zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

Již počtvrté jsem se setkala v této sérii se soudní lékařkou Julií a komisařem Florianem. Čtení Vraždy s nápovědou mě fakt moc bavilo. Slupla jsem ji jako malinu, obracela stránku za stránkou a již nyní se těším na další díl. Možná i proto, že se jedná o nenáročnou detektivku, se mi knížka tak líbila. Hned prolog na začátku upoutal mou pozornost a příběh mě doslova pohltil. Tato knížka dokazuje, že v jednoduchosti je krása. Posílám paní autorce pět * a brzy očekávám Vraždu na hřišti.
Obálka je perfektní !

31.08.2022 5 z 5

Pomerančový háj Pomerančový háj Rosanna Ley

Na konci léta jsem si udělala výlet do španělské Sevilly. Zajisté, že se jedná o výlet na stránkách románu Pomerančový háj. Jedná se o příjemné letní čtení, které mě potěšilo i osvěžilo. Dovedu si totiž představit tu smyslnou hořkosladkou vůni sevillských pomerančů, tu horkou vůni léta s vůní moře. A mně vůbec nepřipadla knížka jako cestovatelská příručka, vše dokonale ladilo a zapadlo, ráda jsem poznala krásu Sevilly.
Knížka je příběhem Holly a její matky Elly, obě milují toto město, Holly přijíždí do Sevilly s mámou, aby rozjela podnikání a Elly je zde již podruhé. Před třiceti lety zde jako mladá vdaná žena ztratila své srdce a následky té romance jí pronásledují dodnes...
Mně se knížka líbila, četla jsem ji s chutí a 4 * si určitě zaslouží ! Hezké !

29.08.2022 4 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

Ale no, vždyť já ptáky absolutně nesnáším, mám na ně fobii. Ale na sérii Havraní bratrstvo jsem se nalákat kamarádkou nechala. Vůbec nelituji, i když se již nepovažuji za cílovou skupinu čtenářů ani za milovnici tohoto žánru. Pravdou ale je, že Hejno havranů i Exodus jsou knihy tak skvěle napsané, že i mě dokonale vtáhly do děje a polapily svým kouzlem...
U románu Exodus bych zřejmě také ubrala pár stran, hlavně ze začátku, kdy jsem se už málem začínala nudit, ale pak děj nabral na síle a i mnou zacloumaly emoce... láska, nenávist, smrt, lži, osud, smíření. Toto čtení je okořeněno tajemnem a nostalgií. Já jsem našla svého havrana již před třiceti pěti lety a moc mu děkuji za všechnu lásku, mon trésor... Snad i naší Cecílii vydrží láska a spolužití tolik let. Krásné to bylo, Cec !!

27.08.2022 5 z 5

Bublinky štěstí Bublinky štěstí Helen Fripp

Historický román neboli úchvatný příběh inspirovaný životním osudem Nicole Clicquotové. Nemusíte mít ani rádi šampaňské, i tak vás zcela jistě pohltí tento příběh odehrávající se na pozadí událostí francouzské revoluce. Příběh Veuve Clicquet, mladé vdovy, je prosycený vůlí a odvahou ženy, která bojovala za své vinice, za manželův odkaz a vybudovala jeden z největších světových sklepů šampaňského.
Bublinky štěstí jsou debutem Helen Frippové a pro mě tak trošku překvapením... Nečekala jsem, že se mi tato knížka bude až tak líbit. Ráda ji všem doporučím !!!

22.08.2022 5 z 5

Ztraceny v Paříži Ztraceny v Paříži Elizabeth Thompson

Před chvílí jsem se vrátila z Paříže. Ano, bylo to sice jenom na stránkách románu Ztraceny v Paříži, ale nevadí, vždyť při čtení si můžu cestovat kam jen chci. Paříž jsem navštívila nejenom současný, ale dokonce jsem zavítala do jeho dvacátých let. A víte co se mi moc líbilo ? Že dějová linka historická byla napsána formou deníkových zápisků. Milý deníčku...
Ztraceny v Paříži je nenáročný, ale čtivý, příběh matky a dcery, které se vzájemně odcizily, ale znovu k sobě postupně nalézají cestu a to díky nečekanému dědictví po prababičce Ivy. Objevují spolu zapomenutou rodinnou historii a poznávají život svých předků. Hezký, odpočinkový příběh !!

19.08.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Na Terapii od B.A.Paris jsem se dlouho těšila a stejně tak dlouho jsem na ni čekala v knihovně. Možná i trošku proto, že očekávání bylo velké, mě tento sousedský psychothriller až tak nenadchnul. Předešlé autorčiny knihy u nás vydané se mi líbily více. Kniha je to velmi čtivá, plná sousedských intrik a lží, okořeněna nečekaným koncem, ale i tak mě příběh nedokázal pohltit tak, jak to mám ráda...
Takže pro mne je tu malinké zklamání, ale příště to už bude zase všechno v pořádku. B.A.Paris je totiž skvělá autorka a jen tak mimochodem v těch červených šatech na přebalu knihy jí to moc sluší !

16.08.2022 4 z 5

Za svitu měsíce Za svitu měsíce Jennifer Anton

Ricordate le vostre mamme
Nezapomínejte na své matky

Na stěně oltáře v italské Sant' Anně je tento prostý nápis. A já jsem po dočtení této knížky hluboce dojatá, tak moc na mne tento příběh zapůsobil, o to víc, že se opravdu stal !!!
Za svitu měsíce je překrásný historický román, chcete-li sága rodu žen Panteových. Děj začíná v roce 1914 a končí po skončení druhé světové války. Příběh je prosycen neobyčejnou odvahou, vytrvalostí a láskou, která se dnes hned tak nenajde. Láska Niny a Pietra je fascinující, ona po svatbě žije na italském venkově a Pietro odjiždí do Ameriky, aby vydělal peníze... Jejich odloučení je bolestivé, ale láska vytrvá.
I mě chytil tento příběh za srdce, je nejenom výborně napsaný, ale i nezapomenutelný !

12.08.2022 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Francouzská lekce je bezvadné letní čtení, které ani chvíli nenudí, je skvěle napsané, je zábavné, čtivé, sexy, romantické, jiskřivé a bouřlivé jako Středozemní moře a kouzelné a milé jako lehký mořský vánek. Bezvadná oddechovka pro chvíle pohody !
Knížku jsem četla na doporučení kamarádky a bavila mě ! Čtení to bylo osvěžující, pro mne trošku změna a to jsem přesně potřebovala. Prostě chvíli pobýt na jachtě u francouzského pobřeží ve společnosti krásného miliardáře Xaviera, jeho dcerky a hezké Josie, která má o holčičku pečovat. Ta romantická jízda rozbouřila i mé srdce ! 5*

11.08.2022 5 z 5

Bouře Bouře Anne Jacobs

Pátý díl oblíbené ságy s názvem Bouře jistě potěší všechny své příznivce. I já se těšila, i když na začátku knihy mi chvíli trvalo než jsem se v postavách zorientovala a nevím proč, ale nečetla jsem s takovým nadšením jako obvykle... Tentokrát jsem navštívila Augsburg v bouřlivých letech, kdy se k moci dostává Hitler a rodina má znovu problémy... I v této době nechybí nové lásky a nové naděje, narodí se i dvě zdravá miminka. A když jsem knížku dočetla, tak i já jsem nabyla dojem, že vše je připraveno na další pokračování. Ten šestý díl Panského domu se jistě chystá !

07.08.2022 4 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

Děvčata z Firefly Lane je další knižní skvost z pera skvělé autorky Kristin Hannahové, autorky Slavíka i Velké samoty. Opět se jedná o báječné čtení, které jsem si maximálně užila a vychutnala. I když mi ke konci knížky vůbec nebylo dobře, moc smutno, moc !
Příběh je oslavou přátelství dvou dívek Kate a Tully, obě se spolu seznámily někdy v sedmdesátých letech a čtenář sleduje jejich životní pouť po celou dobu jejich kamarádství, do doby než zasáhne osud... Tak nějak lehce jsem proplouvala spolu s nimi jejich životy, že se mi ani nechtělo z knihy vystupovat, chtěla jsem zůstat...
Krásný, srdceryvný příběh, autorka to ani jinak neumí ! Prostě nádherný zážitek !!!

03.08.2022 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Carol Wyer

Mně se až tak OKO ZA OKO nelíbilo. Ještě uvážím, zda budu pokračovat dalšími díly. Dle mého názoru jsou na knižním trhu o hodně lepší detektivní série. Styl psaní paní autorky se mi zdál dost náročný, čtení pro mne tentokrát nebylo radostí, dost jsem se musela příběhem prokousávat a docela jsem se potěšila, že jsem dočetla ! Oceňuji jistou originalitu příběhu a opravdu nečekané rozuzlení ! Tentokrát jen 3* !!!

30.07.2022 3 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Skvělá hodnocení zde na DK, i má láska k historii mě nenechaly chladnou a sáhla jsem po nové historické sérii od Františka Niedla. A to nemám přečtené ty předchozí. Jsem moc spokojená. Knížka je moc krásně napsána, pan autor dokonale zná prostředí a dobu o které píše, seznámila jsem se s Ondřejem z Rohatce, Chiarou, Brunem a chci víc, chci číst o jejich dalších osudech a dobrodružstvích.
Ten čas strávený s touto knížkou byl moc příjemný a docela krátký, četla se jedna radost ! Na hrad Jenčov se zajisté vrátím !

27.07.2022 5 z 5

Město snů Město snů Kate O'Hara

Mám takový pocit, že jsem v zajetí rodinných ság. Prostě zas a znova nemůžu odolat tak lákavé anotaci a pohledné obálce. Asi se z rodinných ság stává můj oblíbený žánr !
Město snů je první díl ságy odehrávající se na začátku 20. století v Kalifornii. Harriet, dcera bohatého rejdaře, se po otcově mrtvici stává jeho pečovatelkou, a kromě problémů v rodině potkává i lásku. Mladého začínajícího obchodníka s němými filmy Franka. Je jim jejich láska souzena ? Po ničivém zemětřesení, které postihne San Francisco, prožívá Frank osobní tragédii a odjíždí z města...
Ano, i tato sága od německé autorky se mi líbila a polapila mne do svých sítí. Těším se tedy na další díl !! Snad to bude brzy !!

25.07.2022 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Chci poděkovat oběma autorům, Camille a Henrikovi, za tak objemné a čtivé dílo a ujistit je, že i já se těším na další setkání se svéráznou dvojicí Minou a Vincentem.
Iluze je švédský mrazivý thriller, pro mnohé určitě dost brutální, mně se to až tak hrozné nezdálo, ale každý čtenář to vnímá jinak. Ocenila jsem originalitu příběhu a velmi se mi líbila vložená linka z minulosti z Kvibille. Konec byl samozřejmě velmi strhující ! SUPER !

23.07.2022 5 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Už dávno jsem tak rychle nepřečetla knihu, která je majitelkou takového množství stran. A také je to už dávno, co jsem si román vyhlédla a slíbila si, že si ho musím přečíst, tolik mě lákal. A v nočním stolku čekal také dlouho na přečtení. A za dva dny byl přečtený. Rychlovka.
Prvních sto stran mě až tak nenadchlo, ale pak mě příběh pohltil a doslova nepustil. Konec byl pak zcela neodložitelný, napětí se dalo krájet. Příběhy se starým rodinným tajemstvím mě vždy bavily a lákaly. Co se stane když zemře paní Westawayová ? Ponořte se i vy, milí přátelé, do tohoto temného rodinného dramatu s podmanivou atmosférou a jsem si jistá, že budete spokojeni. Skvělá knižní lahůdka !!

17.07.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Zase jsem jednou sáhla po detektivce od mladé české autorky Kristýny Trpkové. První díl s komisařkou Laurou a jejím kolegou Adamem s názvem Stvůra jsem nečetla, naše knihovna zakoupila až Vesnici, ale snad to napravím. Líbila se mi i obálka, nejenom knížka.
Tipnout vraha se mi zase vůbec nepodařilo a marně přemýšlím nad tím, co se asi stalo s Vojtíškem. Jestli dokáže být lidská mysl až tak zrůdná, že přetrhá i pouto nejsilnější, pouto mateřské. Určitě si přečtu i další případ Laury a Adama !

16.07.2022 4 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Kelly Rimmer

Moc, moc se mi tento román líbil. Nečekala jsem, že to bude tak silný příběh, krásný i dojemný zároveň. Je to příběh o síle jedné velké lásky, o rodinném tajemství skrývaném mnohá desetiletí, příběh o strastech války i o životě v době dnešní. Ano, opět má příběh dvě časové linky, ta současná se odehrává na Floridě a vypravěčkou je Alice, máma dvou dětí. V lince válečné se vrátíme do Polska, kde Alicina babička Alina žije se svou rodinou na statku, je zamilovaná do nadějného studenta medicíny Tomasze, ale nejsou si souzeni.
Velmi ráda knížku doporučím, je nádherná. Už dlouho jsem nebyla tak dojatá, mé emoce se tentokrát konečně probudily !

13.07.2022 5 z 5

Dcera popela Dcera popela Ilaria Tuti

Komisařka Teresa Battagliová, paralyzována nemocí i dávnými vzpomínkami, se vrací potřetí s příběhem, ze kterého mrazí. Může mít bezohledný sériový vrah dvě tváře ? Může mít v sobě kromě krutosti i laskavost a soucit ? Je to parádní čtení, které mě zcela pohltilo. Ilaria Tuti je nesmírně talentovaná autorka a těším se na další její knížku...
Dcera popela je výjimečný, temný i mrazivý příběh z italských Alp. A komisařka Teresa je hrdinkou mého srdce ! Bravo !!!

09.07.2022 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Senzační začátek nové série, zajímavá a spletitá zápletka, překvapivé zvraty i konec. Ocenila jsem i neobvyklé pouštní prostředí a těžko uvěřitelnou minulost hlavní hrdinky Reni a jejího kolegu Daniela Elliase.
Tento thriller se četl sám a 5* si jednoznačně zaslouží !

07.07.2022 5 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Není tajemstvím, že Natasha Lesterová je skvělá vypravěčka. Nepochybovala jsem, že Dům na Riviéře bude čtenářským zážitkem a také tomu tak bylo. Je to nádherně zpracovaný, fascinující příběh, který je založen na skutečných událostech i osudech. Dvě dějové linky, válečná i současná, které se ke konci dokonale propojí. Obě skvělé !
Dům na Riviéře je krásný, silný příběh o lidské odvaze, plný intrik a sebeobětování, příběh o vůli zachránit umělecká díla před nacisty.
Pro mě je to od paní autorky nejlepší knížka, líbila se mi nejvíc ze všech. Na obálce můžu oči nechat a obsah knihy potěšil zase moji duši. Láska ke knihám a k umění je nekonečná, osudová, mimo prostor a čas !!
Dům na Riviéře je moje letní srdcovka !!

02.07.2022 5 z 5