vlkodlaq vlkodlaq komentáře u knih

Mladý zálesák Mladý zálesák Claude Lux

Tak takovýhle průser jsem už dlouho neviděl. Speciálně knihy s tábornickou tématikou jsou mé oblíbené a možná i proto mohu zkušeným okem zhodnotit, kolik chyb bylo v této naflákáno. Obrázky uzlů, podle nichž už na první pohled uzel neuděláte, pak se má mladý zálesák co divit, že mu ta dračí smyčka ne a nejde. Podle této knihy ji rozhodně neudělá, stejně tak luk, který mu navíc může ublížit, protože když se jednostranně opracovaná kulatina bude ohýbat na špatnou stranu, jako na obrázku v knize, dřevo praskne a zelenáč tím pravděpodobně ještě dostane přes pysk. To je jen malá ukázka, ale snad není v této knize stránka, na které by nebyla nějaká kravina. Velká ostuda a navíc ohrožení zdraví mládeže! Elstnerovi nebo Vosátkovi, kteří si s podobně zaměřenými knihami dali skutečně práci a jejich knihy jsou zálesáckými poklady, by se z tohoto paskvilu jistě udělalo zle!

12.09.2017 1 z 5

Dračí let Dračí let Anne McCaffrey

(SPOILER) Pozor! Spoilery!
Na textu je poznat ženská ruka, v tom dobrém i špatném. Některé postřehy a náhledy do vztahů jsou výborné, jen ta technická stránka.. Výborné sci-fi/fantasy se beze zbytku vyznačuje domyšlenými detaily a technickou uvěřitelností. Můžete třeba cestovat černou dírou, protože je uvěřitelně vysvětleno proč a mozek se tomu pak nebrání a čtenář si užívá příběh. Dračí let je čitelně napsaný, ale ta technická stránka je docela průser. Vlákna projdou atmosférou, ale pak je stačí spálit plamenem, pokud je nezničí chladné počasí? Ok, dejme tomu, školácká chyba. Ale ten bordel v cestování v čase? Autorka to měla a) lépe promyslet b) napřed si přečíst některé z klasických děl pojednávajících o cestování v čase c) cestování v čase se úplně vyhnout a zkusit jinou dějovou taktiku. Jinak vcelku kvalitní příběh je tak dost shazován a tyhle zmíněné nedostatky mě při čtení rozptylují. Přesto zkusím další díl.

03.09.2017 3 z 5

Záludný vesmír Johna Wyndhama Záludný vesmír Johna Wyndhama John Wyndham (p)

Poněkud zmatená kniha. Část povídek na sebe přímo či nepřímo navazuje, jiné spolu souvisejí jen v náznacích, ale většina není "doklepnutá". Chybí jim onen dovětek, který podává vysvětlení a čtenář si tak může říct "jo, přesně to jsem si myslel," a nechává plně na čtenáři, aby si závěr domyslel (byť je většinou jasné, co se stalo). Ačkoli je kniha velice čtivá, tento způsob psaní mě rozčiluje.

20.06.2017 2 z 5

Kočkodlak a nomádi Kočkodlak a nomádi Konrad T. Lewandowski

Nevíte o čem psát? Vezměte své oblíbené hrdiny a vložte je do Vámi vytvořeného světa, který je poměrně jednoduchý, takže se můžete věnovat vztahům a za vlasy přitažené hierarchii a praštěným kmenovým zákonům, přidejte lopatou štědře pornografie a kniha je na světě! Není nijak převratná ani originální, ale číst se to dá. Bohužel je toto nejslabší autorova kniha .

31.05.2017 3 z 5

Kočkodlakova mise Kočkodlakova mise Konrad T. Lewandowski

Pokud v jedničce byly erotické scény, toto bylo vyloženě porno nepříliš vzdálené od Lady Fuckingham. Jinak poměrně čtivá fantasy, chvílemi dokonce překvapila několika originálními prvky.

30.05.2017 4 z 5

Kočkodlak Xin Kočkodlak Xin Konrad T. Lewandowski

Tak jsem po přečtení příjemně navnazen na další kousek z řady. Dám na zkušenosti jiných a pouštím se do třetího dílu, druhý tedy nechávám na závěr ať je zachována linie.

22.05.2017 4 z 5

Syn hvězd Syn hvězd John Morressy

V podobném stylu jako Kedrigern, jen se děj odehrává ve vesmíru a opět má kniha podobnou stylistiku jako poslední knihy s Kedrigernem, spíše povídková s mnoha subpříběhy, ale i tak je to čtivo oddechové, nedramatické a nenáročné.

29.04.2017 4 z 5

Kedrigern: Čaroděj na roztrhání Kedrigern: Čaroděj na roztrhání John Morressy

Tak posledního Kedrigerna mám za sebou, byla to příjemně relaxační série, žádné drama a napětí, ale pohodová čtivá fantasy.

24.04.2017 4 z 5

Kedrigern doma a na cestách Kedrigern doma a na cestách John Morressy

Spíše povídková kniha, i když povídky na sebe částečně navazují, ale jako vždy se jedná o příjemně relaxační, nenáročnou četbu s jednoduchou linií a velmi dobrou čitelností. Mám přečtenu skoro celou sérii, zbývá už jen čaroděj na roztrhání.

10.04.2017 4 z 5

Nic pro hrdiny / Bernhard Dobyvatel Nic pro hrdiny / Bernhard Dobyvatel Sam J. Lundwall

Zatím pouze rozečteno, takže nehodnotím, ale robodruh mě vyloženě vytáčí, doufám, že mu dojdou baterky, nebo ho přeprogramuje nebo tak něco.

16.03.2017 2 z 5

Bouře ve stínech Bouře ve stínech Alexej Pechov

První část super, od čtení se jen těžko odpoutávalo a pak přišla nekonečná military část, která byla k uzoufání nudná, nepřehledná a zbytečná. Závěrečná část pak byla zase skvělá a pěkně celou řadu uzavřela. Celou sérii všech bych pak označil za nijak nevyčnívající, ale pěkně (až na zmíněnou military část) kompaktní, děj na sebe pěkně a logicky navazoval, žádné do očí bijící chyby se nekonaly. Zjednodušeně řečeno se to dobře četlo a bavilo mě to.

15.03.2017 4 z 5

Kedrigern a drak Comme il faut Kedrigern a drak Comme il faut John Morressy

Opět příjemně relaxační, chvílemi zábavná fantasy, ale přece jen slabší, než díly předchozí. Chybělo mi v knize nějaké základní vlákno, drak Comme il faut byl takový neuspořádaný, trochu nepřehledný a chyběla mu šťáva dílů předchozích. Přesto se rád pouštím do dalšího.

22.02.2017 3 z 5

Tulák ve stínech Tulák ve stínech Alexej Pechov

Příjemná hero fantasy se snahou o děj plný zvratů a to je jediné, co příběh trochu kazí a občas nudné rozvláčné popisy bojů, přesto se rád pouštím do druhého dílu.

19.01.2017 4 z 5

Mladý Kedrigern: Zrození mistra Mladý Kedrigern: Zrození mistra John Morressy

Ani další Kedrigern nezklamal, sice, už to není ta klasická hero fantasy, ale to jde ruku v ruce s tím, jak Kedrigern stárne a získává zkušenosti. Příjemné, přímočaré a oddychové počtení.

14.12.2016 5 z 5

Knihu jsem jen pročetl a vím, že ji číst nebudu. Ten divadelní styl není příliš čitelný a u knihy více než děj rozhoduje právě styl psaní.. Ač to říkám poměrně vzácně a trochu se za to stydím, v tomto případě raději zvolím film.

09.12.2016

Putování Měsíčního stínu Putování Měsíčního stínu Sean McMullen

Přes jinak pozitivní hodnocení se ne a ne začíst. Jsem na cca třicáté straně a děj je sice zajímavý, ale ten styl psaní mi nějak nesedí. Mnoho náznaků a nevysvětlených detailů mě dostatečně nemotivuje pro další čtení. Běžně mívám rozečteny dvě knihy současně, ale během "čtení" této jsem už přečetl pět jiných knih a nejsem si jist, jestli se k dočtení dokopu, proto zatím nehodnotím.

09.12.2016 1 z 5

Zálesák Zálesák James Fenimore Cooper

Velmi podobné jako Zálesák od Zane Greye

18.11.2016

Kedrigern a kouzelná hůlka Kedrigern a kouzelná hůlka John Morressy

Další dávka relaxačního čtení. Nic moc se toho zase nestane a i to málo proběhne více či méně v poklidu. Přesto je i tento Kedrigern velice dobře čitelný a pouštím se do dalšího dílu.

10.11.2016 4 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Hořkosladký příběh, který mi přes svou kvalitu nedělá příjemno. Hodně smutného a málo veselého. Přečteno v rámci povinné četby.

09.11.2016 3 z 5

Učitelé draků Učitelé draků Jack Vance

Má první kniha od Vanceho a ačkoli to nebylo zrovna špatné čtení s několika originálními nápady, nebo dokonce odpad, jak tu padlo předemnou, k přečtení dalších jeho knih mě nepřesvědčilo.

09.11.2016 3 z 5