witko witko komentáře u knih

Vidění Vidění Vilma Kadlečková

Série si drží laťku a já se stále nedokáži odpoutat.

13.08.2018 5 z 5

Pád do temnot Pád do temnot Vilma Kadlečková

Propadnul jsem tomuto světu. Příběh se mi začíná líbit čím dál víc.

30.07.2018 5 z 5

Hráč Hráč František Niedl

Autor pokračuje v nastavené rovině. Děj ubíhá, dobře se bavím, ale nějak to pořád není ono.

21.07.2018 3 z 5

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Neuvěřitelný příběh člověka, který neustále musí utíkat. Má talent, na co sáhne, to za pár dní umí, největší jeho um je však, jak snadno se díky své povaze dostane do maléru. Chvílema mi lezl na nervy, chvílema jsem to žral. Čtivě napsáno.

20.07.2018 3 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Tento díl se mi četl lépe. Asi mi více vyhovovalo to, jak je rozdělen po kapitolách, které se věnují vždy jedné z hlavních postav.

04.07.2018 5 z 5

Sektor osm Sektor osm Michael Atamanov

Poměrně čtivá space opera, hozená do on-line hry. Honor Haringtonová to není, ale četlo se to velmi dobře. I já se těším na další díly.

12.06.2018 4 z 5

Dies irae Dies irae Robert Fabian

Nebylo to zas až tak hrozné, jak jsem se obával. Akce by mohlo být více, snad se jí dočkáme v pokračování. Některé pasáže však byly opravdu trochu nudné a dlouhé.

29.01.2018 4 z 5

Pro mne příjemné překvapení. Není to tak přecpané hláškama jako jeho prvotiny, což mi vyhovovalo.

02.11.2017 4 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Nemám moc přečteno v tomto žánru o upírech. Pro mne zajímavě vymyšlený svět. Trochu my chybí vysvětlení jak se to stalo, že lidi jsou takhle lovnou zvěří, ale to není cílem vyprávění.

25.10.2017 3 z 5

Čas oblevy Čas oblevy Vendula Brunhoferová

Přišlo mi to takové moc "sluníčkové". Postavy si nezískaly mé sympatie, některé se vyloženě chovaly podle mne, nepřirozeně. Těšil jsem se na tuto knihu, ale je pro mne zklamáním.

20.07.2017 3 z 5

Poušť nezná slitování Poušť nezná slitování Louis L'Amour

Při pár dialozích jsem byl trošku zmaten a nevěděl kdo z nich to vlastně říká. Jinak poměrně krátký a čtivý příběh.

11.07.2017 4 z 5

Záře supernovy Záře supernovy Aleš Pitzmos

Autor stvořil zajímavý vesmír. Kniha se četla velmi dobře, v podstatě jsem se nedokázal odtrhnout. Doufám v další díly této série.

08.06.2017 4 z 5

Meč v bouři Meč v bouři David Gemmell

Výborně se to četlo a uměl bych si představit čistě dokumentární dílo od tohoto autora podané touto zábavnou formou.

06.04.2017 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Chytlavé čtení. Hnala mne touha rozumného vysvětlení a nakonec to mělo i hlavu a patu.

15.02.2017 4 z 5

Pražský rozparovač Pražský rozparovač Jan Bauer

Očekával jsem více. Nejsem znalec povahy středověkého člověka, ale konec knihy mi přišel dost nereálný, když se Magdaléna rozhodne dělat volavku. Myslím si že takovéhle vraždy by musely opravdu vyvolávat pocit že jsou od nějakého démona a neumím si představit někoho kdo do toho jde dobrovolně. Prostě samotný konec mne zklamal. Historických detektivek je poslední dobou nějak moc. Líbí se mi prostředí, ale to je asi tak vše.

16.01.2017 2 z 5

Město mrtvých I. Město mrtvých I. Miroslav Žamboch

Převládají rozpaky. Je to zatím první část, žádná akce jen naznačení problému.

02.01.2017 3 z 5

Božská magie Božská magie Doreen Virtue

Některé pasáže jsem musel číst vícekrát. Je to opravdu těžší čtení. Člověk také musí být k tomu trošku otevřený.

30.12.2016 5 z 5

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Vynikající zakončení série.

19.11.2016 5 z 5

Chromý bůh Chromý bůh Steven Erikson (p)

Došel jsem až na konec cesty. Byl to moc pěkný příběh. Moc se mi nechtělo tuto knihu číst, protože je poslední, ale příběhy musí být prostě dopovězeny. Čím víc o tom přemítám, tím víc zjišťuji že si tuto serii bude muset přečíst minimálně ještě jednou a z větší pozorností, neboť si myslím, že mi něco uniklo a já to nepochopil...

18.10.2016 4 z 5

Prach snů Prach snů Steven Erikson (p)

Při čtení této knihy na mne dolehl tak trochu zmar. Vykreslení války dost povedené. Při četbě umocněno poslechem epické hudby od Blankenburga, Audiomachine, Bergensona a dalších. Vynikající čtenářský zážitek.

23.09.2016 5 z 5