wlado wlado komentáře u knih

Smečka ze čtvrtého pokoje Smečka ze čtvrtého pokoje Mariam Petrosjanová (p)

Nedočítané... Spisovateľka má určite osobitý štýl, no v kniha mi chýba dejová línia.

06.10.2018 2 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Pokračovanie Chirurga. Odporúčam túto knihu prečítať najskôr. Chirurg sa mi páčil viac. Učedník bol viacej klasická detektívka s vyšetrovaním a vyvodzovaním záverov. Určite stojí za prečítanie, no u mňa o hviezdičku menej.

29.09.2018 3 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Sklamanie, prekombinovaný príbeh, geniálny a neprekonateľný Švajčiar, no a Servaz sa tiež moc nevytiahol. Pre mňa najslabší diel.

20.09.2018 3 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Čítal som neskoršie knihy Tess a stala sa mojou obľúbenou spisovateľkou. Po knihe Chirurg som siahol, aby som sa zoznámil s Jane Rizzoliovou a prvý dojem bol negatívny, aj keď v závere knihy to napravila. Výborné čítanie, skvelý popis scény.

15.09.2018 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Výborný Minier. Popis dvoch dejových línií, ktoré sa ku koncu spoja je výborný, na čo som si u tohto spisovateľa zvykol.

10.09.2018 4 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

Zvláštna kniha - prvá časť pripomína Sherlocka Holmesa v podaní agenta Pendergasta. Po celkom klasickom vyšetrovaní niekoľkých vrážd, keď sa príbeh kludne končí a agent s Constance si môžu užívať dovolenku sa začne druhá - mysteriózna časť knihy plná akcie a hnusu.

31.08.2018 3 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Psychologický triler, miestami až prekombinovaný, no celkom zaujímavé čítanie. Čakal som však napínavejší dej.

26.08.2018 3 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Kniha plná napätia a perfektného popisu prostredia. Dej je plynulý a udržiava čitateľa v napätí.

22.08.2018 4 z 5

Město noci Město noci Dean Koontz

Druhý diel lepší ako prvý, no diely nadväzujú na seba, takže ich treba čítať postupne.

16.08.2018 4 z 5

Insomnie Insomnie Václav Votruba

Od knihy tohto typu som čakal viacej hororovej atmosféry. Autor mohol knihu podať ako román a nie ako vlastný denník, v ktorom sú len predkladané skutočnosti z jeho života. No a Karel vyznel skôr ako vtip než ako hororová postava.

16.08.2018 3 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Výborne napísaný triler, skvelé dialógy a popis prostredia. Prvá časť knihy v opustenej osade je lepšia ako zvyšok knihy, kde už bol dej miestami prekombinovaný.

04.08.2018 4 z 5

Černá komnata Černá komnata Lincoln Child

Neuveriteľne vzdelaní a inteligentní bratia Pendergastovci mi začínajú stále viac vadiť. Kniha miestami pripomína Fantomasa a to nielen dejom ale aj niektorými výrazmi. Každopádne autori dokážu pútavo popísať dej, za čo im dávam 3 hviezdičky. Určite odporúčam si najskôr prečítať diel "Karmínový breh", Černá komnata naň naväzuje.

01.08.2018 3 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Tess Gerritsen

Opäť výborné čítanie. Autorka dokáže vytvoriť atmosféru, ktorá vás drží v deji. Na môj vkus trochu veľa postáv, no dá sa v nich orientovať.

24.07.2018 3 z 5

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Vedecký sci-fi triler, v ktorom autorka musela získať množstvo informácií nielen z lekárskeho prostredia ale aj z kozmonautiky. Kniha sa dobre číta, no miestami má čitateľ pocit, že číta lekársku správu. Tento fakt sa však u podobných kníh ťažko obchádza. Čo mi však viacej prekážalo bolo miestami naivné myslenie a jednanie hlavných aktérov na kozmickej stanici ISS.

18.07.2018 3 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Autorka má výborný "čtivý" štýl. Kniha ma bavila a autorka bude patriť k mojim obľúbeným.

14.07.2018 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Kniha je pokračovanie knihy "Stalker", aspoň čo sa týka ďalšieho osudu komisára Joona Linna. Nesklamala, aj keď ma tak nezaujala ako Stalker.

05.07.2018 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Je obdivuhodné aké rôzne príbehy dokáže autor popísať. Výborné čítanie, veľmi dobre rozpracované postavy. Koniec ostáva otvorený a je potrebné čítať ďalšiu knihu...

05.07.2018 4 z 5

Uspávač Uspávač Lars Kepler

Výborný triler, ktorý sa ťažko odkladá. Na môj vkus trochu veľa postáv, no dá sa v nich orientovať. Trochu mi vadilo niekedy úplne nepremyslené konanie hlavného komisára, ktorý sa riadi okamžitými pocitmi. Na druhej strane až nadprirodzené schopnosti a myslenie sériového vraha. Záver ostáva úplne otvorený, musím si prečítať pokračovanie...

18.06.2018 4 z 5

Daemon Daemon Daniel Suarez

Určite nie zlá kniha, aj keď miestami pripomínala manuál k LAN sieťam. Veľmi dobre napísané pasáže boli o prostredí samotnej hry. Zaradenie medzi horory je trochu odvážne, zaradil by som ho medzi sci-fi trilery.

13.06.2018 3 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Horor o zle, ktoré prežívalo roky v srdci Šumavy. Dve dejové línie, ktoré sa v závere knihy spoja. Kniha pripomína Kingovo "To". Hodnotenie 4 hviezdičky znamená, že sa ku knihe niekedy znova vrátim.

03.06.2018 4 z 5