wlado wlado komentáře u knih

Smrtící skalpel Smrtící skalpel Tess Gerritsen

Váhal som nad 4 hviezdičkami, no aj keď kniha bola veľmi zaujímavá, už sa k nej nevrátim. Každopádne knihu odporúčam , stojí za prečítanie. Autorka dokáže výborne popísať dej, postavy a atmosféru.

08.02.2022 3 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Tremayneho knihy sú na rozdiel od väčšiny ostatných kníh, ktoré sa označujú ako trilery, originálne a neobvyklé. Kniha ponúka postupné rozuzlenie komplikovaného deja, ktorý je podfarbený úžasnou atmosférou Dartmooru. Určite odporúčam a nedajte sa odradiť pomerne vlažným bodovým hodnotením.

05.02.2022 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Skvelý Minier ako vždy. Výborný dej, popis postáv. Stojí za prečítanie.

28.01.2022 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Pomerne komplikovaná kniha, kde sa postupne odhaľujú príbehy hlavných postáv. Kniha stojí za prečítanie, ale už sa k nej nevrátim.

20.01.2022 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Bryndzove knihy mám rád, no táto mi pripadala veľmi rozťahaná, zamotaná a tento pocit umocnil aj veľký počet postáv. Záver výborný, no ku knihe sa pravdepodobne nevrátim.

13.01.2022 3 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Darcy sa zlepšuje od knihy ku knihe. Jej knihy nepokladám za hororové príbehy, no čítajú sa veľmi dobre, sú pomerne krátke a počet postáv je prijateľný. Klasické oddychové čítanie, keď sa môžem odpútať od rušného dňa.

10.01.2022 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Zaujímavá kniha, ktorá stojí za prečítanie, no vracať sa k nej nebudem.

02.01.2022 3 z 5

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

Zaujímavá kniha, ktorá má však od gotického hororu, za ktorý ho vydáva autorka, ďaleko. Kniha však stojí za prečítanie, autorka pomerne pútavo popisuje život mladého dievčaťa na anglickom vidieku.

25.12.2021 3 z 5

Smäd Smäd Jozef Karika

Tri novely, vzájomne prepojené. Novela TEUFELSLOCH mi pripomína Lovecraftove diela. Práve táto časť knihy, najdlhšia, si vyžaduje pozornosť, pretože autor tu prelína niekoľko príbehov, vrátane vlastných myšlienok. Odporúčam

18.12.2021 4 z 5

Totem Totem David Morrell

Výborné čítanie, plné napätia. Dej má spád. Trochu mi vadilo pomerne rýchle ukončenie knihy. Určite odporúčam.

14.12.2021 4 z 5

Hlad Hlad Jozef Karika

Ďalšia z výborných Karikových kníh, tentokrát ako súbor poviedok. Mám síce radšej novely, resp. romány, no niektoré z poviedok sú výborné. Odporúčam

04.12.2021 4 z 5

Citadela Citadela Kate Mosse

Pekná, čítavá kniha, no trochu moc dlhá. Čo mám rád na Mossovej knihách je jej schopnosť popísať prostredie a postavy, takže čitateľ je súčasťou deja. Určite odporúčam prečítať.

04.12.2021 3 z 5

Úplněk vlka Úplněk vlka Lincoln Child

Aj keď je dej napínavý, kniha nepatrí medzi Childove najlepšie. viacej ako dej ma oslovil popis krajiny a nekonečných lesov pohoria.

07.11.2021 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Autorka zjavne čerpala námet z Kingových kníh. Samotný štýl autorky ma však nenadchol, chýba mi podrobnejší popis prostredia a samotného deja. Kniha je určite čitateľná, no radšej si prečítam Kingove originály.

02.11.2021 3 z 5

Verše pro mrtvé Verše pro mrtvé Lincoln Child

Pendergastovi ubrali autori trochu geniality, takže už pôsobil skoro ako normálny detektív. Ináč pohodová oddychová kniha.

02.11.2021 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Silná káva... Slabším povahám odporúčam nečítať. Carter vyšperkoval spôsoby zabíjania do "dokonalosti".

19.10.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

odporúčam, Bryndza je výborný.

18.09.2021 4 z 5

Třetí brána Třetí brána Lincoln Child

Dobré, oddychové čítanie s plynulým dejom.

18.09.2021 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Klasická detektívka aj keď záver je trilerový. Bryndzu rozhodne odporúčam prečítať, skvelý popis deja a postáv je jeho charakteristickým rysom.

22.08.2021 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Pekné čítanie, výborne vykreslený dej a postavy.

22.08.2021 4 z 5