vlkodlaq vlkodlaq komentáře u knih

Záchranná plavba Poseidónu Záchranná plavba Poseidónu Anatolij Sobolev

Tak trochu ve stylu robinsona nebo některých Verneovek, s příměsí rodinného dramatu. Koho baví dva roky prázdnin a patnáctiletý kapitán, Záchranná plavba Poseidónu bude bavit taky.

04.11.2016 4 z 5

Nikdykde (komiks) Nikdykde (komiks) Mike Carey

Komiksy nejsou zrovna má krevní skupina, vlastním pouze nikdykde a pár Saudků, ani v jednom případě se není za co stydět a ačkoli nemají takřka nic společného, obojí tvorba je výborná.

Tajemství babylónské věže Tajemství babylónské věže Karel May

Na "Májovkách" jsem vyrůstal, takže jsem je přečetl skoro všechny, které byly k mání, přesto jsem měl raději ty s Vinnetouem, svět Kara ben Nemsiho mi byl o poznání vzdálenější, přesto jsem opět přečetl všechny, které se jen daly sehnat.

30.10.2016 2 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Pocházím z jižní Moravy, proto jsem jako náplava v Ostravě dostal denik ostravaka jako povinné samostudium a ačkoli chápu, že hlavním zábavným činitelem knihy je nářečí, já z knihy vstřebal hlavně mentalitu ostraváků, která je, ruku na srdce, docela drsná...

30.10.2016 3 z 5

Modlitby ke zlomeným kamenům Modlitby ke zlomeným kamenům Dan Simmons

Tak jako u všech ostatních sbírek i tady kvalita a čtivost velice kolísá, mám-li však knihu hodnotit jako celek, patří k těm lepším sbírkám.

Kedrigern a spletitá výprava Kedrigern a spletitá výprava John Morressy

Jednoduchý, ale svižný spád, přímočarý, ale příjemný děj. Ideální relaxační čtení. Kedrigern je mi sympatický, v mnohém jsem si s ním podobný (neochota cestovat za nepřízně počasí, odpor k davům a nepohodlí.. )

Moji známí z divočiny Moji známí z divočiny Ernest Thompson Seton

Moji známí z divočiny nejsou tak čtiví a poutaví, jako jiné Setonovky, přesto zálesáka a milovníka zvířat a přírody potěší. Pro mě jsou stále nejlepší knihy od Setona Dva divoši a Rolf zálesák.

23.10.2016 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Velice mě rozmrzelo, že do kin jde až 2018 kvůli star-treku. Kniha byla jedna z nejlepších, co jsem kdy četl a i na film se strašně těším.

17.10.2016 5 z 5

Do nebe a zpátky Do nebe a zpátky Mary C. Neal

Do nebe. Ano, do nebe volající žvást, který nemá hodnotu ani toho papíru, na kterém je vytištěn, i kdyby byl recyklován na toaletní. Nebývám takto cynický, ale hrdinka knihy evidentně při té nehodě přišla k újmě v podobě poškození mozku, jinak si takové pomatené blábolení o Ježíši a bohu nedovedu vysvětlit. A ještě k tomu doktorka! Vzdělaný člověk! Doufám, že takových doktorů je, hlavně u nás, co nejmíň. Takto věřící člověk má silně zkreslený úsudek a když mu umře pacient, tak vlastně, pohoda, ne? Vždyť půjde do nebe a tam se bude mít líp. Brr. Možná trochu přeháním, ale tohle mě vážně nadzvedlo ze židle. Koupě této knihy byla velká chyba! Příště si budu mnohem lépe vybírat čtivo, sázka naslepo už se nebude nikdy opakovat.

16.10.2016 odpad!

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Považuji se za zkušeného scifi/fantasy čtenáře, ale tohle? S prvními stránkami mě kniha pohltila a s dalšími nechce pustit. Nejsem příznivcem pc her, ale tohle čtivo je opravdu kvalitní kousek, svěže podáno, perfektně servírováno. Asi nejlepší kniha, kterou jsem v posledních letech četl. VELICE se těším na film (prý snad Spielbeg, prý snad 2017).

Po více než roce od prvního přečtení s radostí čtu znovu. I když si pamatuju děj, nejsem ochuzen o napětí a čtu hltavě, i podruhé přečteno za tři dny. Za ten rok jsem shlédnul několik filmů, o kterých je v knize zmínka, takže jsem si četbu užil snad ještě víc.

Opravdu vynikající čtení, doporučuji přečíst každému, kdo číst umí.

Poznámka k autorovi: z každé stránky je znát, že ví o čem píše, na dané téma je opravdový znalec a tak (jako mnoho jiných), píše knihu ze svého pohledu a vlastně o sobě. Což je super a z knihy je cítit nadšení, které chtě nechtě při čtení přebírám.

11.10.2016 5 z 5

Marshmallow test - Jak se naučit sebekontrole Marshmallow test - Jak se naučit sebekontrole Walter Mischel

Pouze prolistováno, nehodnotím. Přesto zastávám názor, že kdo tento typ knih opravdu potřebuje, tomu nepomohou.

11.10.2016

Kedrigern a hlas pro Princeznu Kedrigern a hlas pro Princeznu John Morressy

Velice jednoduchý přímočarý děj, příjemné relaxační počtení. V Kedrigernovi se velice vidím, nesnáší davy a lidi všeobecně, nesnáší cestování a zbožňuje svůj klid. Celý já :-). Jdu na další díl.

11.10.2016 4 z 5

Pozornost pro Kedrigerna Pozornost pro Kedrigerna John Morressy

Tahle knížečka dlouho čekala v mé knihovně na přečtení, dlouho jsem ji odkládal pro jiné knihy. Koupil jsem ji někde ve slevě za pár korun, už ji mám spoustu let, takže už ani nevím kde. Čekal jsem nějakou fantasy slátaninu, ale byl jsem příjemně překvapen, pozornost pro Kedrigerna měla sice jednoduchý, přímočarý děj, ale příjemný spád a pár zajímavých prvků. Takže začnu pěkně od prvního dílu a pokud všechny knihy této série jsou aspoň tak dobré, jako díl šestý, rád přečtu celou sérii.

04.09.2016 4 z 5

Kat Kat Martin Moudrý

Člověk by /skoro/ nepoznal, že to nenapsal Kulhánek. Protože jsem četl na PC tištěnouohmatanou verzi (originál nebyl k sehnání), považoval jsem Kata za Kulhánkovo dílo s tím, že jen trošku změnil styl. Když jsem se pak dozvěděl, že to Kulhánek nenapsal, považoval jsem za autora Žambocha, a to dlouho. Moudrý překvapil, a to velice mile. Díky

02.09.2016 5 z 5

Rumo & zázraky v tmách Rumo & zázraky v tmách Walter Moers

První čtená kniha od Moerse byla Město snících knih, která mě okamžitě pohltila, od té doby pracně sháním další knihy. Druhá získaná kniha je Rumo, a ta byla ještě o něco lepší než Město. Donedávna byl můj nejoblíbenější autor Kulhánek, jehož knihy a povídky jsou promyšlené, skvěle spádové a úžasně se čtou, ale Rumo má ještě něco navíc, větší hloubku, na kterou ani Kulhánek nedosáhne. Prohlášení, že Rumo je nejlepší knihou mého života by bylo asi hodně odvážné, přesto se minimálně blíží pravdě.

Stejně jako u Města smekám před skvělým překladem. Děkuji.

20.08.2016 5 z 5

Brněnské kolo a drak Brněnské kolo a drak Oldřich Sirovátka

Jak řekla Lenourt, "tohle by si měl přečíst každej Brňák" ještě doplním o "i náplava".

06.08.2016 3 z 5

Lidé a Země Lidé a Země Philip Steele

Pěkný atlas a s celkovým demokrafickým pokrytím planety. Mám od roku 2007 (stále v knize založená účtenka :-) ) a rád v ní jednou za čas prolistuju a pročtu.

06.08.2016 4 z 5

Toulavá kamera Toulavá kamera Iveta Toušlová

Z podobného soudku jako Křížem Krážem, ale na pokračování. První díl je skvělý, ale abych si podobných knih kupoval 22, to asi fakt ne :-). Navíc Křížem Krážem mám radši, je to více zaměřené na hory a přírodu.

06.08.2016 4 z 5

Staré pověsti slezské Staré pověsti slezské František Jura

Pověsti jsou napsány tak trochu učebnicovým stylem, takže přes svou originalitu to není tak strhující čtení jako mnoho podobně zaměřených knih. Přesto by měl každý trochu literárně aktivní člověk, který žije v moravskoslezském kraji, Staré pověsti přečíst, patří to k historii a našemu vývoji. Jsem sice v Ostravě jen náplava, přesto jsem pověsti přečetl.

06.08.2016 3 z 5

Křížem krážem po českých horách pěšky i na kole Křížem krážem po českých horách pěšky i na kole Tomáš Feřtek

Příjemná příručka zapáleného turisty. Ne vše lze vždy najít na internetu (a čím dál větší závislost na něm se mi taky líbí čím dál míň, i když to píšu na webu :-) ) Takže vlastnit podobnou knihu plnou mapek a tipů na čundry je příjemné, tato je navíc velmi kvalitně zpracovaná a poměrně rozsáhlá.

06.08.2016 5 z 5