Zomy Zomy komentáře u knih

Pravda o lásce Pravda o lásce Laura Lee Guhrke

Opět skvělé čtení od této autorky. Na knížku jsem se moc těšila, protože Laura Lee Ghurke u nás dosud byla (neprávem) poněkud pozapomenutá.

Začátek knihy se mi trochu táhnul, bylo to moc ukecané, nijaké, ale pak jsem se do toho dostala a bavilo mě to moc.

Je to vlastně totéž co všechny předchozí knihy spisovatelky - publicistické prostředí, neohrožená středostavovská stará panna a suchopárný šlechtic. No něco báječného :-)

05.03.2021 4 z 5

Vášnivé touhy Vášnivé touhy Elizabeth Hoyt

Knížka je takový lepší průměr. Oba hrdinové mi byli chvíli sympatičtí víc, chvíli méně, ale příběh se četl hezky. Ovšem byl vlastně jako jakýkoliv jiný, zaměnitelný s dalšími historickými romancemi. První díl byl rozhodně mnohem čtivější, temnější, romantičtější.
Další díly si ale samozřejmě nenechám utéct a těším se na ně :-)

04.03.2021 4 z 5

Kroniky o Drussovi Kroniky o Drussovi David Gemmell

Pro mě je to takové seznámení s fantasy Davida Gemella.
Druss tady není zrovna typický hrdina - na začátku příběhu je to ještě ucho, k tomu poměrně přihlouplé, jednoduché. Prostě kolem sebe mlátí sekerou a jde mu to. Ale chápu autorův záměr, chce ukázat vývoj postavy.
Jednotlivé příběhy rychle plynou, vedlejší postavy dokážou zaujmout (Sieben mi z nich přijde nejopravdovější) a čtivost knize rozhodně nelze upřít.

17.02.2021 3 z 5

Sváděj mě znovu Sváděj mě znovu Barbara Dawson Smith

Od autorky jsem četla Svůdné objetí a Nezralý pro lásku a obě knížky se mi moc líbily. Sváděj mě znovu není špatné, ale nějak se mi to táhlo. Takový lepší průměr.

08.02.2021 3 z 5

Šlechtic ze žaláře Šlechtic ze žaláře Alissa Johnson

Další skvělá knížka od autorky. Asi je to objektivně na 4 hvězdy, ale když já mám pro Alissu Johnson slabost. Její styl psaní je vtipný, chytrý, na nic si nehraje. Hrdina je vždy správný, čestný chlap, který chce svou milovanou chránit, žádný lamač ženských srdcí a intrikář. Hrdinka se nenechá zastrašit, slova jí jdou hezky od pusy a nebojí se za svou lásku bojovat.
Adelaide mi že všech autorčiných hrdinek byla možná nejmíň sympatická, ale přesto mi to nekazilo čtení.

08.02.2021 5 z 5

Jako pravá dáma Jako pravá dáma Alissa Johnson

Tak já se tady zamilovala.
Zamilovala jsem se především do autorky, že dokáže napsat tak prostý, klidný a nekomplikovaný příběh bez sexuálních scén na každé druhé stránce.
Taky jsem se zamilovala do hlavních hrdinů. Winnefred a Gideon jsou oba naprosto přímí, neintrikují, neobchází problémy. Freddie je čistá, rovná duše, kterou nelze nemilovat. Gideon je v roli ochránce a mentora se zraněnou duší zkrátka dokonalý. Jejich vtipné dialogy, od kterých létaly jiskry, byly příčinou, že jsem se culila většinu knihy.
Trochu nadnesené je tedy tvrzení, že se na pozadí jejich příběhu odehrává ještě vztah Rose a Luciena, to byla přímá linka bez zádrhelu.
Tahle knížka, nejlíp ji asi vystihují slova konverzační romantika, mě naprosto zahřála u srdce, pohladila, pobavila a dojímala. Jsem ohromně zvědavá, jestli na mě bude působit stejným dojmem, až se k ní jednou vrátím.

06.02.2021 5 z 5

Pletichy krásného vévody Pletichy krásného vévody Laura Lee Guhrke

Laura Lee Guhrke mě skutečně baví! Její styl se čte plynule a s radostí, příběhy jsou stokrát omleté a přitom ty nejlepší, dialogy mezi hrdiny vtipné.
V tomto díle jsem zvažovala tři hvězdy, protože Prudence byla vykreslena přehnaně naivně a to mě rozčilovalo. Ostatní autorčiny hrdinky jsou ženské od rány a to je mi sympatičtější. Rhys byl zpočátku správný záporák, přesně tak, jak to příběh potřeboval. Chvílemi to byla trochu fraška, ale přesto jde hlavně o tu správnou dávku zábavy a romantiky.

28.01.2021

… a pak ji políbil … a pak ji políbil Laura Lee Guhrke

Takhle autorka mě neskonale baví! Je s podivem, že mi tak dlouho nepřišla pod ruku.
Její knihy jsou vtipné, odlehčené, plynulé. Hrdinky jsou pravé bojovnice - životě i v lásce a nakonec prožijí svou pohádku o Popelce. Osnova je stále stejná: stará panna, která si musí vydělávat na živobytí, se střetne s arogantním a vysoce postaveným šlechticem. Ale zastrašit se rozhodně nenechá.
Stále jde o historickou romanci a přitom už tu máme telefony, vlaky a ženy v roli sekretářek. Parádní čtení minimálně za 4,5 hvězdy.

25.01.2021 5 z 5

Svádění jako lék Svádění jako lék Laura Lee Guhrke

Tady bych nejradši dala 3,5 hvězdy. Tentokrát se mi to zkraje zdálo trochu zdlouhavé, Sebastian byl na začátku dost nevyvážený (jasně, nebylo to bezdůvodně, ale lezl mi na nervy). Ovšem Daisy je opět, jako zatím každá hrdinka této spisovatelky, úplně parádní. Nebojácná, s vyřídilkou, nenechá se odbýt ani zastrašit.
Autorčin styl se mi moc líbí a čím víc knížek od ní vyjde, tím líp!

24.01.2021 3 z 5

Dobře utajený Skot Dobře utajený Skot Suzanne Enoch

Tahle série mi zkrátka sedla. Bratři jsou vtipní, jejich pošťuchování je zábavné a jejich rodinná soudržnost až dojemná. Stejně jako je vtipný a dojemný jejich Rory na zdi :-)
Příběh Adena a Mirandy je hezky propracovaný a zároveň velmi jednoduchý - hlavní hrdina se rozhodl, že našel tu pravou, asi na straně 50. A vůbec to ničemu nevadilo. Je to hodně konverzační, ukecané a hrozně fajn. Navíc myšlenka partnerství a rovnocennosti je moc příjemná.

24.01.2021 4 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Jako vždycky u této autorky mám rozporuplné pocity. Je to bomba, o tom žádná.
Její styl je neuvěřitelně čtivý, hltáte to, chcete víc, chcete všechno najednou.

Její antihrdinové, jsou skutečně hodně anti. A řekla bych, že Bane byl z těch všech zatím největší "sajrajt", na začátku knihy neměl opravdu jedinou dobrou vlastnost.

Příběh s Jesse je tentokrát hodně temný, až příliš na to, aby se do toho zapasovala romantická linka. Nejsem si totiž jistá, jestli by se dívka s takovou minulostí ve skutečnosti dokázala začlenit zpátky do normálního života.

V každém případě jsem to opět zhltla a každou další autorčinu knížku si dám taky. Ale vracím se spíš k veselejším, světlejším knížkám.

24.01.2021 4 z 5

Gentlemanovy tajné touhy Gentlemanovy tajné touhy Laura Lee Guhrke

Na autorku a její starší díla jsem narazila jen díky tomu, že se začne znovu vydávat. A ještě že tak! Spisovatelka píše svěže, jednoduše, vtipně. Tenhle styl mi sedí.

Gentlemanovy tajné touhy jsou skutečně, jak bylo napsáno níže, Sabrina v historickém hávu. To mě trošku rušilo, protože ta podobnost byla opravdu veliká.
Přesto to bylo fajn čtení se sympatickými hrdiny, Marie měla úžasnou vyřídilku a Filip nakonec přece jen srdce :-)

20.01.2021 4 z 5

Falešné zásnuby Falešné zásnuby Jo Beverley

Kdybych měla být spravedlivá, tak bych dala 3,5 hvězdy. Je to lepší průměr, ale vyložená bomba, která mě chytne za srdce, taky úplně ne, nemám z toho takové to těšení, že si to zase někdy brzy přečtu.
Ale autorka nezklamala a určitě budu v sérii průběžně pokračovat.

17.01.2021 3 z 5

Nash Nash Jay Crownover

Autorka si drží svůj standard. Je to spíš průměrná literatura, ale pro odpočinek a vypnutí mozku ideální. Co teda musím ocenit, že spisovatelka dokázala udržet čtivost knížky i přesto, že v podstatě neměla žádný děj.
Saint byla opravdu nevyrovnaná a jeden by se divil, čím Nashe dokázala tak oslovit. Zpracování jejich lovestory mi přišlo takové nevěrohodné, nevěřila jsem jim to. Nicméně v sérii budu určitě pokračovat.

12.01.2021 3 z 5

Maddox Maddox Melanie Moreland

Maddox mě vrací zpátky do hry (tedy do série) :-)

Bentley se mi líbil moc, to byla parádní pohádka o chudé a bohatém.
Aiden mě nebavil, byl bez nápadu, neslaný, nemastný. Ani jsem neměla chuť číst o dalším z trojice.

Ale tenhle příběh byl fajn. Ačkoliv byl nápad spíš průměrný a klišoidní, četl se sám a bavil mě. I když už se tady autorka možná až moc zaměřovala na sexuální scény (Bentleyho příběh mi přišel romantičtejší) a chvílemi mi to připadalo spíš úsměvné - pokud budu v časovém presu a nebudu stíhat uvařit večeři pro návštěvu, nadržený chlap by byl to poslední, co by mě uklidnilo :-)

Melanie Moreland píše takové jednoduché, sentimentální příběhy - v tom nejlepším slova smyslu. Pokud na ně zrovna máme chuť, víme, na koho se obrátit.
Tenhle příběh se povedl. Klidně bych dala 3,5 hvězdy.

10.01.2021 3 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Jules Wake válí. Téma není ani trochu originální, ale komu na tom záleží? Jedná se o vánoční romanci a přesně tu dostaneme. Křehkou, romantickou, zasněnou,... zasněženou.

Ale to české vydání - to jako vážně?! Já jsem tak naštvaná! Všichni, kteří máme knížku doma, bychom měli zdarma dostat 2. vydání, které bude konečně uděláno s profesionální péčí. Překlepů je tam jako maku, ale to bych asi ještě dokázala odpustit. Ale to vykání! Ano, angličtina to má trochu jinak než my. Ale předpokládám, že překladatel by měl mít cit pro jazyk a s náležitým citem tedy tyto věci používat. I když možná že tolik citu zase potřeba není. Protože opravdu žádné sedmileté dítě nevyká ženě, která se o něj stará více jak pár hodin. Nemluvě o hlavní dvojici. Musela jsem si věty v hlavě sama v duchu přeříkávat, aby mě to tolik nerozčilovalo. Na straně 230 si Nate a Viola konečně tykali - sice to absolutně nezapadalo do kontextu, ale přesto to byla úleva. Ovšem na dalších stránkách už si při polibcích zase vesele vykali.

Musím tedy říct, že tohle je vyloženě průšvih a úplně mi to zkazilo dojem.

09.01.2021 4 z 5

Aplikace lásky Aplikace lásky Tash Skilton

Osvěžující... To je slovo, které mi během čtení často naskakovalo. Je to vtipné, chytré, romantické.

07.01.2021 4 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

Ale jo, vlastně proč ne. Podle mě by teda vůbec neuškodilo, kdyby měla knížka o třetinu míň stran, ale nakonec jsem to dočetla s přiblblým úsměvem na rtech. To zakomponování ostatních autorčiných hrdinů bylo velmi milé.
Je to neuvěřitelný cukrkandl a chvílemi jsem se nudila, ale takové jsou knížky od Moreland - patetické, přehnaně romantické a extrémně pohádkové. Jenže když máte třeba horší den, tak tohle vás tak nějak trapně pohladí po duši :-)

05.01.2021 3 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Autorky svoji práci umí, o tom není pochyb. Ale tentokrát mě bavila jen první půlka knihy. Ta měla všechno, na co jsme u jejich knih zvyklé - vtipné dialogy, jiskření, dojetí (přiznávám, ukápla mi slza).
Ale ta druhá půlka? To byla skoro až nuda.
Zaprvé Chance už se rozhodně nechoval jako bastard (jak byl na začátku dokonale vykreslen). Audrey se nechovala pro jistotu vůbec nijak. Všimněte si, že mezi hrdiny pak už téměř neprobíhala, až na pár výjimek, nějaká větší interakce.
Zadruhé se děj odvíjel velmi podobně jako v Šéfovi.
Zatřetí Chancovo chování nebylo romantické (alespoň pro mě), ale po tolika stránkách už spíše.... otravné...
Tentokrát opravdu jen průměr.

04.01.2021 3 z 5

Zničená Zničená Rachel Van Dyken

Tak na mě už tohle bylo příliš. Přílišné ždímání emocí. Což sice nevidím jako negativum, ale nevyhovuje to všem čtenářům (čtenářkám) - a já jsem jednou z nich. Milostná linka je krásná a dojemná. A taky pohádková. Takže autorka do nás cpe realitu, pokud jde o deprese a umírání, ale všechno ostatní už splňuje znaky žánru, a to se, přiznejme si, ve skutečnosti zas tak často nestává...
K Dohazovačům se budu ráda vracet, to je úžasný oddech. Ke Zničené budu hledat další cestu dlouho, pokud vůbec - je to pro mě moc bolavé.

03.01.2021 3 z 5