wlado wlado komentáře u knih

Fobie Fobie Wulf Dorn

Výborný popis deja a postáv. Zaujímavá zápletka, určite odporúčam.

21.02.2023 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Nič moc. Od Darcy som čítal lepšie knihy. Táto bola moc prekombinovaná

15.02.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Bryndzu mám rád, jeho knihy sú výborne napísané, no táto mi akosi nesadla. Ide skôr o klasickú detektívku ako o triler.

22.01.2023 3 z 5

Masky apokalypsy Masky apokalypsy Robert R. McCammon

Aj keď nakoniec kniha nebola zlá, takmer som ju nedočítal. Prvá časť je dosť nudná a vzhľadom na rozsah knihy, veľmi som sa len pomaly cez ňu dostával. Druhá časť už mala spád a čítala sa oveľa lepšie. Knihe by určite prospela diéta.

16.01.2023 3 z 5

Mlha Mlha Ragnar Jónasson

prvá časť knihy je dobrá, má napätie. Druhá časť (prebiehajúce vyšetrovanie) je podstatne slabšia a kazí dojem z celej knihy.

07.12.2022 3 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Príbeh je miestami prekombinovaný a príliš fantastický, postavy ploché. Každopádne ako oddychové čítanie môžem odporučiť.

07.12.2022 3 z 5

Střižna smrti Střižna smrti Jilliane Hoffman

Kniha je napísaná dosť komplikovane, štýl mi celkom nesedel. Autorke sa však podaril veľmi fundovaný popis vzťahu polície, súdnictva a prokuratúry. Záver knihy je otvorený, no o pokračovaní neviem. Škoda...

08.11.2022 3 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Mám rád sci-fi knihy, no táto kniha ma moc neoslovila. Náročné čítanie, mnoho časových rovín, ktoré sa striedajú veľmi často. Celý dej mi pripadal moc prekombinovaný.

08.10.2022 3 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

Skvelý spisovateľ, no táto kniha z prostredia drogových dílerov sa mi až tak nepáčila ako prvá v sérii. Prvá časť je klasická kriminálka, trochu nudná s popisom viacerých prípadov, zatiaľ čo v druhej časti ide o triler plný akcie. Odporúčam

24.09.2022 3 z 5

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

Výborný námet, pekný popis postáv a okolia, no rozuzlenie také nijaké. Očakával som viacej hororovej atmosféry, aj keď ide o triler.

19.09.2022 3 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Radosť čítať. Kniha plná deja, výborný popis prostredia a postáv.

16.09.2022 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Autorov štýl mi vôbec nesedel. Veľmi časté striedanie postáv a dejových línií robí knihu ťažko čitateľnú. Okrem toho, žiadna z postáv vo mne nevyvolala sympatie.

10.09.2022 3 z 5

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

Thilliez vie písať. Kniha je pútavá, záhadná. Miestami až prekombinovaná, s množstvom odbočiek, ktoré je ťažké sledovať. Určite odporúčam.

31.07.2022 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Výborné, krátke čítanie. Nielen, že kniha obstojí v konkurencii súčasných autorov, väčšina by si mala z nej zobrať príklad, ako sa dá napísať pútavá, logicky členená a krátka kniha.

31.07.2022 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Aj keď je King mojim spisovateľom No.1, prehrýzť sa prvou polovicou knihy bolo takmer nad moje sily. Nakoniec som knihu dočítal, a aj keď druhá polovica bola podstatne svižnejšia, ku knihe sa už určite nevrátim...

30.05.2022 2 z 5

Dům u hřbitova Dům u hřbitova John Everson

S hororom to malo málo spoločné, skôr nechutný popis zabíjania ľudí. Prvá časť veľmi obšírne vysvetľuje tesárske práce na starom dome, až je z toho nuda. No a druhá časť... Ďakujem stačilo.

12.04.2022 2 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Kniha je pútavá, dobre napísaná, až na technické blbosti (výmena motoru v aute z úplne inej značky).

04.04.2022 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Kniha je určite pútavá a odporúčam ju, no nezdieľam nadšenie ostatných čitateľov. Hlavná postava mi pripadá miestami trochu strelená a akosi mi neprirástla k srdcu.

04.04.2022 3 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Prvá časť výborná, záhadná, pripomínala mi Mestečko Pines. Po odhalení o čo vlastne ide, kniha stratila to hlavné napätie, no odporúčam prečítať. Som zvedavý na druhý diel.

21.02.2022 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Nesympatické postavy, aj keď dej svižne ubieha. Jednanie niektorých postáv je až nezmyselné a nelogické, no nie všetko v živote má pevný poriadok.

16.02.2022 3 z 5