wlado wlado komentáře u knih

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Miniera mám celkom rád, no táto kniha mi prišla trochu slabšia ako séria so Servazom. Čakal som trochu viac, hlavne v oblasti AI. Každopádne záver strhujúci a kniha stojí za prečítanie.

17.02.2020 3 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Výborný príbeh, skvelý popis prostredia. Castillo sa číta veľmi dobre, dej sa odvíja plynulo. Prvá časť je pomalšia, no druhá časť získa spád a napätie.

10.02.2020 4 z 5

Černá křídla Cthulhu Černá křídla Cthulhu * antologie

Lovecrafta si rád prečítam, no autorov, ktorí sa tvária ako Lovecraft nemusím.

03.02.2020 2 z 5

Šepoty ze záhrobí Šepoty ze záhrobí Charlaine Harris

Zaujímavá téma, no knihu som nedočítal pre veľmi zlé formátovanie e-knihy.

03.02.2020 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Depresívna kniha, ktorá sa dá čítať, no určite sa k nej už nevrátim. Brutálne popisy zabíjania zvierat som ani nebol schopný čítať.

01.02.2020 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Čítanie pre deti. Možno sa dá kniha zaradiť do žánru Fantasy, no s hororom to nemá nič spoločné.

27.01.2020 3 z 5

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Zvláštna kniha. Autorovi určite nechýba fantázia, a aj keď scifi mám rád, táto kniha ma moc neoslovila. Niektoré pasáže boli veľmi komplikované a štýl vyjadrovania mi akosi nesedel. Súhlasím s jedným z hodnotení, že by to bola dobrá poviedka.

18.01.2020 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Carter vie písať. Dej je plynulý, dialógy majú logiku, no niektoré pasáže sú dosť nudné. Určite bude patriť medzi mojich obľúbených spisovateľov.

15.01.2020 4 z 5

Já si tě najdu Já si tě najdu P. D. James (p)

Nedočítaná kniha. Nesedí mi komplikovaný a moc kvetnatý štýl vyjadrovania sa autorky, možno to bolo aj prekladom, ktorý ponúkal niekedy podivné kompozičné spojenia.

10.01.2020 2 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

King je môj najobľúbenejší autor, no s touto knihou som mal problém. Nekonečne dlhé, niekedy takmer stovka strán, ktorá ma vôbec nebavila. Nekonečné sledovanie správania Oswalda, mnoho zbytočných odbočení... takmer som knihu nedočítal. Druhá časť už je klasický King, s napätím a svižným tempom. Určite si ju druhýkrát neprečítam.

10.01.2020 3 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Označenie triller je nezmysel, skôr sa jedná o román z rodinného prostredia a riešenie konfliktov. Kniha sa čítala dobre, no koniec bol maximálne presladený.

21.12.2019 3 z 5

Poslední policajt Poslední policajt Ben H. Winters

Winters píše dobre a čitateľne, no táto kniha ma nenadchla. Banálna zápletka, nesympatický detektív a veľmi podivné rozuzlenie, ktoré ani rozuzlením nebolo. Ďalšie diely si odpustím, pre mňa strata času.

16.12.2019 2 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Knihy od Kinga pod pseudonymom Bachman som nikdy nemal v obľube. Pripadalo mi, že knihy píše niekto iný, no táto kniha bola viacej "kingovská". Smutný príbeh, so smutným koncom, no odporúčam si ho prečítať.

10.12.2019 3 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Dobrý námet, výborný popis deja a postáv, napätie - úplne to stačí na dobré čítanie. Určite skúsim ďalšiu knihu autora.

07.12.2019 4 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Majstrovská novela skvelého Kinga. Na rozdiel od románu Zhubni sa čítala jedným dychom, aj keď nešlo ani o triler, horor a dokonca ani o záhadu, pretože King nevysvetlil o čo vlastne išlo. Dielko je hlboko ľudské a určite stojí za prečítanie.

07.12.2019 4 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Knihu som prečítal so záujmom, no druhýkrát sa k nej nevrátim. Autor ma svojim štýlom neoslovil, miestami mi dej pripadal ako čítanie denníka. Oceňujem pekne popísanú prírodu Olandu. V knihe prebieha viacero dejových línií, no niektoré sú nedokončené a ďalej sa nerozvíjajú.

28.11.2019 3 z 5

Hlubina Hlubina Nick Cutter

Rozporuplné pocity. Kniha sa miestami čítala dobre, no niekedy bolo tých "divov" až moc. Námet určite výborný, prostredie rovnako, no záver s podivnými tvormi sa mi nepáčil. Autor použil námety z viacerých kníh a filmov (Koule, Vec).

22.11.2019 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Opäť výborná detektívka s prvkami trileru. Nečakané rozuzlenie na konci s prísľubom pokračovania nočnej mory, ktorá Kate trápi celý život.

14.11.2019 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Skvele zoradené poviedky, vlastne novely. King je kráľ. Viac nemám čo dodať.

10.11.2019 4 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Výborná detektívka s prvkami trileru. Castillo píše veľmi pútavo, dej sa odvíja plynulo, postavy sú veľmi dobre vykreslené. Psychologický záver je pôsobivý.

09.11.2019 4 z 5