wlado wlado komentáře u knih

Zimní přízraky Zimní přízraky Kate Mosse

Zimné prízraky som si predtým prečítal v angličtine a musím povedať, že sa mi originál páčil viac ako preklad. Možno by kniha bola zaujímavejšia v kratšej verzii ako novela.

18.01.2019 3 z 5

Záhrada kostí Záhrada kostí Tess Gerritsen

Opäť výborná Tess. Kniha sa odohráva v dvoj časových rovinách, no prechod z jednej do druhej je nenásilný a dej plynulo pokračuje. Výborný opis prostredia, hlavne lekárskeho je u autorky už samozrejmé.

14.01.2019 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Čakal som triler, no kniha je detektívka s nekonečnými rozhovormi. Autor sa sústredil na podrobné vysvetľovanie rôznych indícií, no dej akosi unikol do stratena.

09.01.2019 2 z 5

Elixír mládí Elixír mládí Tess Gerritsen

Výborne napísané, skvelé čítanie ako všetky knihy tejto autorky.

01.01.2019 4 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

K hororu to má určite ďaleko, pre mňa zaujímavá detektívka. Dej je dosť prepracovaný, no hlavný hrdina ma akosi nezaujal.

29.12.2018 3 z 5

Labyrint Labyrint Pavel Renčín

pre čitateľov fantasy... prečítal som len po tú časť, kde jedna z postáv nasadla na potkana veľkosti poníka a odcválala...

29.12.2018 2 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Trochu rozpakov... Mám rád duchárske príbehy, knihe nemôžem uprieť zaujímavý námet, no od hororu čakám viac - určite nie, že sa bude s duchmi niekto rozprávať ako so živými ľuďmi.

16.12.2018 3 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Výborné čítanie, až na trochu prekombinovaný dej. Záver určite prekvapí, no čakal som niečo iné.

09.12.2018 3 z 5

Letní štvanice Letní štvanice Robert Lawrence Stine

Skutočne jednoduchá oddychovka pre čitateľov mladšieho veku.

02.12.2018 2 z 5

Chladnokrevná msta Chladnokrevná msta Lincoln Child

Prvá časť knihy odohrávajúca sa v bažinách Škótska je veľmi pútavá, no zvyšok neprekročil "klasické" podanie trileru z pera oboch autorov. Dobre sa to číta, no už sa ku knihe nevrátim.

02.12.2018 3 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Výborná kriminálka s prvkami trilleru.

25.11.2018 4 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Výborná Gerritsen, no prvá časť mi nesadla. Dej bol prekombinovaný s množstvom postáv, no druhá polovica bola "klasická" Gerritsen.

18.11.2018 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Zvláštny príbeh. Desivé popisy zabíjania zvierat a nakoniec aj chlapcov. Čítal som elektronickú knihu, v ktorej bolo plno dosť nezrozumiteľných viet a slov, pravdepodobne vďaka nekvalitnému prekladu.

18.11.2018 4 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Opäť skvelá Gerritsen. Jej knihy skutočne nenudia a každá je iná.

10.11.2018 4 z 5

Exmanželka Exmanželka John Lutz

kniha plná sexu a manipulácií, až som si na konci vydýchol, že som sa s takým človekom ešte nestretol. Alebo áno ?

04.11.2018 3 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Nečakal som Trhlinu, preto som nebol až tak sklamaný ako iní čitatelia. Pokladám knihu za vydarenú psychologickú sondu do duše človeka. Podobne ako ostatní som čakal viacej deja, takmer celá kniha sa odohráva na skalnej plošine. Možno mal mať román podobu väčšej poviedky alebo novely. Určite autorovi fandím a myslím si, že dokáže písať horory ako málokto v našich krajinách strednej Európy.

04.11.2018 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Výborný námet, no autorka z neho nedokázala ťažiť. V knihe chýba napätie, popis prostredia a starého domu je neúplný. Jednanie hlavných hrdinov je niekedy až smiešne a pocit napätia a strachu sa u čitateľa nedostaví.

28.10.2018 3 z 5

Dvojníčka Dvojníčka Tess Gerritsen

Výborný štýl, pohodové čítanie. opäť nesklamala.

25.10.2018

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Výborný štýl, na ktorý som si pri tejto spisovateľke už zvykol.

13.10.2018 3 z 5

Tajemství Genesis Tajemství Genesis Tom Knox (p)

Prekombinové. Postavy nesympatické, hlavný "padouch" vykreslený skoro ako sympaťák.

06.10.2018 3 z 5