci to ovlivnit. Humbuk kolem spalovacích motorů je naprosto zanedbatelný oproti spotřebě jedné cesty velké kontejnerové lodi ze Singapuru do Hamburku. Taková loď totiž jede na palivo té nejhorší kvality, často s velmi neefektivním spalováním a žádné emisní limity pro takovéto lodi neexistují.

28.02.2020

Sláva hrdinům Sláva hrdinům František Lopour

Kniha je krásná už na pohled, graficky velmi povedené desky a bohaté ilustrace, které mi připomínají Buriana mě velice baví. I kdyby byla kniha o ničem, líbí se mi natolik že ji chci mít ve své knihovně. Dnes už jsou takto ilustrované knihy spíše vzácností a je mi to trochu líto. Na jednu stranu sice je to to skvělé na knihách, že stimulují naši představivost a takové obrázky mohou tvůrčí činnost mozku o něco ochudit, na druhou stranu je to právě ten styl takto ilustrovaných dobrodružných knih, na kterých jsem vyrostl a tak mi silně hrají na nostalgickou strunu.
Co se týče příběhu samotného, první polovina se celkem vleče a musel jsem se do čtení nutit, povahové archetypy jsou mi vyloženě protivné, dialogy i jednání postav je příliš často nelogické. Druhá polovina se už rozjíždí, přes stále nelogické jednání a protivné archetypy se alespoň příjemně rozjíždí spád a čtivost, jak jsem první cca polovinu četl měsíc, druhou polovinu jsem shltnul za pár dní.

25.02.2020 3 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

První knihy o zaklínači jsem si užíval, akce i spád. Ale tahle už mi silně začíná připomínat hry o trůny, kde v pozdějších knihách už bylo až příliš politiky, intrik, plánování v plánech cizích plánů, spojenectví a zrad. To už mě baví o poznání méně. Závěr, který byl věnován Ciri, byl zase skvělý a akční, takže dám šanci dalšímu kousku že série.

19.01.2020 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

jedna z mála výjimek, kdy je film/seriál přece jen o fous lepší, než kniha. Přesto i psaný Saturnin stojí za přečtení, zvláště pak doporučuji, pokud se Vám film/seriál podařilo ještě nevidět.

26.10.2019 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Velmi čtivé pokračování v dějové linii dílu prvního. Asi netřeba se rozepisovat více, přečtěte a uvidíte sami :)

06.10.2019 4 z 5

Zlopoustevník Šáchor Zlopoustevník Šáchor Petr K. Procházka

Dějové linie na můj vkus příliš propletené a příliš hustě proložené, poněkud to kazí čitelnost a spád. Přesto stojí za přečtení a s radostí se pouštím do dalšího dílu.

30.08.2018 3 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Některé knihy jsou takové, že nemají valný děj, přesto jsou dobře napsány a skvěle se čtou. Robokalypsa to má naopak. Skvělý a promyšlený děj poněkud sráží styl psaní a chvílemi pokulhávající spád. Přesto se jedná o zajímavé dílo, ze kterého by měl Asimov radost a rozhodně stojí za přečtení.

17.07.2018

Bílý tesák - Mořský vlk Bílý tesák - Mořský vlk Jack London

Rád po letech čtu znovu. Nedosahuje sice čitelnosti Setona, přesto jede v podobném duchu a ten mě baví. Barvité popisy divoké přírody a příhod v ní, dobrodružství zvířat i lidí. Mořský vlk mě bavil o něco méně, přesto stojí za přečtení taky. Je to trochu jako návrat do dětství, kdy jsem tyhle knihy četl schovaný za skříní nebo na půdě.

28.06.2018 4 z 5

Říše fantasy – Exalticon speciál Říše fantasy – Exalticon speciál * antologie

Jedna z těch knih za 10kč, které stojí za to koupit, i když nevíte, do čeho jdete.. :) Zvláště bych vyzdvihl "sny jsou svaté", které, ač jsou z roku 44, se směle mohou měřit se současnou povídkovou tvorbou.

18.04.2018 4 z 5

Bible - Kniha knih Bible - Kniha knih Zuzana Holasová

Kdy už konečně lidem dojde, že náboženství je stvořeno člověkem pouze jako nástroj moci?
Důkaz č.1 - Náboženství je na světě mnoho a každé je jiné, uctívá jiného boha/bohy (něktrá jsou samozřejmě příbuzná).
Důkaz č. 2 - Většina náboženství má toho jediného pravého boha samozřejmě, ti ostatní jsou úplně mimo přece.
Důkaz č. 3 - Ryze z logiky pravděpodobnosti, reakce na argument "co když zrovna tohle náboženství má pravdu", není mnohem pravděpodobnější, že "pravdu" nemá ani jedno?
Důkaz č. 4 - Toto se týká nejen minulosti, ale i dnešních dnů. Pokud nebudeš dodržovat pravidla té či té církve, čeká tě postih. Pokud nebudeš poslouchat příkazy, čeká tě postih. Pokud poukážeš na nedostatky, čeká tě postih. Pravidla jsou zase u různých náboženství různá. Není pravděpodobnější, že si to celé jeden člověk
vymyslel k manipulaci druhým?
Důkaz č. 5 - Ta v dnešní době nejroztahanější náboženství byla také v minulosti nejvíce propagována mečem. Křížové výpravy jsou jen malá ukázka.
Takže "přijmi víru nebo zhyň s mečem v pajšlu" mi taky nepřijde jako nic jiného než rozšiřování mocenského vlivu na větší území a větší počet oveček, které odvádí desátek do nenažraného chřtánu církve.

K hodnocení bible. Je to historická a kulturní památka a tak by s ní mělo být zacházeno, dát ji pod sklo v muzeu a v žádném případě ji nebrat vážně, natož pak na ní postavit společnost! Jako kniha nemá žádnou literární hodnotu.

03.04.2018 odpad!

Bible 21 - Žalmy Bible 21 - Žalmy Alexandr Flek

vymyslel k manipulaci druhým?

03.04.2018 odpad!