wlado wlado komentáře u knih

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Určite zaujímavá kniha, ktorá stojí za prečítanie, ale... na môj vkus príliš mnoho postáv a príliš mnoho rôznych dejov. Dej je miestami veľmi prekombinovaný, naopak niektoré pasáže sú veľmi napínavé. Autor sa snažil spojiť do jednej knihy viac ako dva deje, čo sa mi javí ako keby som čítal viacero kníh a preskakoval medzi nimi.

05.11.2019 4 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Výborná ducharina. Pekne vykreslené postavy a prostredie. Dej má spád a gradácia na konci knihy je až do poslednej strany. Skôr mi vadilo náhle ukončenie príbehu, čakal som akési sebareflexie miestami až nezmyselného správania niektorých postáv v knihe.

24.10.2019 4 z 5

Pustá duše Pustá duše Dan Simmons

Veľmi zvláštna kniha. Simmons patrí k autorom, ktorí majú každú knihu úplne inú. Obdivujem jeho schopnosť popísať zložité matematické problémy spôsobom, ktorý je zrozumiteľný. Knihu pokladám za veľmi zaujímavý príspevok k myšlienkam o posmrtnom živote. Vrelo odporúčam.

17.10.2019 4 z 5

Erebos: Počítačová hra, která tě sleduje... Erebos: Počítačová hra, která tě sleduje... Ursula Poznanski

Pekné čítanie s prvkami sci-fi.

10.10.2019 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Nové spracovanie klasiky Agathy Christie "10 malých černouškú". Ide o klasickú detektívku, kde triler je v úzadí. Na knihe ma zaujala psychologická sonda do myslenia jednotlivých aktérov. Kniha sa dobre číta aj vďaka pekne vykreslenému prostrediu a jednotlivých postáv. Milovníkom klasických detektívok určite odporúčam.

04.10.2019 3 z 5

Černé léto 1 Černé léto 1 Dan Simmons

Určite kniha, ktorá stojí za prečítanie a mal by ju mať v knižnici každý milovník hororov. Simmons sa nechal inšpirovať Kingom a jedná sa o jeho verziu knihy "To". Zatiaľčo Kingov horor je určený všetkým generáciám, Simmonsova kniha zaujme hlavne mladšie ročníky.

28.09.2019 4 z 5

Oči soumraku Oči soumraku Dean Koontz

Od Koontza som určite čítal lepšie knihy, no autor má nadanie vykresľovať príbeh tak, že sa dobre číta. Nenudil som sa a ako oddychovka bola kniha dobrá.

15.09.2019 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

King vie napísať aj román, ktorý sa nedá zaradiť ani medzi horory, ani medzi fantasy. Hlboký ľudský príbeh a odporúčam ho prečítať všetkým, ktorí trest smrti považujú za jediný správny trest v prípade "dokázaných" vrážd a znásilnení.

15.09.2019 3 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Zvláštny príbeh z psychiatrickej liečebne. Autorov štýl mi však nesedel. Nedokázal som sa stotožniť so žiadnou z postáv. Dej bol miestami neprehľadný, prelínali sa rôzne dejové línie bez akýchkoľvek prechodov.

25.08.2019 3 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Výborná detektívka, nie triler. Tess udržiava vysoký nadštandard, takže knihy sú výborne čitateľné.

17.08.2019 4 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Čítanie pre mladšie generácie. Popis postáv a okolia je vynechaný. Čítanie mi pripadalo ako čítanie scenára k filmu.

17.08.2019 2 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Pekná ducharina, miestami až prekombinovaná. Autorka dokáže prostredie popísať verne a zaujímavo, no hrôza z príbehu určite nešla. Chýbal mi pocit "plazivej" hrôzy, ktorá sa tak pekne dá vyjadriť v ducharských filmoch.

10.08.2019 4 z 5

Jednoducho zmizla Jednoducho zmizla Lisa Jewell

Neuveriteľný príbeh. Niektoré súvislosti som nepochopil, asi preto, že román je označený ako čítanie pre ženy. Označenie triler je prehnané, skôr sa jedná o psychologický román. Každopádne stojí za prečítanie.

06.08.2019 3 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Výborne napísaná kniha, čo ma u Tess vôbec neprekvapilo. Majstrovské narábanie s faktami, je zrejmé, že spisovateľka musela naštudovať mnoho faktov. Dej je miestami dosť prekombinovaný, očakával som viacej od záveru, kde mi chýbalo viacej popisu pri záverečných scénach.

31.07.2019 4 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Levin píše pútavo a pritom jednoducho - vety sú jasné na prvé prečítanie, netreba v nich hľadať podstatu, čo vlastne autor chcel povedať. Dej sa odvíja plynulo, no koniec sa mi zdal rýchlo ukončený. Určite by som novelu neradil medzi hororové tituly, na to tam bolo málo hrôzy. Každopádne príjemné čítanie.

31.07.2019 3 z 5

Půlnoc je osamělé místo Půlnoc je osamělé místo Barbara Erskine

Kniha, ktorej akcia určite nechýbala. Na rozdiel od viacerých podobných kníh akčný dej začína približne v polovici knihy a zdá sa, že rozuzlenie príbehu neostane na záver. Možno, keby kniha bola napísaná v kratšom rozsahu ako novela bolo by to čitateľnejšie. Mnohé scény si však boli podobné, do príbehu vstupovali nové postavy, až to miestami bolo príliš prekombinované a zbytočne komplikované.

27.07.2019 3 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Kniha určená skôr pre mládež ako pre skôr narodených. Dej je prekombinovaný, no kniha je čitateľná.

19.07.2019 3 z 5

Štěnice Štěnice Ben H. Winters

Určite som sa nenudil. Výborné dialógy, veľmi dobre vykreslená atmosféra a stále očakávanie niečoho zlovestného. Záver knihy sa však autorovi nepodaril, mnoho vecí ostalo nevysvetlených. Každopádne odporúčam.

06.07.2019 4 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Aj keď je King pre mňa obľúbený spisovateľ, s touto knihou som mal problém. Začiatok neuveriteľne rozťahaný, do polovice knihy sa len predstavujú aktéri deja, ktorých je toľko, že som sa v tom úplne stratil. Námet knihy je nesporne zaujímavý, no chýbalo mi na konci vysvetlenie o čo vlastne išlo. Autori na mnohých miestach odbočujú v mnohých paralelných príbehoch zbytočne hlboko.

02.07.2019 3 z 5

Žena v temnotě Žena v temnotě Vanessa Savage

Určite nie zlé čítanie, no porovnávať knihu so Shining od Kinga je prehnané. Postavy sú vykreslené dosť povrchne, nebola tam žiadna, ktorá by bola sympatická.

21.06.2019 3 z 5