wlado wlado komentáře u knih

Podsvetie Podsvetie Dean Koontz

Opäť skvelý Koontz. Niektoré jeho knihy sú nezáživné, no túto odporúčam. Výborný popis postáv a deja, zaujímavý námet a skvelé spracovanie.

08.06.2019 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Pre mňa veľké sklamanie. Kniha je chaotická, striedajú sa viaceré dejové línie a ešte je príbeh podávaný z pohľadov rôznych ľudí. Knihe chýba napätie, ktoré je v duchárskych knihách nevyhnutné. Miestami kniha pripomína rozprávku pre deti.

30.05.2019 2 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Tess je skutočne výborná spisovateľka. Výborný námet, skvelý dej a brilantný záver.

24.05.2019 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Skvelé poviedky, niektoré v rozsahu noviel.

23.05.2019 4 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Brown vie písať. Jeho knihy plynú bez zádrhov, dej je výborne vykreslený. V tejto knihe bolo však až príliš veľa zdanlivo neriešiteľných situácií a prepletených dejových línií. Určite kniha pre milovníkov akčných príbehov.

07.05.2019 3 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Výborný King. Román je miestami pochmúrny a realita pôsobí beznádejne.

07.05.2019 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Opäť skvelý King. Kniha trochu pripomína klasiku To, no hororu je tu menej. Prvá časť je viacej detektívka a čitateľ absolútne netuší, čo sa z toho vykľuje.

28.04.2019 4 z 5

Město nekonečné noci Město nekonečné noci Lincoln Child

Spočiatku viac detektívka ako triller. Neprekonateľný Pendergast konečne narazí na protivníka, ktorý mu naženie strach. Nebolo to zlé čítanie, no čítal som od tejto dvojice podstatne lepšie knihy.

18.04.2019 3 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Zmiešané pocity... Miestami ma kniha veľmi bavila, no miestami som rozmýšľal, či ju vôbec dočítam. Dej je veľmi komplikovaný s množstvom postáv a prebieha na dvoch rôznych miestach s podobnou zápletkou, čo sa niekedy úplne zmieša dohromady.

12.04.2019 3 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Kniha pripomínajúca Kingov Čierny dom. Výborné čítanie, pri ktorom som sa nenudil, aj keď je kniha veľmi rozsiahla.

06.04.2019 4 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Nebolo to zlé, Joe Hill v mnohom pripomína Stephena Kinga, no tejto knihe som akosi neprišiel na chuť. S hlavnou postavou som sa dokázal stotožniť až v druhej časti knihy.

26.03.2019 3 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Dve novely, obe vydarené. Čo dodať, je to King. Nečakajte horor, obe novely sú psychologickou sondou do života mladého chlapca.

15.03.2019 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Minier píše naozaj dobre a pútavo. Každopádne má táto kniha moc neuchvátila. Určite by som ju neklasifikoval ako triler ale ako veľmi dobrú detektívku. Na triler záverečná scéna na 3 stranách určite nestačí. Miestami je dej veľmi prekombinovaný s množstvom postáv.

03.03.2019 3 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Zaujímavá zápletka, no celý dej bol príliš prekombinovaný a v množstve postáv som sa strácal. Nenadchla ma ani jedna z postáv, nedokázal som sa s nimi stotožniť. Od tejto spisovateľky si určite ďalšiu knihu prečítam, ale k tejto sa už nevrátim.

23.02.2019 3 z 5

Nightflyers Nightflyers George R. R. Martin

Určite zaujímavá myšlienka a na rozdiel od "klasických" sci-fi kníh nás autor poslal skutočne do vzdialenej budúcnosti, kde už ani mená osôb nie sú normálne. Stojí za prečítanie, no očakával som viacej hororovej atmosféry.

17.02.2019 3 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Výborná detektívna, za triler sa dá považovať len záver knihy. Castillo píše výborne, štýl mi pripomína Tess Geritssen. Kniha ma však nezaujala tak ako Slib mlčení.

14.02.2019 3 z 5

Ruiny Ruiny Scott Smith

Dávam len 3 hviezdy, aj keď kniha bola "čtivá". Postavy ma moc neoslovili, nedokázal som sa so žiadnou stotožniť, skôr mi liezla na nervy absolútna neschopnosť väčšiny postáv riešiť situáciu. Skôr ako o horor išlo o psychickú sondu do duší hlavných aktérov.

09.02.2019 3 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Výborne napísané, štýl mi pripomína obľúbenú spisovateľku Tess Gerritsen. Moja prvá kniha od Castillo a rozhodne nie posledná.

02.02.2019 4 z 5

Telefon po půlnoci Telefon po půlnoci Tess Gerritsen

Knihu som čítal ako poslednú z produkcie mojej obľúbenej spisovateľky. Je zrejmé, že Tess hľadala cestu v písaní a aj keď kniha bola pútavá, chýbala jej "iskra", ktorá Tess charakterizuje - postavy boli priemerné, žiadna ma akosi neoslovila. Chýbal mi aj lepší popis prostredia, ktorý mám tak rád v jej ďalších knihách. Dej má síce spád, je plný prenasledovania, vrážd, no miestami mi to pripomína článok v novinách.

26.01.2019 3 z 5

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Tess sa mi hodnotí veľmi ľahko, pretože všetky jej knihy sú vynikajúce, s výborným opisom postáv a deja. Zvlášť som si "vychutnal" obe jej knihy z lekárskeho prostredia, pričom "Obchod s orgánmi" hodnotím lepšie. Kniha má neustále spád a aj prvá polovička knihy, kde sa len objavuje tušenie, čo sa bude bude diať ďalej je zaujímavá a dej čitateľa úplne pohltí.

22.01.2019 4 z 5