wiix wiix komentáře u knih

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Absolútne zaujímavé! Veľmi dobré čítanie, z ktorého si každý niečo odnesie. Pre mňa osobne to malo obrovskú informačnú hodnotu, nenudilo, otvorilo oči, očarilo i šokovalo.

06.10.2014 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Po úvodnej Barve kouzel to bolo menej chaotické, ale aj menej vtipné...podľa mňa dejom ubúdal vtip, ale vykreslil sa viac hcarakter postáv, čo však neznamená, že ide stále o pozoruhodne vtipné a strelené dielo :)

14.09.2014 3 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Príbeh bol odzačiatku trochu klišé, ale autor to vyrovnal, možno aj prevážil do pozitívnej hodnoty citlivým opisom psychiky a zmýšľania postáv. Veľmi oceňujem vysokú psychologický rozbor situácie a rozpoloženia hlavných postáv.

06.09.2014 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Nádherne zaujímavé a dojemné. Zo začiatku na mňa nedobre zapôsobil ten primitínvy spôsob formovania viet, no časom neviem či som si zvykla alebo sa mi tak zapáčil dej, ale našla som čaro v jednoduchosti štylizácie viet a krásu v zložitosti života Sajuri :) Takže odporúčam ak si chcete poochkať a podiviť sa nad životom nie tuctovej japonskej gejše!

17.05.2014 5 z 5

Nefertiti Nefertiti Michelle Moran

Ako keby som v tej dobe sama bola a prežívala príbeh. Zbožňujem príbehy o faraónoch, o kultúre starého Egypta, o hierarchii a pravidlách danej doby, plusom bol aj dej, ktorý do tohto obdobia autorka zasadila, upútala moju pozornosť, pretože nešlo len o historický román.

11.05.2014 5 z 5

Tajomné jazero Tajomné jazero Marius Marcinkevičius

Krásne ilustrácie, krásny príbeh o priateľstve a navyše je to môj štýl humoru (pri niektorých stránksch som sa schuti zasmiala).

14.11.2023 5 z 5

Ptačí tribunál Ptačí tribunál Agnes Ravatn

Trošku sa idem pochváliť. Stihla som prečítať knihu. Možno to trvalo mesiac, ale yes! Večer odpadávame po netflixe do postele, takže vlastne sama neviem kedy a ako som to dala
K samotnej knihe: v istej fáze som bola totálne namotaná a očarená, aj štýlom, aj dejom. Potom na mňa prišli očakávania- bude to romantika? vražda? niečo creepy? A nakoniec som ostala malilinko sklamaná. Ale určite sa kniha oplatila, dajte si ju

05.10.2023 3 z 5

Mám tě ráda Mám tě ráda Astrid Desbordes

Pointa krásny, vizuál slabší.

17.08.2023 4 z 5

Narodenie jedličky Narodenie jedličky Oksana Bula

Asi som to nepochopila..tukoni? nechapem co/kto to je. Ale ilustrácie a vizuál krásny.

17.08.2023 2 z 5

Mamička, kde si? Mamička, kde si? Emilia Dziubak

Oproti Objim ma, prosim (ktoreho pokracovanie je tato kniha) je to dost slabe a hlavne velmi velmi chaoticky napisane.

01.08.2023 2 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Takto. Som dosť veľký hejter romantickej literatúry a tuto pána spisovateľa tiežAle chcela som si požičať nejakú ľahkú knihu do pôrodnice a film ma ako teenagerku dojalNo a musím uznať, že to nebolo až také zlé (hormóny?). Dokonca to malo také krásne myšlienky o živote a jeho pominuteľnosti, o nekonečnosti láske a o sile ducha. Pekné.

28.07.2023 3 z 5

Cesta domov Cesta domov Alica Raticová

Taká milá knižočka z môjho obľúbeného vydavateľstva o tom, že všade je dobre, doma najlepšie a že si treba vážiť, čo máš (a skúsiť čo život ponúka).

24.04.2023 4 z 5

Nie si ako iné matky Nie si ako iné matky Angelika Schrobsdorff

Vydavateľtvo #inaque mám veľmi rada, väčšina ich kníh nie je ľahké čítanie a tak mi to vyhovuje. Ale táto monštruózne hrubá kniha s témou materstva, lásky, aj prvej aj druhej svetovej vojny, aj náboženstva aj života samotného ma nebavila a teda ledva som ju dočítala aj keď mala svoje silné stránky a nebolo ich málo.

08.04.2023 3 z 5

Jar v Jekaterinburgu Jar v Jekaterinburgu Lukáš Cabala

Niekedy si knihu požičiam podľa obalu alebo vydavateľstva, ilustrátora či pocitu. Tuto to bolo také kombo a bolo to sklamanie z vlastného inštinktu, lebo kniha ma ale že vôbec nezaujala a popravde a po dlhej dobe neviem nájsť iné pozitívum, prečo si ju prečítať, iba ak netradičnosť a tých pár ilustrácii. A bola krátka!

16.02.2023 2 z 5

Vánoční městečko Vánoční městečko Jonathan Emmett

Prenádherné leporelo, aj ako vianočná dekorácia.

29.01.2023 5 z 5

Račte dál! Račte dál! Marianne Dubuc

Krásne!!! Skoro ako séria Rok v meste, s príbehom ktorý je tam napísaný aj ktorý si vytvoria deti samé.

29.01.2023 5 z 5

Zvieratká z abecedy Zvieratká z abecedy Ivona Ďuričová

Milé, aj keď nič nové to neprinieslo.

Zbohom, smútok Zbohom, smútok Olivia de Lamberterie

Nový rok som začala nie zrovna veselou knihou. Príbeh o bratovi, ktorý trpel melanchóliou a ako je čitateľovi odzačiatku jasné, nepokračoval nijak pozitívne je popretkávaný trefnými myšlienkami o živote, šťastí, ľudskej dôstojnosti a smrti. Ak máte pocit, že čítate stále nejaké romantické príbehy a klišé tak skúste toto.

Zimné rozprávky Zimné rozprávky Dawn Casey

Stromček náš! Touto fotkou sa s tebou lúčime, ďakujeme️Za vôňu, krásu, radosť v detských očkách a svetielka. Ale kks!
Nemôžeš sa len vypariť alebo hneď premeniť na nejakú zrecyklovanú hnedú policu na knihy?! Jak ťa dostaneme von cez zárubne zase?! Ihličie z teba nájdem za gaučom ešte v auguste, dík.
Inak kniha. Je krásna, veľmi! Rozprávky sú netradičné a mne popravde úplne nové a neznáme a naučili ma napr. prečo si ľudia kupujú vianočnú ružu (neznášam ju).

Kam to koukáš, medvěde? Kam to koukáš, medvěde? Eric Carle

Nemám rada slovo "kukáš" a tak ma kniha dráždila veľmi. Ilustrácie a farby boli na dieťa náročné.

14.11.2022 3 z 5