vlkodlaq vlkodlaq komentáře u knih

Kočkodlak Xin Kočkodlak Xin Konrad T. Lewandowski

Povídku Kočkodlak Xin jsem četl už před řadou let v ikarii a pak ještě mnohokrát a považuji ji za jednu z nejlepších povídek, co jsem kdy četl (a že jsem jich v ikarii, později XB-1 četl!). Když se mi před nedávnem dostala do ruky kniha, kde je tato povídka vlastně první částí, mé srdéčko čtenářské zaplesalo a s chutí jsem se do ní pustil. Celá kniha je pak o něco horší, než samotná povídková část, ale i přes drobné logické nedostatky stojí za přečtení a s chutí se brzy pustím do dalších knih s Xinem.

02.05.2017 4 z 5

Syn hvězd Syn hvězd John Morressy

V podobném stylu jako Kedrigern, jen se děj odehrává ve vesmíru a opět má kniha podobnou stylistiku jako poslední knihy s Kedrigernem, spíše povídková s mnoha subpříběhy, ale i tak je to čtivo oddechové, nedramatické a nenáročné.

29.04.2017 4 z 5

Kedrigern: Čaroděj na roztrhání Kedrigern: Čaroděj na roztrhání John Morressy

Tak posledního Kedrigerna mám za sebou, byla to příjemně relaxační série, žádné drama a napětí, ale pohodová čtivá fantasy.

24.04.2017 4 z 5

Kedrigern doma a na cestách Kedrigern doma a na cestách John Morressy

Spíše povídková kniha, i když povídky na sebe částečně navazují, ale jako vždy se jedná o příjemně relaxační, nenáročnou četbu s jednoduchou linií a velmi dobrou čitelností. Mám přečtenu skoro celou sérii, zbývá už jen čaroděj na roztrhání.

10.04.2017 4 z 5

Nic pro hrdiny / Bernhard Dobyvatel Nic pro hrdiny / Bernhard Dobyvatel Sam J. Lundwall

Zatím pouze rozečteno, takže nehodnotím, ale robodruh mě vyloženě vytáčí, doufám, že mu dojdou baterky, nebo ho přeprogramuje nebo tak něco.

16.03.2017 2 z 5

Bouře ve stínech Bouře ve stínech Alexej Pechov

První část super, od čtení se jen těžko odpoutávalo a pak přišla nekonečná military část, která byla k uzoufání nudná, nepřehledná a zbytečná. Závěrečná část pak byla zase skvělá a pěkně celou řadu uzavřela. Celou sérii všech bych pak označil za nijak nevyčnívající, ale pěkně (až na zmíněnou military část) kompaktní, děj na sebe pěkně a logicky navazoval, žádné do očí bijící chyby se nekonaly. Zjednodušeně řečeno se to dobře četlo a bavilo mě to.

15.03.2017 4 z 5

Kedrigern a drak Comme il faut Kedrigern a drak Comme il faut John Morressy

Opět příjemně relaxační, chvílemi zábavná fantasy, ale přece jen slabší, než díly předchozí. Chybělo mi v knize nějaké základní vlákno, drak Comme il faut byl takový neuspořádaný, trochu nepřehledný a chyběla mu šťáva dílů předchozích. Přesto se rád pouštím do dalšího.

22.02.2017 3 z 5

Tulák ve stínech Tulák ve stínech Alexej Pechov

Příjemná hero fantasy se snahou o děj plný zvratů a to je jediné, co příběh trochu kazí a občas nudné rozvláčné popisy bojů, přesto se rád pouštím do druhého dílu.

19.01.2017 4 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Přes lehce archaický styl má nejoblíbenější foglarovka a jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství. I když se neodehrávala hlubokých lesích koloniálního západu, měla své čestné místo vedle Rolfa zálesáka, Verneovek, U táborového ohně a podobných pokladů. S radostí čtu po cca dvaceti letech znovu a baví mě tak moc, až se tomu sám divím a překvapuje mě, kolik z toho kluka ve mě zůstalo dodnes.

31.12.2016 5 z 5

Kedrigern a kouzelný pár Kedrigern a kouzelný pár John Morressy

Kedrigern je stále stejně sympatický a kniha stále stejně čtivá jako díly předchozí, jen princezna začíná být čím dál víc otravná a protivná. Navzdory tomu, že jsem šťastně ženatý, se mi o něco více líbily díly před princeznou. S princeznou je vše o poznání.. komplikovanější.

15.12.2016 4 z 5

Mladý Kedrigern: Zrození mistra Mladý Kedrigern: Zrození mistra John Morressy

Ani další Kedrigern nezklamal, sice, už to není ta klasická hero fantasy, ale to jde ruku v ruce s tím, jak Kedrigern stárne a získává zkušenosti. Příjemné, přímočaré a oddychové počtení.

14.12.2016 5 z 5

Knihu jsem jen pročetl a vím, že ji číst nebudu. Ten divadelní styl není příliš čitelný a u knihy více než děj rozhoduje právě styl psaní.. Ač to říkám poměrně vzácně a trochu se za to stydím, v tomto případě raději zvolím film.

09.12.2016

Putování Měsíčního stínu Putování Měsíčního stínu Sean McMullen

Přes jinak pozitivní hodnocení se ne a ne začíst. Jsem na cca třicáté straně a děj je sice zajímavý, ale ten styl psaní mi nějak nesedí. Mnoho náznaků a nevysvětlených detailů mě dostatečně nemotivuje pro další čtení. Běžně mívám rozečteny dvě knihy současně, ale během "čtení" této jsem už přečetl pět jiných knih a nejsem si jist, jestli se k dočtení dokopu, proto zatím nehodnotím.

09.12.2016 1 z 5

Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti John Morressy

Klasická hero fantasy pokračuje, druhý díl byl ještě o kousek lepší než první, jedinou vadu tak vidím v tom, že je tento kousek poněkud krátký, asi nejkratší z celé série. S nadšením se vrhám na zrození mistra.

09.12.2016 5 z 5

Mladý Kedrigern a první kouzlo Mladý Kedrigern a první kouzlo John Morressy

První ze série kedrigern skvěle dodržuje osnovu hero fantasy a je velmi dobře napsaná, skvěle čitelná, s jednoduchou dějovou linií, ale slušným spádem. Příběh je podáván svěže a vtipně. Už dlouho mě žádná série takhle nechytla. S chutí se pouštím do Pátrání po minulosti.

07.12.2016 5 z 5

Mladý Kedrigern a první kouzlo Mladý Kedrigern a první kouzlo John Morressy

Sice jsem Kedrigerny četl poněkud nesetřízeně, ale teď jsem začal poctivě prvním dílem a baví mě převelice a než se prokoušu celým Kedrigernovým světem, mám zábavu na dlouhou dobu.

21.11.2016 5 z 5

Zálesák Zálesák James Fenimore Cooper

Velmi podobné jako Zálesák od Zane Greye

18.11.2016

Kedrigern a kouzelná hůlka Kedrigern a kouzelná hůlka John Morressy

Další dávka relaxačního čtení. Nic moc se toho zase nestane a i to málo proběhne více či méně v poklidu. Přesto je i tento Kedrigern velice dobře čitelný a pouštím se do dalšího dílu.

10.11.2016 4 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Hořkosladký příběh, který mi přes svou kvalitu nedělá příjemno. Hodně smutného a málo veselého. Přečteno v rámci povinné četby.

09.11.2016 3 z 5

Učitelé draků Učitelé draků Jack Vance

Má první kniha od Vanceho a ačkoli to nebylo zrovna špatné čtení s několika originálními nápady, nebo dokonce odpad, jak tu padlo předemnou, k přečtení dalších jeho knih mě nepřesvědčilo.

09.11.2016 3 z 5