witko witko komentáře u knih

I když půjdu roklí šeré smrti I když půjdu roklí šeré smrti Connie Willis

Vynikající námět a perfektní zpracování tématu klinické smrti. Autorka přichází se zajímavou tezí, co vlastně příznaky blízkosti smrti jsou. Byl jsem spolu s hlavní hrdinkou zvědavý, až kam její cesty v "posmrtném" životě jdou a co znamenají. Kniha mne pohltila a nepustila. Doporučuji.

05.03.2013 5 z 5

Chlapec, který viděl pravdu Chlapec, který viděl pravdu neznámý - neuveden

Jedna z nejlepších knih, co jsem zatím za poslední rok četl. Vyprávění nadaného chlapce formou denníkových zápisků. Místy mne kniha rozesmála. Odpočinkové a relaxační počtení.

05.03.2013 5 z 5

Meč a jeho rytíř Meč a jeho rytíř Radovan Kolbaba

Je to taková lehká fantasy, která mě hodně bavila a místy i rozesmála. Meč a jeho průpovídky skvěle bavily. Díky za takový příběh a doufám, že bude pokračování.

05.06.2024 5 z 5

Skeldal Skeldal Jindřich Rohlík

Celá série se mě bavila, místy jsem se i zasmál. Hodně se mi líbil vyprávění formou divadelní hry.

16.12.2023 5 z 5

Zase je dneska Zase je dneska Jiří Charvát

Není to sice šálek mé kávy, ale sbírka mne zaujala a i pobavila.

02.04.2023 5 z 5

Tajemství zlatodolu Tajemství zlatodolu František Kafka

Našel jsem tuto knihu v knihovně u tchýně a zaujala mě. Po přečtení níže uvedeného komentáře jsem se tedy dal do čtení a nelituji toho.

13.09.2022 4 z 5

Mrtvý cizinec Mrtvý cizinec Louis L'Amour

Western laděný do detektivky. Pro mne jako milovníka westernů zajímavý mix.

17.08.2022 5 z 5

Šek na miliardu Šek na miliardu V. Mahaněnko (p)

Tak nějak nevím co si mám teď myslet. Tohle nebylo čisté LitRPG. Čekal jsem víc provázanosti na reálný život, takhle to byla spíše jen spaceopera. Sice se tam objevují přijaté a splněné úkoly, ale spíše jsem tu knihu vnímal jako vesmírné dobrodružství než hru.

13.05.2022 3 z 5

Hra začíná Hra začíná V. Mahaněnko (p)

Mě se tahle kniha líbila. Je to trochu jiné LitRPG než jsem doposud četl, ale příběh mě baví. A to že hlavní hrdina se náhodně objeví na místech, které mu výrazně pomohou ve hře jsem si už zvykl. Asi to patří k tomuto žánru. Těším se na další díl.

30.04.2022 4 z 5

Císařova poslední vůle Císařova poslední vůle Jan Bauer

Vždy, když čtu nějakou takovou to knihu s reálnými postavami z dějin, mám nutkání si hledat další fakta i když vím, že toto je jen autorova fikce.

25.01.2022 3 z 5

Zloděj duší Zloděj duší Clive Barker

Škoda, že jsem tuto knihu neobjevil jako mladší, určitě by mě nadchla více.

14.01.2022 4 z 5

S tomahawkem proti mušketám I. S tomahawkem proti mušketám I. Jiří Černík

Je radost vidět knihu na toto téma od českého autora a ještě v takovéto kvalitě. Neměla by chybět v knihovnách těch, co se o tuto problematiku zajímají

28.08.2021 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Do poloviny mě to moc nebavilo, ale pak se to zlomilo a kniha začala bavit.

09.04.2021 4 z 5

Horské kořeny Horské kořeny Karel Václav Rais

Krátké příběhy o obyčejných životech obyčejných lidí. I když, je vlastně někdo vůbec obyčejný? Pana Raise si vždy rád přečtu.

09.03.2021 5 z 5

Skrytá rizika kvantové démonologie Skrytá rizika kvantové démonologie Petr Heteša

Nebylo to takové na co jsem od tohoto autora zvyklý. Snad další kniha bude lepší.

06.09.2020 3 z 5

Zákon prérie Zákon prérie Louis L'Amour

Poměrně jasná záležitost jak to dopadne, jen byla otázka, kdo všechno zemře, než příběh doběhne na konec.

22.08.2020 5 z 5

Rýmy a nádchy Rýmy a nádchy Leonard Medek

Poezii moc nemusím, ale tohle dílko mne bavilo.

10.08.2020 4 z 5

Stále ve střehu Stále ve střehu Michael Atamanov

Je vidět že i goblin může být dobrý námořník. :-) Jsem natěšen na Amru jako letce.

13.07.2020 5 z 5

Mrtvý lotr Mrtvý lotr Pavel Korněv

Moc jsem se těšil na další knihu z tohoto žánru a nebyl jsem zklamán. Dostal jsem to, po čem jsem toužil. Už aby vyšli další díly.

22.03.2020 5 z 5

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

Další skvělá jízda po Rošáru. Hrdinové mě oslovili a dějové linky mě baví čím dál víc. Jsem zvědavý, jak to bude dál.

23.02.2020 5 z 5