wiix wiix komentáře u knih

Domček na strome Domček na strome Bianca Pitzorno

Dosť popletené a pokrútené, ale s pekným posolstvom.

13.11.2019 3 z 5

Každý bulí nad cibulí Každý bulí nad cibulí Ester Stará

Toto ma rozhodne pobavila - čo sa týka textu a satyry ako aj ilustrácii.

03.11.2019 4 z 5

Chlapec, ktorý patril moru Chlapec, ktorý patril moru Denis Thériault

Neprišla som na to, pre koho bola kniha určená, akej vekovej skupine. Každopádne to bol silný príbeh, melancholický, morský a tajomne mystický.

30.09.2019 3 z 5

Ilustrovaný atlas najčudesnejších prehistorických zvierat Ilustrovaný atlas najčudesnejších prehistorických zvierat Maja Säfström

Naozaj zaujímavý spôsob, ako vtiahnuť deti do sveta encyklopédii.

25.09.2019 4 z 5

Borovicové ostrovy Borovicové ostrovy Marion Poschmann

Tento dej a téma mi nevyhovovali aj keď kniha bola dobre spracovaná.

25.09.2019 2 z 5

Dievča v plameňoch Dievča v plameňoch Claire Messud

Nečakala som takúto tému a príbeh, ale veľmi sa mi páčilo, ako ma to vtiahlo, aj keď kniha nemala nejaké napätie či zápletku. Ideálne čítanie na leto.

25.08.2019 4 z 5

To je Izrael To je Izrael Miroslav Šašek

Opäť kniha nesklamala, ukázala mi veľa nového a zaujímavo ilustrovaného.

17.07.2019 4 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Na začiatku som nevedela, či to autorka myslí vážne, ale naozaj to nebolo o duševnej poruche ako takej. Každopádne to bolo príliš duchovna a romantiky, čo vyznelo ako neskutočný gýč.

15.07.2019 3 z 5

Nie je opica ako opica Nie je opica ako opica Lucia Kršková

Roztomilé, náučné, farebné. Pre deti i dospelých.

27.06.2019 4 z 5

Biografika - Shakespeare Biografika - Shakespeare Viv Croot

Vedela by som si knihu predstaviť aj záživnejšie, no nebolo to zlé a Williama mi to zase o kus priblížilo.

27.06.2019 3 z 5

Adam a čarovná šmykľavka Adam a čarovná šmykľavka Mária Lazárová

Nebolo to nijak extra zaujímavé či iné dielko, avšak nieslo poučenie a myšlienku o imaginárnych kamarátoch a príchode nového dieťaťa (detí) do rodiny.

21.06.2019 3 z 5

Sára a zázračný stôl Sára a zázračný stôl Zuzana Csontosová

Tento krásny detský príbeh približuje deťom tému bezdomovectva a predsudkov voči nemu, tiež dáva vysvetlenia a možnosti, ako ho riešiť.

04.06.2019 4 z 5

Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče Dušan Taragel

Rozprávky boli skôr pre rodičov ako pre deti, tie by to asi nerozdýchali pokiaľ by mali menej ako 9 rokov. Na druhej strane boli príbehy zaujímavé a netradičné, dobre sa čítali, niekedy som sa zasmiala.

25.05.2019 3 z 5

Smelý Zajko v Afrike Smelý Zajko v Afrike Jozef Cíger Hronský

Už cítiť z tohto dila archaizmy, je to klenot, ale i nezaujímavé.

20.05.2019 3 z 5

Slobodu bažantom Slobodu bažantom Vanda Rozenbergová

Autorkin štýl dokázal človeka pohltiť a kniha a jednotlivé poviedky sa veľmi dobre čítali. Neboli však zväčša ničím zaujímavé, až na poslednú poviedku, o nej premýšľam aj po dočítaní knihy.
"Nie je spravodlivé, že rodičov poznáš len od určitej chvíle a nevidel si ich, ako žiarili, keď mali dvadsať a preháňali sa bez helmy na motorke či v minisukni na bicykli, nevidel si ich s cigaretou vo dverách pivárne, nevidel si ich napísať si zápočet vlastnoručne, ani stáť pod pódiom a plakať od šťastia, nemal is možnosť zažiť svojich najbližších v ich hviezdnych dňoch, keď sa vyzliekli donaha a v strede umelej vodnej nádrže Krpáčovo stáli na prove rybárskeho člna s výkrikmi Grécko! Grécko! Grécko!"

10.05.2019 3 z 5

Najdlhší deň Adama T. Najdlhší deň Adama T. Patrick Ness

Akosi sa roztrhlo vrece s touto tématikou. Nevadí mi to, no v tejto knihe nebol príbeh spracovaný bohvieako, navyše tie pasáže so satyrom ma nebavili vôbec.

14.04.2019 3 z 5

Franny a Zooey Franny a Zooey J. D. Salinger (p)

Netvrdím, že to nebolo zauímavé čítanie, ale skôr ako na dej bola kniha sústredená na rétoriku a slovné obraty. Celkový dojem bol pozitívny, aj keď čítanie bolo náročnejšie.

06.04.2019 3 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Veľmi čitateľná a príjemná kniha!

03.04.2019 4 z 5

Symboly a jejich významy Symboly a jejich významy Clare Gibson

Zaujímavé, no zdalo sa mi to trochu chaoticky napísané, bez nejakých jadných skupín alebo následností.

28.03.2019 3 z 5

Sněhurka (adaptace) Sněhurka (adaptace) Jacob Ludwig Carl Grimm

Príbeh známy, trochu iný ako tie, čo som poznala, knihu zachránili a vyzdvihli nádherné ilustrácie.

21.03.2019 4 z 5