witko witko komentáře u knih

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Michael Atamanov

Těšil jsem se na finále a po přečtení zústavá jakási pachuť zklamání. Konec pro mne nečekaný. Jinak četlo se to opět skoro samo. Těším se na další knihy tohoto žánru.

05.02.2020 4 z 5

Fantom hlubin Fantom hlubin James Rollins (p)

Jako vždy, akční, dobrodružné, trošku pohádkový konec, ale pořád mne to baví číst.

23.07.2019 4 z 5

Naše fantastická minulost Naše fantastická minulost Jiří Matějka

Zajímavá teorie o historii, která je mi bližší než se učí na školách. Akorát by kniha potřebovala pořádnou korekturu, protože takových chyb, co bylo v textu, jsem snad v žádné jiné knize neviděl.

18.07.2019 3 z 5

Za smrtí Za smrtí Michael Atamanov

Při čtení mi ani nepřišlo, že se jedná o LitRPG. Mám rád bitevní střety ve vesmíru a touto knihou jsem uspokojen. Jen by nemusely být tak velké proluky mezi vydáváním dalších dílů.

20.06.2019 4 z 5

Den mluvících kamenů - Nové pohledy na záhady dávných světů Den mluvících kamenů - Nové pohledy na záhady dávných světů Zdeněk Patrick

Hodně zajímavé závěry o teorii naší historie lidstva. Líbí se mi autorův rozsah vědění a odvahu spojovat zdánlivě neslučitelné věci do celistvého obrazu. Některé věci se mi hůře chápají a je jim i za těžko věřit, nic méně rád si přečtu další pokračovaní, pokud bude.

25.02.2019 4 z 5

Cesta po Egyptě Cesta po Egyptě Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic

Výběr kapitol vyprávění z putování Kryštofa haranta po Egyptě. Kniha je psána zajímavým stylem, vydavatel ponechal i gramatické chyby Kryštofa. Snažil se přiblížit některá jeho zajímavá dobrodružství žákům, neboť jim byla kniha především určena. Určitě bych si chtěl přečíst plnou verzi.

13.02.2019 4 z 5

Pelyněk. Díl 1 Pelyněk. Díl 1 Daniel Tučka

Chvílemi jsem měl pocit, že knihu píše víc autorů. Jak se střídali styly psaní, dlouho mi trvalo, než jsem si zvykl. Uvidím dál jak se to bude vyvíjet. Zatím převažuje zklamání.

06.02.2019 3 z 5

Počkej si na loňský rok Počkej si na loňský rok Philip K. Dick

Tenhle příběh mne moc nenadchnul. Nějak špatně jsem se v tom orientoval. Nějak mi to přišlo takové nedotažené.

01.02.2019 3 z 5

Dýmající zrcadlo Dýmající zrcadlo Zdeněk Patrick

Netradiční pohled na historii v podání českého "Danikena".

08.11.2018 5 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Začínám tomu přicházet na chuť. Jestli to takhle bude pokračovat dál, nemohu být zklamán. Dost dobře promyšlený svět.

29.07.2018 4 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Zatím úvod do velkého děje. Kniha mne zaujala a těším se nadalší pokračování.

25.07.2018 3 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Konec jsem si představoval poněkud jiný, ale budiž. Celkem povedený příběh.

17.07.2018 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Hodně čtivý příběh.

25.06.2018 5 z 5

Klan Klan Dmitrij Rus

Stále mne to baví. A jestli je pravda, že další díl asi už nebude, tak mne to teda pěkně...

22.06.2018 5 z 5

Králův dluh Králův dluh Vlastimil Vondruška

Příběh ubíhal svižně a mě v podstatě víc zajímalo, jestli Ota užene Světlanu, (nebo ona jeho), než kdo stojí za zločinem.

16.06.2018 4 z 5

Člověk obojživelník Člověk obojživelník Alexandr Romanovič Běljajev

Kdysi jsem viděl film a teď jsem sáhl po knize. Těšil se na knihu, ale za ta léta, co jsem film viděl, mne kniha tolik nebavila.

03.06.2018 3 z 5

Mumie Mumie Max Allan Collins

Většinou to mám obráceně, nejdřív knihu, pak film. Tady jsem to nestihnul. Nejdříve jsem viděl film a to mi pokazilo pocit ze čtení. Jsem radši, když si hrdiny předsavuji svým způsobem, tady jsem jen viděl na jejich místě herce z filmu a nedokázal se té představy zbavit.

03.04.2018 4 z 5

Tažení divočinou Tažení divočinou Zane Grey

Celkem poutavý westernový příběh z Austrálie.

06.03.2018 4 z 5

Čtení z kamení Čtení z kamení Jaroslav Moravec

Zajímavé skloubení westernu a detektivky, ještě k tomu s idiánským vyšetřovatelem. Docela oříšek, ale autor se s tím popral více než dobře.

01.03.2018 3 z 5

Odveta Odveta Drew Karpyshyn

Řekl bych nejčtivější ze série.

22.10.2017 4 z 5