xena2711 xena2711 komentáře u knih

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Kdo má rád válečné romány z Paříže, tak bude nadšený. Nechci ani pomyslet, co všechno museli nejen Židé ve válce snášet, jaké hrůzy...Tento příběh píše muž, je to trochu jiný styl psaní, ale určitě doporučuji. Krásně se čte, přestože to v této době nebylo většinou nic příjemného.. Luciene, od poloviny to bylo napínavé, ale věřila jsem, že vše klapne.. Krásná autorova prvotina..

01.02.2022 5 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Super čtivý thriller se zajímavou zápletkou. Konec jsem si musela přečíst 2x, jestli jsem to správně pochopila:-)

12.01.2022 4 z 5

Až ji najdou Až ji najdou Lia Middleton

Tento příběh je jedna velká lež. Jen nikdo netuší, že lžou téměř všichni hlavní aktéři. Na tuto knihu jsem se moc těšila, ale musím napsat, že mě moc neoslovila...

26.12.2021 3 z 5

Noc, kdy zemřela Noc, kdy zemřela Jenny Blackhurst

Nebylo to špatné, ale čekala jsem asi trochu živější příběh. Skoro od poloviny jsem tušila, jak to asi dopadne. Je to moje první autorčina knížka a určitě zkusím další.

22.12.2021 3 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Zajímavý thriller, zamotané dějové linky, místy až né moc uvěřitelné, ale velmi čtivě napsané. Určitě stojí za přečtení.

23.09.2021 4 z 5

Hotel u Jezera stínů Hotel u Jezera stínů Daniela Tully

Díky Utajené tváři tisíce a jedné noci jsem se dostala k této knížce a jsem moc ráda. Nádherný román s detektivní zápletkou, kde se prolíná život babičky Marthy před a za druhé světové války a její vnučky Mayi od roku 1990 až do přítomnosti. Na konci dochází k rozuzlení všech tajemství této rodinné ságy. Často dochází k vysvětlení formou dopisů. Stojí za přečtení.

29.08.2021 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Moje první knížka od Karin a popravdě koupená jen ze zvědavosti. Začátek byl pro mě těžký. Nemohla jsem si zvyknout na její styl psaní a spoustu informačních vět...ale postupně se to zlepšovalo a musím napsat, že se mi kniha jako celek nakonec líbila. Střídání kapitol v čase mi vůbec nevadilo. Jedná se o rodinný příběh odehrávající se většinu času na Krétě. Stojí za přečtení..

16.05.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Pěkný psychologický román. Určitě zajímavější než autorčina prvotina. Jedno malé nevinné škobrtnutí a jak to změní život celé rodiny...Od poloviny jsem už tušila, jak to dopadne, ale i tak super.

13.05.2021 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Jedním slovem SUPER..Parádní jízda. Perfektní thriller. Jen škoda, že nebyl delší:-)

12.10.2020 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Skvěle napsaný příběh o špionkách z období první i druhé světové války. Napínavě psané, vůbec jsem netušila, jak to doopravdy skončí...Moc ráda jsem si přečetla i historická data na konci knihy. Doporučuji přečíst.

31.01.2020 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Knihy p. Körnerové mám moc ráda. Příběh ze života zdravotní sestřičky, radosti a strasti ze života mladé holčiny v 70.letech. Moc pěkná knížka. Doporučuji.

30.08.2019 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Nějak nevím co napsat..Kniha mě ani nenadchla, ani neurazila..Určitě lepší než Bábovky, to byl chaos. Detektivka to rozhodně není. Spíše román s detektivní zápletkou. Zvláštní konec...

15.02.2019 3 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Stojí za přečtení. Konec opravdu překvapivý...až nereálný....až po přečtení jsem pochopila název knihy...super

30.01.2019 4 z 5

Sudičky Sudičky Markéta Harasimová

Závislost je silná potřeba nebo touha, kterou každý neustojí a vždy nekončí dobře. Sudičky se u hlavní hrdinky vážně předvedly a Iveta jim šla velice lehce a rychle na ruku. Těžký život od dětství, přes pubertu až do dospělosti. Slovy mého pubertálního dítěte musím napsat, že to bylo opravdu "hustý".

18.05.2024 5 z 5

Poslední dům v ulici Poslední dům v ulici Diane Chamberlain

Pěkný román od mé oblíbené autorky. Spousta tajemství, dvě časové linie a konec jsem tak nějak tušila.

15.04.2024 4 z 5

Ptačí žena Ptačí žena Lenka Chalupová

Ptačí žena je již sedmou knihou, kterou jsem od autorky přečetla a opět mě nezklamala. Je to příběh plný zbytečných tajemství a rodinných zvratů.

07.04.2024 5 z 5

Tyrkysové oko Tyrkysové oko Lenka Chalupová

Detektivka se spoustou postav a rodinných propletenců. Autorčin styl psaní mám moc ráda. Knihy mají spád a čtou se skvěle.

25.03.2024 4 z 5

Volným pádem Volným pádem Markéta Harasimová

Životní příběh, který nechce nikdo zažít, ale musí vzít každého za srdce... Začíná to jako pohádka a během chvilky jste na dně. Čtivé jako všechny autorčiny knihy. Přečteno za jedno odpoledne, kniha se nedala odložit.

03.02.2024 4 z 5

Rodinná dovolená Rodinná dovolená Shalini Boland

Trochu naivní rodinný thriller. Jsem zvyklá knihy dočíst, jinak bych asi odložila.

04.10.2023 3 z 5

Můj drahý manžel Můj drahý manžel Kimberly Belle

Thriller Vás po celou dobu udržuje v napětí. Pěkně napsané. Doporučuji.

01.09.2023 5 z 5