Warty Warty komentáře u knih

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Naprosto dechberoucí detektivní příběh. Skvěle napsané, napínavé až do konce. Mohu jen vřele doporučit.

03.11.2017 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Kniha mě musím říct příjemně překvapila. Děj je zajímavý a konečné rozuzlení pro mě bylo překvapení. Mohu jen doporučit. Jednu hvězdičku strhávám za způsob, jakým je kniha napsána, neboť mi chvíli trvalo, než jsem si na to zvykla. Jakmile jsem si ale zvykla, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

07.10.2017 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělá kniha nutící člověka k zamyšlení. V dnešní době by si ji měl přečíst každý povinně.

25.09.2017

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Kniha mě poměrně zklamala. Některé pasáže mi přišly až moc dopodrobna popisované a naopak by si některé pasáže, dle mého názoru, zasloužily více prostoru. Za mě bohužel pouze dvě hvězdy, a to ještě s přimhouřenýma očima.

24.09.2017 2 z 5

Sršeň létá v noci Sršeň létá v noci Ken Follett

I u téhle knihy autor prokázal své skvělé vypravěčské umění. Napínavé až dokonce, a to nejen díky špionážní tématice.

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Výborná kniha, i když není na přečtení jednoduchá. Nutí člověka k zamyšlení.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Nezapomenutelná klasika. Skvělá kniha plná napětí.

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Humorný pohled na armádu a na válku. Kniha mě velice pobavila. Mohu jen doporučit.

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Nemohu si pomoci, ale od tak oceňovaného a vychvalovaného díla české literatury jsem čekala mnohem více. Jednotlivé povídky pro mě byly dost nezajímavé. K dočtení jsem se vyloženě musela donutit.

21.09.2017 1 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Miluji knihy Jane Austen. Tato je má nejoblíbenější. Prostě klasická romantika nejen pro romantiky. Stojí za přečtení.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Skvělá kniha, které nic nechybí. Styron je skvělý vypravěč. Rozhodně stojí za přečtení.

Ohněm a mečem Ohněm a mečem Henryk Sienkiewicz

Musím říci, že tato kniha mě příjemně překvapila. Vyprávění plné dobrodružství a napětí; nechybí ani záchrana dámy v nesnázích :-) Trochu rušivým elementem pro mě bylo až zbytečně velké množství poznámek pod čarou. Bez většiny z nich bych se obešla. I tak se kniha velice dobře četla a mohu ji vřele doporučit.

10.09.2017 5 z 5

Má poslední vévodkyně Má poslední vévodkyně Daisy Goodwin

Z této knihy jsem opravdu zklamaná. Čekala jsem rozhodně více. Příběh byl tak předvídatelný, že to snad více ani nejde. Bohužel za mě jen dvě hvězdy, a to ještě s odřenýma ušima.

06.09.2017 2 z 5

Krkonošská pohádka Krkonošská pohádka Božena Šimková

Jak večerníček, tak kniha super.

03.09.2017 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Velmi příjemné čtení plné humoru. Musím ale přiznat, že filmové zpracování se mi líbilo více. I tak ale kniha stojí za přečtení.

03.09.2017 4 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Velmi pěkně napsaná kniha. Zpočátku mi trochu trvalo se začíst, ale nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Můžu doporučit, zvláště milovníkům historie.

02.09.2017 4 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Velice napínavý příběh z období 2. světové války a z prostředí odboje ve Francii. Velice čtivá kniha, které nic nechybí. Mohu jen vřele doporučit.

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Skvěle napsaná kniha, jak je u tohoto autora zvykem. Napínavé osudy hlavních hrdinů člověk doslova hltá.

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Ken Follett je prostě skvělý. Člověk hltá každé slovo, každou větu. Jedna z těch knih, od kterých je velice těžké se odtrhnout, protože člověk prožívá s hlavními hrdiny každý okamžik. Kniha skutečně vtáhne člověka do atmosféry středověké Anglie.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Hlavní hrdinka upřímně není zrovna sympatickou osobou. Komu by také byla sympatická alkoholička se sklony ke stalkingu. Ale jinak děj knihy byl fajn, závěr velice napínavý.

01.09.2017 3 z 5