zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Krimiromán z pera australského autora Michaela Robothama vypráví další osudy forenzního psychologa Cyruse a jeho chráněnkyně Evie Cormacové.
Je to opět čtivé, plné nástrah a nebezpečí, místy strhující, jen nevím proč mě čtení tolik nebavilo. Jisté je, že musím změnit žánr a odpočinout si od krimi. V tomto letním vedru toužím po knížce, která mě pohltí a snad ji brzy najdu... !

28.06.2022 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Detektivka ze švédského venkova s poklidným a letně ospalým tempem, která se mi docela líbila, ale překvapení či nadšení se nekonalo. Komisař Peter Vinston, který nemá rád zvířata a už vůbec ne kočky, místní asistentka policie Tove, její šéf L.G.Olofsson, který miluje včely a ne svou práci, kocour Pluto a pes Bob - tato detektivka je plná svérázných postaviček, které pobaví, ale i vyřeší vraždu realitní makléřky Jessie.
Obálka knížky je povedená, moc se mi zalíbila. Zkusím i pokračování.

27.06.2022 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Skutečný příběh o neobyčejně krutém domácím násilí, brutalitě, sadismu, který se odehrál v jedné americké rodině. Tři dívky vyrostly v rodině, jejichž matka šířila kolem sebe čirou hrůzu, zlobu a zlo. Příběh je výborně napsaný a skvěle dokumentuje to, co se v rodině odehrávalo. Četla jsem s velkým zaujetím, mnohdy jsem nemohla věřit tomu, co čtu. Na tento příběh ještě dlouho nezapomenu a jen stěží můžu věřit, že se to stalo.
Nikki, Sami a Tori - tři dívky, které čelily zlu od své vlastní mámy.
Kathy, Shane a Ron - tři utýrané oběti, které zaplatily cenu nejvyšší.

23.06.2022 5 z 5

Pravda nebyla k dostání Pravda nebyla k dostání Lucie Hlavinková

Není to moje první knížka od Lucie Hlavinkové a určitě ne ani poslední. Moc se mi líbilo, jak mě paní autorka dokázala vtáhnout zpět do svého mládí, mnohé situace i zapomenutá slova opět vypluly na povrch a já se v nich našla. Ach, to mládí... Pravdou však zůstává, že každá doba má své plus a mínus a i v dnešní době nejsou jen plusy, ale i mínusy. A to hodně. Nemám moc ráda narážky na politiku, dodatek na konci je určen mladé generaci, to chápu.
Takže moje milé kamošky, Jano a Sváťo, bylo mi s vámi fajn. Tak nějak to bylo, takové jsme byly a kdoví, jak třeba za dvacet let zhodnotí další autor tuto naši dobu.
Je dnes pravda k dostání ?

20.06.2022 4 z 5

Mrtvý na pláži Mrtvý na pláži Anna Johannsen

Tuto knížku jsem četla na doporučení naší knihovnice a nelituji. Mrtvý na pláži je klasická a kvalitní detektivka se sympatickou komisařkou Lenou, zajímavým motivem a s ostrovní atmosférou. Na ostrově Amrum by se i mě moc líbilo a ani by nevadilo, že je moře studené. Knížka se četla výborně a já se zase ráda vrátím na ostrov za Lenou ! Super !

18.06.2022 4 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

Draculovu ženu jsem si již delší dobu chtěla přečíst. Je od mé oblíbené slovenské autorky a je skvělá ! Tajemná, magická, nevšední, zvláštní, kouzelná a ještě bych našla desítku dalších přívlastků. Je to příběh o lásce napříč časem, příběh o spřízněných duších, napsaný tak krásně, že mě jako milovnici historie nemohl nenadchnout.
Kdo byl Vlad III., zvaný Dracula ? Byl to neohrožený bojovník s Turky nebo tyran, který napichoval nepřátele na kůl ? Příběh, kde se součastnost propojí z dávnou minulostí jsem četla jedním dechem. Oceňuji i doslov, který je velmi poučný i zajímavý.
Deset životů bych s tebou prožil a všechny by mi bylo málo ! Florin Chillian

15.06.2022 5 z 5

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

Celá pravda je, že už u předešlého dílu této série jsem zvažovala, zda další díly číst a nakonec jsem opět neodolala a četla. Téma sexuálního obtěžování na univerzitě je aktuální i zajímavé, ale i tentokrát mě rušily novinové články, vsuvky, podcasty... Pravdou je, že jsem držela palce inspektoru Adamovi Fawleymu, jeho obvinění mě štvalo a nevěřila jsem mu ani za mák. Jeho ženě Alex přeji konečně trošku štěstí a i milé miminko.
Uvidím, jak se rozhodnu u dalšího dílu. Špatné čtení to ale rozhodně nebylo !

13.06.2022 4 z 5

Něžná náruč větru Něžná náruč větru Alexander Stainforth (p)

Knížka s okouzlující obálkou se líbila i mé kamarádce, která má hodně ráda romantické příběhy a ta mi ji dopředu vychválila...I já jsem spokojená, hezké čtení to bylo.
Něžná náruč větru je příběh s prvky romantiky, ale je propojen i s napětím, krutostí, nadpřirozenem. Příběh se odehrává v krásných kulisách starého sídla Summershine, které je obklopeno bouřícím mořem a sužováno stále sílícím větrem. Když na toto panství uteče lady Amelie od svého tyranského manžela Charlese Egertona, netuší, co ji zde ještě všechno čeká. Zlo je připraveno udeřit a dávné křivdy čekají odplatu.

11.06.2022 4 z 5

Šedá jako popel Šedá jako popel Ursula Poznanski

S květinářkou Carolyn jsem se setkala již podruhé. A musím předeslat, že toto setkání bylo ještě lepší než to první. Prostředí vídeňského centrálního hřbitova je atraktivní, nezvyklé a jistě i dost morbidní, ale i zde může dojít v vraždám a jiným nepravostem. Nejenom, že se naše hrdinka Carolyn skrývá a utíká před svými pronásledovateli, ale ještě se zaplete do případu hanobení hrobů, které má smutný motiv sahající do minulosti.
Přes rozpačitý začátek mě nakonec příběh chytil a nepustil. Bylo to drsné, napínavé a čtivé. Přečtu si i připravovaný třetí díl s názvem Rudá jako oheň !

10.06.2022 4 z 5

Láska a jiná slova Láska a jiná slova Christina Lauren

Po dočtení tohoto příběhu hledám už i já svá oblíbená slova. Čtení, vnouček, knížky, mít rád, těšit se... no je jich víc, ale některé si nechám pro sebe !
Láska a jiná slova je laskavý, procítěný, místy úsměvný, občas dojemný román o dospívání a o složitosti dospělosti. Macy a Elliot, jsou nejdříve dvě děti, které si rozumí, milují knížky a později dva mladí lidé, kteří po jedenácti letech znovu objevují svou lásku. Tento milý příběh o přátelství, ztrátě, první lásce, mě bavil, přitahoval, poutal, dojímal a těšil. Hezké čtení !

08.06.2022 4 z 5

Zrada Bílé růže Zrada Bílé růže V. S. Alexander

Čtu ráda knihy tohoto amerického autora. Píše zejména historické romány a ty já mám ve velké oblibě. Takže Zrada Bílé růže je moje třetí knížka od V.S. Alexandera.
Příběh Natálie, jejíž rodina uprchla z Ruska před krutovládou Stalina, se odehrává ve válečném Německu. Studentka Natálie nechce jen bezradně přihlížet tomu, co se v její nové domovině odehrává a zapojí se do odboje proti Hitlerovi. Riskuje rodinu, život...
Skvěle napsaný příběh a jako třešnička na dortu působí fakt, že Bílá růže a její členové skutečně existovali, a za svou vlast dokonce zemřeli. Na konci knihy si čtenář může dokonce přečíst letáky Bílé růže. Na knize se mi mimo jiné líbí její autentičnost a to, že dnes už vím, kdo byli sourozenci Sophie a Hans Schollovi ! Hrdinové !!

06.06.2022 5 z 5

Chladné stopy Chladné stopy Sharon Dempsey

První případ nové série mě zavedl do neznámého, ponurého a temného prostředí Severního Irska. Danny Stowea a Rose Laineyová se snaží vyřešit současný případ vraždy pětice mladých lidí, která musí nějak souviset s dávným nevyřešeným zmizením Eden Mulliganové. Sama Rose čelí své smutné minulosti a Danny zase rozpadu svého manželství. Mně se knížka četla dobře a ráda se s hlavními hrdiny znovu setkám.

03.06.2022 4 z 5

Osudová léta Osudová léta Maria Nikolai

Čokoládovna skončila a já se těším na další příběh z pera Marie Nikolai. Závěr trilogie byl hodně uspokojivý, autorka své čtenáře v epilogu seznámila s dalšími osudy hlavních hrdinů, Viktorie, její matky Judith, Antona, Martina s Mathildou, Helene a Georga...
Doba v Německu je nejistá, k moci se dostává Hitler a rodině hrozí vyvlastnění. Viktorie i její matka brání čokoládovnu a tehdy se ve Stuttgartu objeví podnikatel Andrew Miller. Je to pohledný Američan a Viktorie se zamiluje. Cit je oboustranný...
I tentokrát to bylo příjemné a nekomplikované čtení a kdybych směla vyzdvihnou díl, který se mi nejvíc líbil, tak by to byl druhý - Zlatá léta. I když mě všechny díly svedly k mlsání pamlsků, i tak si celá sága zaslouží nejvyšší hodnocení !!!

02.06.2022 5 z 5

Nečekaná lekce lásky Nečekaná lekce lásky Lucy Dillon

Tak to byl nečekaně hezký příběh ! Ale skutečně, tento procítěný, hořkosladký, ale také dojemný příběh o hledání lásky, se mi moc zalíbil. Tempo příběhu je spíše pomalejší, ale rozhodně nenudí. Já jsem četla s velkou chutí, knížka mě bavila a probudila mou zvědavost. Jak dopadne láska Jeannie a veterináře Dana ? Je to opravdu láska nebo jen romantické poblouznění ? Tento jemný, čtivý příběh mě tak zaujal, že dávám 5*. Milovníci pejsků si tady přijdou na své, je jich tady hodně a jsou kořením příběhu. Tuto chytrou i milou knížku ráda doporučím ! Je plná životního moudra !

31.05.2022 5 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Již počtrnácté ve vesničce Three Pines! A myslím si, že máme velké štěstí, že jsme se v této malebné vesničce našli. Poděkování patří paní autorce, která i po ztrátě manžela to dokázala znovu. Napsat tak skvělou, chytrou detektivku s Armandem Gamachem !
Starý, rozpadající se statek na obálce knihy, skrývá pro Armanda, majitelku knihkupectví Myrnu a neznámého mladíka Benedicta velké překvapení. Cizí žena, s přezdívkou Baronka, je jmenovala jako likvidátory své závěti. Proč zrovna je ? Proč odkazuje svým dětem majetek, který nemá ? Království slepých odpoví na všechny otázky. Pro milovníky této série je to další lahůdka ! A něco moudrého na závěr :
"Neděs se toho, že se tvůj život jednou skončí, nýbrž toho, že jsi ještě nezačal žít !"

28.05.2022 5 z 5

Pohlednice z Paříže Pohlednice z Paříže Alex Brown

Po Pohlednici z Itálie napsala Alex Brownová další román s názvem Pohlednice z Paříže.
Nejdříve musím pochválit tu překrásnou obálku, která tak těší moje oči. Je nádherná !
Ano, i obsah románu potěší čtenářovu duši i mysl. Zejména ženy - čtenářky si přijdou na své. Okouzlí je Paříž a tři kamarádky, které se tam potkají. Do Paříže přijíždí Annie, která má navštívit byt, který zdědila její sousedka v Londýně. Maggie provozuje penzion, kde se Annie ubytuje a potkávají zde veselou Kristen z New Yorku. Druhá linka příběhu patří obyvatelce pařížského bytu Beatrice, píše se rok 1917, kdy se sem nastěhovala... Pro mne bylo překvapivé, že linka z minulosti je spíše jen v dopisech Beatrice, téměř celý příběh se odehrává v současné Paříži. Ale určitě to není na škodu, knížka se četla lehce, příjemně a jsem s ní moc, moc spokojená !!! Ráda doporučím !!!

25.05.2022 5 z 5

Panny Panny Alex Michaelides

Kyperský autor Alex Michaelides, žijící v Londýně, napsal již druhý vydařený thriller s tajemným názvem Panny. Tentokrát mě děj knihy vtáhl do atraktivního univerzitního prostředí v Cambridgi. Oblíbený profesor řecké tragédie je podezřelý z vraždy studentek. Psycholožka Mariana, která nedávno ztratila lásku svého života, se snaží profesora zastavit a obvinit. Je přesvědčena o jeho vině, ale může se mýlit...
Knížka se mi četla výborně a snad ani nemusím prozradit, že překvapení na konci bylo veliké. Oceňuji obohacení a propojení příběhu s řeckou mytologií.

25.05.2022 5 z 5

Sophiina naděje Sophiina naděje Corina Bomann

Sophie si nese sebou naději, která ji přenese přes oceán. V tomto duchu končí první díl nové série od Coriny Bomannové. Určitě jsem spokojená, román naplnil mé očekávání, moc hezky se četl a já budu zase netrpělivě čekat na další osudy mladé a chytré Sophie.
Děj příběhu začíná v roce 1926 v Berlíně, kdy nadaná studentka chemie musí opustit rodičovský dům i studium, neboť její vztah s docentem Georgem nezůstal bez následků. Je těhotná a rodiče jí vyhodí z domu. Její životní cesta nás zavede do Paříže i New Yorku, moc se mi líbilo setkání s královnou kosmetiky Helenou Rubinsteinovou, pro kterou Sophie pracovala.
Román je krásným příběhem o síle a odvaze, ztrátě i naději a já mu dávám 5* !

21.05.2022 5 z 5

Vražedné sklony Vražedné sklony Cass Green (p)

Tak to je moje druhá knížka ( první Sama v černém lese) od Cass Greenové a opět získává pět *. Pro mě to byl vynikající thriller, který mě donutil přemýšlet. Je to zamotané, znepokojivé a děsivé čtení se zajímavou zápletkou, plné emocí. Příběh snaživého učitele se smutnou minulostí a jeho ženy, které věří a má ji rád. Ale zná svou Anyu opravdu dobře ? Odpověď na tuto otázku si sami přečtěte v thrilleru, který můžu jen a jen doporučit !!

18.05.2022 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Po delší době jsou Samotářky milým a příjemným knižním překvapením. Moc se mi líbil tento čtivý román české autorky a jeho čtení jsem si doslova užívala. Příběh tří žen Ludmily, Amálie a Věry je zahalen rodinným tajemstvím. Všechny tři jsou samotářky a docela podivínky a až Věrka se snaží přijít na kloub rodinné historii.
Samotářky je skvěle napsaný příběh, který velmi ráda všem doporučím !!!

16.05.2022 5 z 5