Warty Warty komentáře u knih

Kdyby to věděla Kdyby to věděla Blake Pierce

Rozjezd byl celkem dobrý, ale zbytek tak nějak nebyl ono. Přišlo mi, že celé rozuzlení bylo takové nějaké náhlé a rychlé. Trochu mi vadil překlad, některá ženská příjmení přechýlená, jiná ne, nesprávné skloňování u cizích slov...

23.09.2024 3 z 5

Podnikavá dívka Podnikavá dívka Ruth Warburton

Příběh byl hodně zajímavý, na detektivku netradiční. Četlo se to dobře, bylo to napínavé a byla tam řada nečekaných zvratů. Jednu hvězdičku odčítám za překlad (za což autorka nemůže), ve kterém bylo na můj vkus dost chyb (pravopisné, chybějící slova, nesprávný slovosled), což bylo v konečném důsledku dost rušivé.

20.09.2024 4 z 5

Poslední sbohem Poslední sbohem Tim Weaver

Jako každá kniha tohoto autora, se i takto četla sama. Přečteno za pár dní. Napínavé od začátku až do konce. Prostě další skvělý díl této série.

16.09.2024 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Stejně jako ostatní knihy autorky, které jsem doposud četla, to bylo dobře napsané, a tudíž se to čte skoro samo. Změna scenérie sice fajn, ale moc mi to nesedělo, zasazení českého detektiva do ciziny mi přišlo poněkud nereálné. Jinak ale detektivka dobrá, vraha jsem opět dopředu neodhalila.

02.09.2024 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Dobře napsaná detektivka, četlo se to samo.

15.08.2024 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Tohle se moc nepovedlo, líbila se mi pouze povídka Odpad, zbytek za moc nestál. Bylo to takové unylé a nereálné, postavy byly podivné, přičemž se s nimi nedalo ani soucítit.

04.08.2024 2 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Detektivka se velmi dobře četla a zápletka byla zajímavá. Rozuzlení pro mě bylo nečekané, takže za mě super čtení.

31.07.2024 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Trochu pomalý rozjezd, ale nakonec to byla slušná jízda a nechybělo ani napětí, jak to celé dopadne. Za mě dobré i když trochu ponuré čtení.

24.07.2024 4 z 5

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Třetí díl byl skvělý, stejně jako celá série. Toto se opravdu povedlo. Až je mi trochu líto, že další díl už nebude.

19.06.2024 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Velmi zajímavý námět zasazený do regionu, ze kterého pocházím, takže mohu říct, že atmosféra byla vykreslena věrně. Rozuzlení jsem čekala trochu nápaditější, ale budiž. Hvězdička dolů za množství gramatických chyb, které by snad neudělalo ani dítě na základce.

28.04.2024 4 z 5

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Velmi čtivě, vtipně a s nadhledem napsané. Pro toho, kdo chce získat základní vhled do vztahů mezi Izraelem a Palestinou ideální.

20.04.2024 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Další skvělá detektivka, od které je těžké se odtrhnout. Carter prostě umí.

04.04.2024 5 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Určitě zajímavá a důležitá kniha. Myšlenky jsou jasně formulované do jakéhosi návodu, co dělat a nedělat, abychom neskončili v nesvobodném tyranském režimu. Na druhou stranu je ale vidět, že sám autor nikdy v takovém režimu nežil, a tak je jeho návod dost idealistický (těžko říct, jak odvážný by byl, kdyby mu vyhrožovali mučením a vyvražděním celé jeho rodiny).

27.02.2024 4 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Nejsem fanoušek fantasy, ale Kinga mám ráda, takže jsem knize dala šanci. Napsané je to dobře, i když trošku rozvlekle. Samotný příběh mě ale nijak moc nezaujal. Pohádky holt nejsou můj šálek čaje.

25.02.2024 3 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Další naprosto strhující detektivka okořeněná snad největším psychpatem v knižním světě. Závěr naprosto pohlcující a se skvělým obratem.

25.02.2024 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Taková oddychovka s ze začátku zajímavou zápletkou, která je ale posléze rozvinuta do takové jakési podivnosti. Neurazí, nenadchne.

16.02.2024 3 z 5

Nemocná Amerika: Lekce o zdraví a svobodě Nemocná Amerika: Lekce o zdraví a svobodě Timothy Snyder

Nikterak převratná myšlenka, že veřejné zdravotnictví je přínosnější než to soukromé založená na vlastních zkušenostech s oběma systémy. Čekala jsem asi trochu něco jiného.

12.02.2024 3 z 5

V pasti pohlaví: O politice, péči, sexu, násilí a postavení žen v Česku V pasti pohlaví: O politice, péči, sexu, násilí a postavení žen v Česku Silvie Lauder

Velmi dobře napsaná a vystihující společenské nastavení u nás. Kvituji, že kniha je založená na studiích a průzkumech, takže nejde jen o nějaké dojmy, ale doložené fenomény. Měl by si ji přečíst každý.

29.01.2024 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Další zapeklitý případ Kim a její party. Opět skvěle napsáno s dávkou napětí a strhujícím rozuzlením.

26.11.2023 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Další zapeklitý případ Davida Rakera. Byla to jako obvykle super jízda, napínavá až do konce se skvělým závěrem. Těším se na další pokračování.

14.11.2023 5 z 5