wlado wlado komentáře u knih

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Spočiatku to vyzeralo ako Kingovo "To", no záver a celá pointa nestáli za veľa. Dočítané, no už viackrát nie.

08.11.2020 3 z 5

Letní děti Letní děti Dot Hutchison

Znepokojivá a frustrujúca téma o to viac, že ani vyspelé demokratické štáty si s ňou nevedia celkom poradiť. Samotná kniha ma moc nebavila, no od polovičky bola čitateľnejšia.

08.11.2020 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Výborné čítanie, hlavne v súčasnosti. Autorova precízna príprava na písanie knihy je už samozrejmosťou. V závere kniha graduje a necháva na čitateľa, aby si sám zodpovedal neľahké otázky.

08.11.2020 4 z 5

Krutá hra Krutá hra Dan Simmons

Gangsterský krátky román, celkom čitateľný. Hlavný hrdina so schopnosťami Jamesa Bonda.

11.10.2020 3 z 5

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

Pekná kniha, ktorá sa dobre číta, vtiahne čitateľa do príbehu.

Tatínkova holčička Tatínkova holčička Mary Higgins Clark

Dobré čítanie, no nebudem sa ku knihe vracať.

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Celkom fajn zápletka, no hlavná postava je málo vykreslená a kniha ma neuchvátila

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Nedočítané. Nuda

09.10.2020 2 z 5

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Výborná Erskine s úchvatným popisom krajiny. Kniha sa číta plynulo, trochu problémy môže robiť väčší počet postáv s rôznymi osudmi.

18.09.2020 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Určite čitateľná kniha, no trochu prekombinovaná. Rád si ešte niečo od Nesba prečítam, no k tejto knihe sa už nevrátim.

18.09.2020 3 z 5

Nelej olej na oheň Nelej olej na oheň M. J. Arlidge

Výborný spisovateľ, výborný príbeh.

27.08.2020 4 z 5

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Autorku mám rád, no táto kniha mi prišla veľmi prekombinovaná s množstvom postáv, ktorých životné osudy boli paralelne popisované. Kniha bola veľmi dlhá a záver mi pripadal trochu urezaný, ako keby autorka príbeh chcela rýchlo ukončiť.

27.08.2020 3 z 5

Ententýky Ententýky M. J. Arlidge

Prvá kniha autora a celkom ma zaujala. V dnešnej záplave autorov píšucich triler je niekedy ťažké nájsť takého, ktorý zaujímavo s kvalitným popisom prostredia.

27.08.2020 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Výborný popis deja a postáv. Vlastne veci, na ktoré som si pri Carterovi zvykol. Určite ďalšia z kníh, ktoré stoja za prečítanie.

12.04.2020 4 z 5

Tvar noci Tvar noci Tess Gerritsen

Tess je moja obľúbená spisovateľka, no tento príbeh ma nenadchol. Zmiešanina trileru, ducháriny a psycho príbehu. Ešte, že kniha nie je rozsiahla. Tri hviezdy len preto, že je to Tess.

01.04.2020 3 z 5

Lovec duchů Lovec duchů James Herbert

Celkom jemná duchárská historka. Žiadny drastický horor, no pekné čítanie.

30.03.2020 3 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Čo sa Barbare Erskin nemôže vytknúť je jej schopnosť výborne opísať prostredie a postavy deja. Súhlasím s ostatnými hodnoteniami, že kniha bola veľmi dlhá a dej sa rozvíjal veľmi pomaly. Mnoho dejových línií sa neustále opakovalo a prelínanie historických postáv s tými súčasnými pôsobilo niekedy až humorne. Vysvetlenia sme sa na konci nedočkali a autorka nechala záver na úsudku čitateľa.

27.03.2020 3 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Od spisovateľky som čítal lepšie veci. Toto je klasická a dosť nudná detektívka, ktorú som ani nedočítal, pretože som čakal niečo úplne iné.

11.03.2020 2 z 5

Údolí havranů Údolí havranů Barbara Erskine

Pekné oddychové čítanie, kde sa prelínajú dve dejové línie v súčasnosti a v starovekom Ríme. Aj keď som mal pocit, že kniha je príliš rozsiahla, nakoniec sa veľmi dobre čítala, dej sa plynulo odvíjal. Autorka celkom presvedčivo spojila minulosť a súčasnosť pomocou postáv schopných zmyslovo sa pohybovať medzi obomi svetmi.

01.03.2020 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Pekná detektívka, ktorá sa dobre číta. Nepokladám ju za žiadny triler, no dnes sa trilerom označuje aj Poirot. Stojí určite za prečítanie.

21.02.2020 3 z 5