zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

První chyba První chyba Sandie Jones

První chyba je mojí třetí přečtenou knihou od této autorky. Vysoké očekávání, které jsem u tohoto thrilleru měla, bylo téměř naplněno. Zajímavé bylo rozdělení příběhu na tři části, nejvíce mi sedla část druhá - Beth. Tam mě čtení nejvíce přitáhlo, ale kladně hodnotím i konec příběhu, který jsem samozřejmě vůbec netušila a překvapil mě.
Při celkovém dojmu knize dávám 4,5 * ! Dávejme si pozor na dobré přítelkyně a pozoruhodné milence :-)

25.11.2021 5 z 5

Když ptáčka lapají, manželé mu zpívají Když ptáčka lapají, manželé mu zpívají Alena Jakoubková

Když jsem si chtěla naordinovat nenáročné a odpočinkové čtení, pak tato knížka od paní Jakoubkové byla dokonalou volbou. Na radu naší milé knihovnice jsem si ji vypůjčila a nelituji. Ten příběh se četl skoro sám a já vůbec nemusela přemýšlet, jen jsem relaxovala a užívala si... Příběh současné mladé ženy je napsaný velmi lehce, jednoduše a svěže a mé očekávání bylo naplněno. Po dalším příběhu z pera této autorky zase někdy ráda sáhnu !

23.11.2021 4 z 5

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

Historické romány mého římského oblíbence Luca Di Fulvia jsou nádherné a velkolepé. Ano, i moje touhy vedou do Říma ! I když jsem již Řím navštívila, mé srdce po něm stále touží. Takže je zřejmé, že tento román je mojí srdcovkou. Děkuji, pane Di Fulvio, za to, že jsem se mohla spolu s Martou, Pietrem či hraběnkou toulat římskými ulicemi, cítit vůni Tibery, pokochat se Fontánou di Trevi, Koloseem, či obdivovat Forum Romanun. Pocítila jsem, že i život v tomto Věčném městě není jednoduchý a lidé stále touží po svobodě.
Všechno, co mě zavede do Říma miluji, stejně jako tento román... !!!!*****

21.11.2021 5 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Hra na vraždu je poutavý, hravý a dobře promyšlený thriller, jehož děj se odehrává na jednom místě - v krásném domě bohatého Lucase na pobřeží Cornwallu. Na svou svatbu s Ninou si Lukas pozve staré přátele z mládí a hra na vraždu začíná...
Čtení jsem si vcelku vychutnala a na konci příběhu mě paní autorka i překvapila, no přesto si myslím, že na tento thriller brzy zapomenu. Nelituji přečtení, ale ani nejásám. Thrillerů odehrávajících se v podobných kulisách jsem přečetla spoustu a tento nebyl ničím mimořádný.

19.11.2021 4 z 5

Vůně španělských třešní Vůně španělských třešní Jo Thomas

V sychravém podzimním počasí jsem si dopřála oddechovku vonící létem a rozkvetlými třešňovými stromy. Jako odměnu jsem dostala bezvadné čtení, okořeněné španělským sluncem, jídlem, jemným humorem a nepřeslazenou romantikou. Tato knížka mě překvapila !! Děj je tak živý, že mě doslova vcucl už od prvních stran a nepustil až do samotného konce.
Třicátnice Beti Winterová je tedy pořádné kvítko ! Přiletí do Španělska se svým snoubencem za svým snem a najednou zůstane sama na život i sen. Nevzdává se a vždy si poradí. Naučí se nejenom tančit flamenco a starat se o třešňový sad, ale najde i svého Antonia a hlavně samu sebe.
Olé !! Ten španělský výlet byl jako krásný sen !!

15.11.2021 5 z 5

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

Vraždu v ledu jsem slupla jako malinu, jedná se o vydařenou a originální detektivku. Tuto sérii krimi německé autorky Catherine Shepherd jsem si oblíbila pro její čtivost, nekomplikovanost a pak kdo by odolal sympatickému Florianovi a patoložce Julii ? Třetí případ je hodně mrazivý a ledový a já jsem četla s velkou dávkou napětí a doslova jedním dechem. Paráda !! Takže se těším na další Vraždu..... od této hezké a milé autorky !!

13.11.2021 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Hospodyně je velmi svižný a dynamický thriller, super čtení, které mě bavilo.
Když Claire naplněná nenávistí a touhou se pomstít potká Hannu, svůj objekt nenávisti a zloby, rozhodne se stát se hospodyní v její bohaté domácnosti. Claire si změní jméno a spřádá pomstu a začíná tak hon na kočku a myš. Ale kdo je vlastně myš a kdo kočka ? Překvapil mě závěr knihy, který jsem vůbec nečekala.
Knížka s nenápadnou, všední obálkou skrývá nevšední a napínavý příběh !!

12.11.2021 5 z 5

Oheň v srdci Oheň v srdci Elizabeth Haran

Tento román vám jistě zažehne oheň v srdci !! Já jsem po dočtení plná pozitivních dojmů a pocitů, plná spokojenosti a pohody. Elizabeth Haran píše krásné příběhy !! Její knížky jsou doslova nabité dějem a číst je je jako sledovat film. Film, který se odehrává v divoké exotické přírodě, kde nechybí láska, dobrodružství, lidská sounáležitost, přátelství či romantika. Moc ráda se vždy ponořím do příběhů této autorky a zapomenu na svět kolem... Willie, majitel vesnického hotelu, má dcerku Kate s domorodkou. Kate vezme sebou na návštěvu ke své sestře do Anglie, kde dcerka zůstane. Po mnoha letech krásná herečka Kate utíká před manželem do Austrálie, kde nalézá své kořeny, svou rodinu. Velmi pěkný dějový propletenec, tak to umí pouze E. Haran !!

10.11.2021 5 z 5

Zmizelá sestra Zmizelá sestra Dinah Jefferies

V třicátých letech minulého století přijíždí Belle do Barmy, kde vystupuje jako zpěvačka v hotelu. Rodiče jí již zemřely, no v jejich pozůstalosti našla novinový výstřižek, ze kterého se dozvídá, že měla sestru, která zde v Barmě před dvaceti pěti lety zmizela z kočárku. Belle začne pátrat a čtenář sleduje nejenom příběh Belly, ale i její matky, kterou Belle téměř neznala... Lince příběhu, která se odehrává v minulosti je věnováno méně stran, no mě osobně tyto historické linky baví při čtení nejvíc. I tady bych si ráda přečetla víc o Dianě, matce Belly. Je to příběh odpočinkový, hezký, čtivý, provede nás krásami anglické kolonie v Barmě a má velmi pozitivní závěr. Konec dobrý, všechno dobré ! Mám ráda tuto autorku, dnes jí ale posílám jen 4* !!

07.11.2021 4 z 5

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

Obr z mlhy je děsivá, bezútěšná i smutná jízda, která nás zavede do zlem prohnilých ulic amerického Detroitu. Když jsem se do příběhu začetla, jen stěží jsem pak knihu odkládala. Příběh o vrahovi dětí - Obrovi z mlhy mi naháněl husí kůži a způsobil nespavost. Fandila jsem Stanovi i inspektorce Sarah v jejich boji nejenom s dětským vrahem, ale i s vlastními démony... Také jsem četla Útočiště a byla jsem z knihy nadšená. Obr z mlhy je zase jiný, nebudu raději srovnávat a počkám si na další počin tohoto francouzského autora !

06.11.2021 4 z 5

Dobře utajený Skot Dobře utajený Skot Suzanne Enoch

Dočetla jsem druhý díl historické skotské romance, tentokrát si prostřední z bratrů Aden vybírá a namlouvá nevěstu. Podtitul knihy by mohl znít - Kterak si skotský horal v Londýně hledá vhodnou manželku. Aden si svou lásku opravdu našel a to fešnou dívku s ostrým jazykem jménem Miranda. Stejně jako první díl je i tento velmi oddechový, nenáročný, prostoupený humorem, romantikou i troškou erotiky.
Co může tento žánr nabídnout jsem téměř dostala. Zábavu a potěšení !

04.11.2021 4 z 5

Lež vedle mě Lež vedle mě Gregg Olsen

I já se přidávám k převažujícímu 4* hodnocení !! Inu, docela jsem váhala, zda jednu *nepřidám, ale dnes zůstanu přísná. Mě čtení této krimi bavilo, ocenila jsem střídající se vypravěče v tomto propletenci polopravd a lží, kratší kapitoly zvyšující napětí i čtivost a také propracovanou psychologii jednotlivých postav. Také já jsem přemýšlela, kdo mohl krásné mamince Sophii tak ublížit a časem, když se děj blížil ke svému konci, tak jsem pochopila.
Lež vedle mě je více jak dobré čtení !!!

03.11.2021 4 z 5

Sestry z Titaniku Sestry z Titaniku Patricia Falvey

Po nahlédnutí do komentářů jsem od Sester z Titaniku neměla velké očekávání. Trošku jsem i váhala zda číst nebo nečíst... A udělala jsem dobře, že jsem román četla. Líbil se mi ! Kouzlo tohoto příběhu spočívá ve vysoké čtivosti, příběh se skutečně velmi dobře a lehce čte a já jsem si u něho výborně odpočinula. Je nenáročný, ale ne naivní, hezký, sedl mi.
Nora a Delia, dvě irské sestry, které hledají nový život v Americe. Možná trošku pohádka pro dospělé, ale jejich cesta a osud určitě pohádkový není. Přečtěte si, přátelé !!

31.10.2021 5 z 5

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Drahá ženo je takový docela originální název pro thriller, který hodně napovídá. Obálka nic moc a samotný příběh se sice dobře četl, ale mě až tak moc neoslovil. Očekávání od knihy bylo docela velké, bohužel příběh mě nedokázal do sebe vtáhnout a pohltit. Jaksi jsem při čtení plula jenom na povrchu a ne a ne se chytit. Znáte to ? Možná to byla moje chyba, nevím, ale pochválím poslední třetinu knihy a hlavně závěr. Za ten přidám hvězdičku, protože tehdy jsem se i já nastartovala a ten kousek si užila !

29.10.2021 4 z 5

Nefritová lilie Nefritová lilie Kirsty Manning

Nefritová lilie je poutavý historický román odehrávající se v současnosti a v minulosti. Ta současná linka příběhu je více romantická a vůbec nemůže konkurovat té historické. Příběh z historie má samozřejmě daleko více prostoru, je mnohem lépe propracovanější, emocionálnější i čtivější. Zavede čtenáře nejprve do Vídně roku 1938, odkud židovská dívka Romy prchá s rodiči lodí do Šanghaje. Zde naleznou nejprve útočiště, ale později za něj zaplatí cenu nejvyšší...
Nefritová lilie je příběh o síle přátelství a lásky, o statečnosti a odvaze a o rodinném tajemství. Knížka se mi líbila, byla plná chutí a vůní daleké Šanghaje, příběh Romy se dotkl mého srdce. Jen současná linka o vnučce Alexandře byla slabší. Hodnotím 4,5* !!!

27.10.2021 5 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Smrtící útes je zajímavý a nevšední psychologický thriller, který z velké části vypráví jedenáctiletý chlapec Billy. Billy žije pouze s otcem na ostrově uprostřed Atlantiku, v domě na útesu. Když se na ostrově ztratí mladá dívka - turistka, Billy po ní začne pátrat a spustí tak lavinu plnou nebezpečí a strachu. Co skrývá Billyho otec ? Kdo vlastně je Billy ?
Kniha se mi líbila. Mám ráda příběhy, které se odehrávají na ostrovech, miluji blízkost moře a pobřeží a když se k tomu přidá dávka napětí, správná atmosféra, pak příběh nemá chybu. No a Smrtící útes byl téměř bez chyby !

23.10.2021 4 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Jak můžu nemilovat knihu, která má tak silné poselství a je plná naděje a víry ? Poslední knihkupectví je krásné čtení, které vzdává hold lásce ke knížkám.
Když se Grace ptala Georgeho, co má na čtení nejraději, odpověděl:
"Je to jako vypravit se někam a nepoužít ani vlak, ani loď, odhalovat nové, neuvěřitelné světy. Jako žít život, do kterého jste se nenarodila, mít možnost vidět všechno vybarvené z pohledu někoho jiného. Je to učení, při němž nemusíte čelit následkům selhání a zároveň můžete zjistit, jak nejlíp uspět. "
Po těchto nádherných slovech o lásce ke čtení vám již můžu pouze tento příběh ze srdce doporučit !!

21.10.2021 5 z 5

Všude samý Skot Všude samý Skot Suzanne Enoch

Neodolala jsem a z návštěvy knihovny jsem si přinesla celou sérii od Suzanne Enoch... Nejdříve musím pochválit obálku, ta je jednoduše překrásná a já se jí kochám pořád dokola. Suzanne Enoch slibuje ve svých příbězích vášeň, romantiku, historii a humor. A bylo tomu i tentokrát, když jsem zavítala do Londýna, kde si skotský horal Niall přijel vybrat nevěstu. Knížka mě ničím nepřekvapila, ale dostala jsem to, co jsem čekala. Chvíle pohody a odpočinku s úsměvem na tváři, zábavu a radost k tomu.
Historické romance již nečtu často, ale je dobré se k nim občas navrátit !

20.10.2021 4 z 5

Bez viny Bez viny Charlotte Link

Kdo je v tomto dokonalém thrilleru úplně bez viny ? Opět senzační čtení od Charlotte Linkové, nabité napětím, které vás úplně pohltí a dějem, který postrádá jakékoli hluchá místa. Již delší dobu jsem nečetla tak kvalitní detektivku či thriller.
Lidské osudy, které na první pohled vůbec nic nespojuje se nakonec perfektně skloubí a na povrch vyplave vina. Strašlivá vina a tajemství, kvůli kterému se ocitne i hlavní hrdinka Kate Linvillová ve smrtelném nebezpečí.
Zcela bez viny není nikdo z nás, ale knihu Bez viny ráda doporučím !!

17.10.2021 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Asi jsem se zamilovala do Pilota Playboye, neboť jsem tak brzy sáhla po další knížce tohoto autorského dua, po Osudovém dopisu :-) Jednoduše jsem neodolala té krásné obálce s přitažlivým mužem. Co si budeme říkat, jsem přece jenom žena...
Osudový dopis byl zas trošku jiné čtení, méně bláznivé, méně zábavné, ale hlavně milé, dojemné, zamilované. A ten psí hromotluk Marmaduk, to tedy byla třešinka na dortu.
Pěkné čtení, moderní oddechovka s milým příběhem !

14.10.2021 4 z 5